پس از ۱۸ماه انتخابات انجمن دندان پزشکی بصورت شفاهی تأیید شد ۸ دی ۱۳۹۱

پس از ۱۸ماه انتخابات انجمن دندان پزشکی بصورت شفاهی تأیید شد

رئیس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی وزارت بهداشت در مورد علت تأخیر ۶ ماهه اعلام نتیجه انتخابات انجمن پزشکان عمومی توضیح داد و از تأیید نتیجه انتخابات انجمن دندان پزشکی خبر داد.
نادر ممتاز‌منش افزود: از میان انجمن‌های پزشکی که انتخابات داشته‌اند، فقط 2 انجمن دندانپزشکی و پزشکان عمومی تأیید نشده‌اند.
وی ادامه داد: سایر انتخابات انجمن‌ها مانند رادیولوژی و طب اورژانس طبق روال معمول آمده‌اند، کارشان انجام شده و چنانچه دچار تأخیر شده‌اند به دلیل این است که در نوبت تشکیل کمیسیون قرار گرفته‌اند.
رئیس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی گفت: اما تأیید انتخابات انجمن دندانپزشکی و پزشکان عمومی بسیار طولانی شده و تأخیر آن نیز بیش از حد متعارف بوده است.
ممتاز‌منش افزود: انتخابات انجمن دندانپزشکی با انجمنهای صنفی زیرمجموعه وزارت کشور همزمان برگزار شد و نماینده وزارت کشور در این انتخابات حضور داشت به همین دلیل اعتراضاتی انجام گرفت و در نتیجه رأی را بر ابطال این انتخابات دادند.
وی ادامه داد: درست نبود در یک کشور و میان دو وزارتخانه در مورد تأیید یا رد نتایج انتخابات یک انجمن اختلاف باشد البته مسائلی رخ داد اما به هر حال( در وزارت کشور) رأی را به ابطال انتخابات انجمن دندانپزشکی دادند به همین منظور اعلام نتایج انتخابات متوقف شد تا تعیین تکلیف شود.
ممتاز‌منش گفت: وزارت کشور به هر دلیلی رأی نهایی را قبول نکرد و این در کمیسیون انجمن‌های پزشکی مطرح شده و روال کار در حال انجام است.
وی گفت: رأی کتبی هنوز به دست ما نرسیده اما در اقدام شفاهی مشکلی در آغاز به کار انجمن دندانپزشکی وجود ندارد و وزارت بهداشت رأی را تأیید کرده است.
رئیس امور کمیسیون انجمن‌های پزشکی در مورد انتخابات انجمن پزشکان عمومی گفت: در این انتخابات حرف و حدیث‌های زیادی بود و مکاتبات و اعتراض‌های بسیاری انجام گرفت که در کمیسیون به آنها رسیدگی کردیم.
وی ادامه داد: اما علت تأخیر این است که این اعتراضات به نهادهای دیگری هم ارسال شده است بنابراین قرار شده پاسخ آن نهادها دقیقاً مشخص شود.
ممتازمنش در پاسخ به اینکه نهادهای مورد نظر چه سازمان‌هایی بوده است، گفت: افرادی که به انتخابات اعتراض کرده بودند به نهادهای مختلفی مکاتبات خود را ارسال کردند بنابراین در حال بررسی این مکاتبات هستیم و تا کامل نشدن بررسی‌ها رأی صادر نمی‌شود.
وی در خصوص زمان اعلام نتایج انتخابات پزشکان عمومی گفت: از حوزه کمیسیون خارج شده و باید نتایج از نهادهای دیگر اعلام شود بنابراین نمی‌توانیم زمان دقیق اعلام آن را اعلام کنیم.
ممتاز‌منش در پاسخ به اینکه آیا تاخیر در اعلام نتایج انتخابات پزشکان عمومی با برگزاری انتخابات نظام پزشکی در ارتباط است، گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم اما اعلام نتایج نیازمند دریافت بررسی‌های متعدد است و امیدواریم به زودی نتایج این انتخابات اعلام شود.


Tags: انتخابات انجمن دندان پزشکی, وزارت بهداشت, وزارت کشور, کمیسیون انجمن های پزشکی
منبع:  فارس
مطالب مرتبط:  پرمشارکت ترین انتخابات انجمن دندان پزشکی تایید نشد
شرکت پرشور دندان پزشکان در تعیین سرنوشت حرفه
انتخابات انجمن دندان‌پزشکی ایران، برای این صنف سرنوشت ساز است
اولین جلسه کارگروه انتخابات انجمن دندان‌پزشکی ایران

بازگشت به فهرست


دکترحمید عادلی نجفی
برنامه انتخاباتی باید مبتنی بر واقعیت‌هائی باشد که در طی دوره های گذشته حاکم بر سرنوشت گذشته بوده است. به دید من، در انتخابات قبل، بیش از 1% از همکاران در انتخابات شرکت نداشتند. آیا هیأت مدیره این وضعیت را بررسی کرد؟ دلیل عدم این مشارکت چه بود؟
25 هزار دندان‌پزشک داریم. حدود 300 نفر در انتخابات قبل و دوره قبل تر از آن شرکت کردند. اگر سه دوره قبل 300 نفر بود، چرا این رقم افزایش پیدا نکرد؟ چرا این تعداد اضافه نشد؟ چرا هیأت مدیره بعد نیز، با همین رقم و اعتبار کارش را آغاز کرد؟ چه تضمینی هست که انتخابات بعدی هم سرنوشت کمّی تعداد شرکت کنندگان را مثل انتخابات قبلی نداشته باشد؟
ما در اساس نامه، صحبت از این داریم که حافظ و پوشاننده حقوق اعضاء باشیم. برای چه کسی؟
نام گفتاورد
دکترعلی صدرعاملی

پنج شنبه روز انتخابات بود؛ انتخابات جامعه دندانپزشکی ایران. شور و حالی داشت! در تمام مدت من به یاد سالهای اولیه و پیدایش آن میافتادم. همه با حد اکثر توان خود میکوشیدند تا جامعه ای از دندانپزشکی به وجود آید. امروز نیز هز کس که در این جمع چشمگیر شرکت کرده بود تنها برای انتخاب مسئولینی برای دوره جدید اداره جامعه و ادامه خدمات دوره قبلی بود. لیست های جمعی و معرفی نامه شخصی بود که پخش میشد. همه گفتگوی انتخاب و انتخابات جامعه بود و آنجه در دوره قبل انجام یافته بود. مخصوصا به شکلی مشخص از گردش مالی دوره قبل و اینکه هیئت مدیره برای اولین بار شاید در میان همه این چنین جوامع درکشور، عملکرد مالی دوره خود را به یک شرکت حسابرسی رسمی کشور داده بود تا آنرا حسابرسی و آماده برای در دیدگاه همه همکاران گذاشتن کنند.
چه نیکو، چه پاک، چه خارج از هر گونه تردید.
به هر حال انتخابات انجام شد. نتیجه نشان داد که همکاران درست مینگرند، آنطور که شایسته است ارزشیابی میکنند و بهترین ها را برای خدمت به جامعه دندانپزشکی ، دندانپزشکان و خود انتخاب میکنند. به عنوان عضو کوچکی که در سالهای اولیه، آنزمان که جامه نهال کوچکی بود و تازه کاشته میشد و سالها شب و روز در ساختن و پرداختن آن سهمی دارد به همه همکاران عزیز شادباش میگوید.

نام گفتاورد
irden
نظرات برخی همکاران در شبکه اجتماعی:


دکتر حامد اسماعیلیون
به دوستان ام در این لیست تبریک می گویم و امیدوارم قدر این پیروزی مطلق و اعتماد عمومی را بدانند.


Fahi Abr
فقط بزن بزن نداشت البته! و اینکه فضا بسیار کم بود،ظرفیت این همه آدمها رو نداشت.بسیاری رو دیدیم که می گفتن بریم بابا،ولش کن! چون برگه رای نبود.مثل وقتی بود که دم مسجد نذری می دن.مردم ازدحام میکنن،از سر و کول هم بالا می رن! اصلا نمی دونستن با چه روشی می خوان رای گیری کنن.همونجا سه تا تصمیم گرفتن.واسه هیچ کدوم تمهیدی نیاندیشیده بودن.هر کسی یه برگه ورود داشت باید با اون رای میداد.ناظر وزارت کشور می گفت هر کسی می تونه برگه رایشو به کس دیگه ای بده و یک نفر چند تا رای تو صندوق بندازه! معترضین گفتن تقلب می شه،قرار شد با کارت نظام رای بدن. . . . محشری بود!


دکتر سیامک شایان امین
وقوع این محشر شاید به این دلیل بود که حتی خود برگزارکنندگان انتظار چنین استقبالی رو نداشتند و حسابی غافلگیر شدند.
روز پنج شنبه انتخابات انجمن دندان‌پزشکی ایران با استقبال بی نظیر همکاران دندان‌پزشک برگزار شد. حضور جمعیتی بالغ بر هزار نفر حتی خود برگزارکنندگان را غافلگیر کرد. پس از انجام رای گیری و شمارش آرا لیست امید دندان‌پزشکی ایران توانست پیروز مطلق این انتخابات باشد.امیدواریم فاتحان این انتخابات بتوانند جواب اعتماد همکارانشان را به بهترین نحو پاسخ دهند


دکتر پوریا مطهری
بعد از انتخاب:
دوستان عزیز از لطف و اقبال شما به خودم سپاسگزارم. امیدوارم قادر به پاسخگویی به حُسن نظرتان باشم. پوریا مطهری

قبل از انتخاب:
دوستان و همکاران دندانپزشک عزیزم سلام
حضرت حافظ می فرماید که "آری به اتفاق جهان میتوان گرفت"
البته قصه حافظ ،قصه حُسن و ملاحت است اما در همه چیز این موضوع صدق می کند. اغلب شما با افکار و نوع نگاه من به زندگی اجتماعی آشنا هستید و میدانید که تا چه حد باورمند به روابط جمعی هستم (از فیس بوکم هم این موضوع پیداست!!!). تصمیم گرفته ام تا نامزد انتخابات هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران شوم و در این راه تکیه ام بر شما دوستان نازنینم است. می دانید که جنگ طلب نیستم و با همه یک سره بر سر صلحم. میروم تا شاید آتش دعواهای بی دلیل حرفه بیش از این شعله ور نشود، تا شاید بتوانم آنانی را که به هم تندی می کنند در کنارهم نشانم که دو روز دنیا را دریغ است به نشاندن درخت دوستی نگذرانیم. در این راه در کنارجمعی از دوستان هستم که به جای خود معرفی شان خواهم نمود.خوشحال می شوم اگر در این باب با من گفتگو کنید. سرافرازم خواهید کرد اگر در ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 30 تیر به سالن غرضی بیمارستان میلاد تشریف آورید. آرا شما باعث افتخار من خواهد بود. یکا یکتان را دوست دارم.
قربانتان
پوریا

Farshad Kermanian
Dear Dr. Motahhari. You know that I do not know much about dentistry but as I know you as one of the big shots in the field and your outstanding personality, I am confident that you will prove your loyalty, prosperity and dignity to all other members in your association. Therefore, I wish you the best of luck, prsperity along with success in your upcoing crucial responsibility. So, BREAK A LEG!

دکتر علی یزدانی
خدایا میخواهم با عملم با تو صحبت کنم نه با زبانم.


دکتر همایون فراست
خواهم آمد سر هر دیواری ، میخکی خواهم کاشت
پای هر پنجره ای ، شعری خواهم خواند
هر کلاغی را ، کاجی خواهم داد. مار را خواهم گفت: چه شکوهی دارد غوک
آشتی خواهم داد . . . آشنا خواهم کرد
راه خواهم رفت . . . نور خواهم خورد
دوست خواهم داشت
با تشکر از همه دوستانی که گروه "امید دندانپزشکی ایران" را برگزیدند و به ما اعتماد کردند و باعث پیروزی کامل این لیست در انتخابات شدند. امیدواریم بتوانیم در جهت حفظ و ارتقاء هویت حرفه ای و اعتلاء علم دندانپزشکی کوشا و موفق باشیمدکتر محسن مختاری
این انتخابات به درد تهرانی ها میخورد برای شهرستانیها هیچ فرقی نمیکند انجمن باشد یا نباشد بعداز انتخابات هم دست نشانده هایشون به صورت مشروطه سلطنتی به عنوان شاخه انجمن به کار شان ادامه میدهند واز این طریق برای رانت خواری وپیشبرد اهداف شخصی استفاده مینمایند به امید روزی که این انتخابات چه در مرکز وچه در شهرستانها به صورت کاملا ازاد وبا هدف پیشبرد اهداف جمعی برگزار گردد


دکتر ناصر آخوندان
یه چندوقتی که پیامک هایی رو دریافت می کنیم که کلی خط و نشون کشیده که هیات مدیره گفته تا فلان-روز باید حق عضویت بدین تا فلان ساعت باید کاندیدا بشین و الا باید کف دستتونو دراز کنین و هیات مدیره با خط کش شما رو می زنه و شما هی باید بگین آقا تورو خدا ببخشین. ولی اون خط کش چوبی رو بیشتر خیس می کنه و می زنه تا کف دستت ورم کنه و کرخ بشه و دیگه دردی رو احساس نکنی و عوض گریه و التماس می خندی. دستتات خون آلود شده ولی می خندی و اون بیشتر عصبانی می¬شه و کنترل خودشو از دست می ده و تو باز هم می خندی.
اولا تهدید و تنبیه ممنوع شده و دوماً ما تو اون ساختمون نیستیم که زودی حق عضویتمونو بدیم و زودی ام کاندیدا بشیم شاید راه ما دور باشه و برای جلوگیری از آلودگی هوا، بخوایم خودمونو با الاغی، شتری یا چارپای نجیبی به قصر طلایی شما که صندلیای زرین داره برسونیم. شما نمی دونین که سفر با چارپایان در این دور زمونه چقدر سخته. دیگه علوفه گیر نمی آد باید پفک نمکی و چی توز به این زبون بسته بدی تا حرکت کنه. تازه بعد از تحمل این همه سختی سفر، وقتی به در قصر زرین رسیدی می گن وقت تمومه. می-خواستی ثبت نام اینترنتی بکنی. خوب آدم به کی بگه؟ بابا شما مگه نمی خواستی منو ببینی و مصاحبه علمی بکنی بفهمی چند مرد حلاجم؟
به هر دری می زنی صدتا نوشته از قانون میاری که این کار خلاف اساسنامه اس ولی میگن مرغ یه پا داره. همون که گفتیم. صبرت لبریز می شه مگه این صندلیا چه خاصیتی داره که هرکه روی اون نشست حتی واسه قضای حاجت نمی خواد از رو اون بلند شه و می ترسه یکی دیگه جاشو بگیره، چرا اینقدر می ترسی؟ قانون انتخابات تو رو سه سال اجازه داده رو اون صندلی بشینی. خوب اگه دوباره ام اجازه داد می تونی سه سال دیگه ام رو اون بشینی. حالا چرا خودتو به اون طناب پیچ کردی؟ و برای دیگران خط و نشون می کشی؟ مثل دفعه قبل که انتخاب شدی خونسرد باش هرچه پیش اومد قبول کن حالا چرا اینقدر به فکر بده بستون افتادی؟
ما 25هزار تا دندانپزشکیم آخه پارلمان سیصد و چند نفری یعنی چه؟
ما یه ملت 75 میلیونی هستیم پارلمانمون دویست و پنجاه ،شصت نفرن. چین کمونیست با 1/5 میلیارد جمعیت مگر پارلمانش چند نفرن؟ خودمون این بده بستون ها برای رای آوردن؟
حالا این جمعیت عظیم 6 ماه یه مرتبه ام که بخوان دور هم جمع بشن، مخارج خوردوخوراک و هتلشون از کیسه چه کسی باید خرج بشه؟ آدم ها رو به لفت و لیس عادت بدیم تا آدم ما بشن؟
ترکیب هیات مدیره ام که انتصابی - انتخابی شده. 9 نفر از طریق انتخابات داخل بشن و ده نفر روسای هیات-مدیره انجمن های تخصصی انتصابی وارد بشن. چرا؟ رنگ خون آدم ها با هم فرق داره؟
چرا از انتخابات می ترسید؟چرا زیباترین کاری که برای N.G.O ها وجود داره رو می خواهید از بین ببرید؟ بازم بده بستون در کار؟


دکتر باقر شهنی زاده
برنامه پنج ساله "پیشگامان انجمن فردا" برای توسعه، ترقی و پیشرفت دندانپزشکی کشور - مورد حمایت و تأیید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران*

در حال بارگذاری برای پخش


در حال بارگذاری برای پخش


* ایردن: این برنامه در پیام بعدی همین تالار آمده است

bigbang.png (14.85 کیلوبایت)
نام گفتاورد
حبیبی - کارمند نظام پزشکی
این را جهت اطلاع کسانی میگویم که ژست دفاع از صنف میگیرند ولی برای حفظ منافع شخصی یا ترس حتی جرات اظهار نظر ندارند ، انصافا در دوره قبلی سازمان نظام پزشکی که دکتر تاجرنیا همراه با استاد ارجمند آقای دکتر بیات در شورایعالی نظام پزشکی بودند میدیم که چگونه با منطق و جدیت در مقابل سکوت اکثریت اعضا از رئیس کل سازمان آقای دکتر صدر از جامعه پزشکی بخصوص جامعه دندانپزشکی دفاع مینمودند.
یقین دارم اگر در انتخابات سال 87 نظام پزشکی دکتر تاجرنیا را رد صلاحیت نمیکردند ایشان حتما رای بالای رو کسب میکرند.
بنده از صمیم قلب انتخاب دکتر تاجرنیا را تبریک میگویم .
نام گفتاورد
irden

برنامه پنج ساله ”پیشگامان انجمن فردا“ برای توسعه، ترقی و پیشرفت دندان پزشکی کشور

مورد حمایت و تأیید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران

دست در دست هم دهیم به مهر
حرفه خویش را کنیم آباد

موفقیت هر انجمن در گرو همدلی، انسجام، عشق، ایمان به راه و اعتقاد به آرمان اکثریت اعضای آن انجمن است. ما کاندیداهای عضویت در هیأت مدیره و بازرس انجمن دندانپزشکی ایران، ضمن پذیرش نامزدی هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران، خود را به رعایت مفاد مندرج زیر ملزم میدانیم و به آن تا آخرین لحظه پایبند خواهیم بود.
آرمان ما: رشد و اعتلای حرفه دندانپزشکی در سایه انسجام، احترام متقابل و مشارکت جمعی و حداکثری، و تمکین خواست اکثریت در چارچوب اساسنامه انجمن دندانپزشکی ایران میباشد:
1- ایجاد سازمان نظام دندانپزشکی
2- تسلیم لایحه تفویض کامل اختیارات صدور پروانه مطب دندانپزشکان در سراسر کشور به سازمان نظام دندانپزشکی.
3- تأسیس و نظارت بر مرکز برگزاری همایش های دندان پزشکی کشور از طریق تأسیس شرکت سرمایهگذاری سهامی عام و واگذاری سهام آن به دندانپزشکان سراسر کشور به این صورت که کلیه انجمن های دندان پزشکی بر اساس پروژه تدوین آیین نامه مالی اداری در این مرکز مستقر شوند (این پروژه از زمان تصویب اساسنامه جدید که این هدف را در برمی گیرد حداکثر سه سال بعد به بهرهبرداری برسد). در اساس نامه مرکز همایش، انجمن بازرس و ناظر خواهد بود.
4- تهیه و تنظیم و تدوین آیین نامه های بهداشتی مرکز درمانی دندان پزشکی و نظارت مشترک بر حسن اجرای قوانین ناظر بر بخش دولتی و حقوق اعضای انجمن مادر از طریق انجمن مذکور.
5- مشارکت در تنظیم و برنامه نویسی کوریکولوم های آموزشی دوره های عمومی و تخصصی دانشکده های دندان پزشکی کشور با همکاری دبیرخانه آموزشی دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، متناسب با پروتکلهای پیشرفته جهانی.
6- تأسیس و نظارت بر مرکز تحقیقات و پژوهش مواد، محصولات و تجهیزات دندانپزشکی، با اختصاص بودجه از طریق واریز مالیات دندانپزشکان به حساب این مرکز، انتخابات هیات امنا و هیات مدیره آن از بین نخبگان محقق دانشگاهی، طبق جدول ضوابط و آیین نامه های مضبوط در قانون.
7- انجام تحقیقات لازم و ارائه لوایح و طرح های مربوط به قوانین، آیین نامه، بخش نامه ها، مقررات مربوط به دندانپزشکی به کلیه مراکز دولتی، غیردولتی و نظارت بر اجرای آن و تصویب قانون نظارت انجمن مادر بر موضوع حوزه کلیه وظایف اساسی توسط قانونگذار.
8- در حوزه صنفی برای تأمین حقوق فردی و جمعی اعضاء با تسلیم پروژه های اجرایی و قانونی ظرف مدت یک سال از تاریخ تصویب نهاد این اساسنامه در تشکیل:
- شرکت تعاونی مسکن دندانپزشکان
- باشگاه فرهنگی ورزشی دندانپزشکان
- مراکز توریستی ویژه دندانپزشکان
هرکدام از مراکز مذکور از نظر حقوقی مستقل بوده و به صورت شرکت سهامی ویژه دندان پزشکان اداره می شود و انجمن در اساسنامه آن سمت بازرس خواهد داشت.
9- تشکیل "دادگاهها و دادیاریهای انتظامی بررسی شکایات از دندانپزشکان" و تسلیم این بخش از قانون از سوی سازمان نظام پزشکی به انجمن مادر با ارسال لایحه مبنی بر اصلاح قانون توسط قانونگذار.
10- تشکیل "سازمان امور بین الملل دندانپزشکان" که به طور سازمانیافته ارتباط انجمن مادر را با کلیه انجمنهای فراگیر دندانپزشکی برقرار و از این طریق زمینه مسافرتهای علمی را طراحی و برنامهریزی کند.
11- تشکیل "سازمان انتشارات و تبلیغات دندانپزشکان" این سازمان موظف است که مجلات علمی پژوهشی دندانپزشکی، انتشار کتب، چاپ پایان نامه ها، عقد قرارداد با مراکز انتشاراتی جهان برای اشتراک مجلات سراسر کشور برای دندانپزشکان، آموزش نحوه مطالعات و تحقیقات و انتشاراتی جهان و اخذ مجوز انتشار همزمان مجلات بین المللی در داخل کشور و چاپ مجدد کتب خارجی را به عهده گیرد.
12- تشویق، ترغیب، همکاری و ایجاد تسهیلات در برگزاری کنگره و همایش و برنامه های علمی انجمن های دندان پزشکی کشور، طرح ساماندهی جدول برگزاری کنگره ها با حفظ و احترام به استقلال انجمن های دندانپزشکی از طریق ایجاد مرکز همایش ها.
13- جمع آوری اطلاعات جامع از دندانپزشکان و دندانپزشکی کشور درباره مشکلات، شناخت نیازها و طراحی اولویت ها و اعلام طرح زمان بندی اجرای پروژه های حوزه موضوعات مذکور مانند ساماندهی تأسیس درمانگاه ها، طراحی و همکاری در تأسیس مطب ها، نظارت بر تولیدات و واردات کالای دندانپزشکی.
14- بررسی و تطابق مدارک علمی صاحبان مشاغل علمی وابسته به دندانپزشکی و تسلیم پروژه عملیاتی آن برای اجرا به واحدهای تابعه بخش دولتی مانند نظارت بر لابراتوارهای دندانسازی، پرستاران دندانپزشکی و مربیان بهداشت دندانپزشکی.
15- تشکیل "کمیسیون مشترک انجمن دندان پزشکی ایران و اداره کل آموزش جامعه پزشکی کشور" برای بررسی متون علمی برنامه های آموزشی سراسری، کنگره، همایش ها، بازآموزی های مدون، کارگاه ها، دوره های کوتاه و درازمدت جهت صدور امتیاز آموزش مداوم و مدون.
16- تشکیل "سازمان خیریه دندانپزشکان"، ارتباط منسجم و یکپارچه برای تقسیم منابع مالی و انسانی برای کمک به نیازمندان در کلیه سازمانها، خیریه ها و دوائر تحت پوشش بخش دولتی و غیردولتی. آیین نامه اجرایی تشکیل سازمان خیریه دندانپزشکان به تصویب مجمع عمومی فوق العاده دندانپزشکان ظرف مدت 6 ماه پس از تصویب اساسنامه خواهد رسید.

با شرکت در انتخابات انجمن دندانپزشکی ایران در سرنوشت حرفه ای خود شرکت کنیم!

پنجشنبه 30 تیر 1390 / بیمارستان میلاد، سالن دکتر غرضی
www.igda.ir

barnameh-5saleh-pishgaman.gif (30.14 کیلوبایت)
نام گفتاورد
دکترمحمدعلی افتخاری
نتیجه انتخابات گویای بسیاری از مسائل است که میباید مجموعه کاندیداها به آن توجه کنند
نام گفتاورد
محمد
بر اساس شنیده ها، امروز در محل انجمن دندان پزشکی جلسه مهمی تشکیل شده، نه برای کارهای مهم انجمن و یا شروع به کار مدیران جدید، بلکه برای رسیدگی به شکایت عده ای از دوستان که نتیجه انتخابات رو قبول ندارند! بعضی ها با همه شعارهای «تبعیت از نظر اکثریت»، تحمل پذیرش باخت رو ندارند! به هر حال نماینده ی دو وزارتخانه در این مورد می توانند نقش مهمی داشته باشند. باید منتظر شد و نتیجه را دید!
نام گفتاورد
انجمن دندان پزشکی کودکان ایران
انجمن دندان پزشکی کودکان ایران ضمن تشکر از حضور پرشور همکاران، انتخاب شایسته اعضای محترم هیئت مدیره جدید را تبریک گفته و آرزوی موفقیت آنان را در پیشبرد اهداف انجمن دندان پزشکی ایران را داریم.
نام گفتاورد
انجمن علمی پریودنتولوژی ایران
انجمن علمی پریودونتولوژی ایران از همه همکارانی که با حضور آگاهانه خود در انتخابات انجمن دندان پزشکی ایران شرکت نمودند سپاسگزاری نموده و ضمن تبریک به منتخبین محترم تلاش هر چه بیشتر را برای تحقق اهداف تبیین شده خواستاریم.
نام گفتاورد
انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران
انجمن جراحان دهان و فک و صورت ایران، مجداً از حضور پرشور همکاران در انتخابات 30 تیر سپاس گزاری کرده و صمیمانه در خواست همدلی و حمایت از منتخبین را دارد. از آن ها که اختلاف سلیقه داشتند می خواهیم گذشته را فراموش کرده و برای سربلندی و پیشبرد حرفه، یکپارچگی را ارج نهاده، گذشته را چراغ راه آینده قرار دهند.
نام گفتاورد
انجمن اندودنتیست های ایران
انجمن اندودانتیست های ایران ضمن تشکر و قدردانی از دندانپزشکان عزیز به دلیل حضور آگاهانه در انتخابات اخیر و عرض تبریک و آرزوی موفقیت به هیئت مدیره منتخب، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری اعلام می دارد.
هیئت مدیره انجمن اندودنتیست های ایران
نام گفتاورد
انجمن پروستودنتیست های ایران
انجمن پروستودانتیست های ایران، با سپاس از کلیه دندان پزشکان برای شرکت در انتخابات IDA، به کلیه اعضاء هیئت مدیره جدید تبریک می گوید و به ویژه انتخاب مجدد 2 عضو برجسته این انجمن را در هیئت مدیره شادباش می گوید.
نام گفتاورد
انجمن آسیب شناسان دهان، فک و صورت ایران
انجمن آسیب شناسان دهان و فک و صورت ایران ضمن عرض شادباش به هیئت مدیره جدید انجمن دندان پزشکی ایران، از کلیه همکاران به خاطر حضور پر شور در انتخابات اخیر تشکر نموده، آمادگی خود را جهت همکاری با هیئت مدیره منتخب اعلام می نماید.
نام گفتاورد
دکترحمید عادلی نجفی
کمیته انتخابات می‌بایست از خیلی قبل سازمان‌دهی می‌شد. حتی در انتخابات کشوری رای‌گیریon line می‌تواند وجود داشته باشد و جای شبهه هم باقی نگذارد. سیستم دستی مربوط به گذشته است.
*گزارشات هیئت مدیره بسیار ضعیف بود. دکتر طاهریان نیاز به یک power point داشت. اگر گزارش درست به نمایش گذاشته می‌شد دیگر جائی برای گزارش بازرسان باقی نمی ماند.
* انتخابات در اصل هیچ مشکلی نداشت ولی اشتباهاتی هم وجود داشت.
*در چند دوره قبل، حداکثر 300 نفر می‌آمدند. اما در سال 1372 از حدود 6000 نفر دندان‌پزشک- کل دندان‌پزشکان کشور در آن تاریخ – تعداد 1062 نفر شرکت کردند. چرا این اتفاق می افتد؟
نام گفتاورد
جامعه اسلامی دندان پزشکان


بیانیه جامعه اسلامی دندان‌پزشکان
وجود انجمن‌های علمی-صنفی و تشکل‌های مدنی از جمله نیازهای ضروری یک جامعه و باعث قوام و استحکام رابطه دولت و ملت است. این نهادها چنان‌چه از اعتبار و جایگاه مناسب برخوردار باشند، ضمن پرکردن شکاف حاکمیت با مردم، نقش مهمی در ثبات جامعه ایفا نموده و می‌توانند بخش مهمی از مسئولیت‌های دولت در اداره کشور را به عهده بگیرند.
در این بین، جایگاه انجمن‌های علمی-صنفی گروه پزشکی بسیار ویژه و خاص است. چه این‌که بر اساس نظرسنجی‌ها و آمار به دست آمده، جامعه پزشکی در میان سایر حرف و مشاغل حتی قشر فرهنگی و روحانی، از بالاترین اعتماد در بین مردم برخوردار بوده و اولین گروه مرجع در بین گروه‌های اجتماعی است که به طور طبیعی، دولت‌مردان بایستی مواجهه مناسب با ایشان را در دستور کار قرار دهند.
جامعه دندان‌پزشکی کشور در چند سال اخیر، علی‌رغم ضعف موجود در مدیریت کلان و برنامه‌ریزی دندان‌پزشکی کشور در نهادهای دولتی از انسجام بسیار خوب و والایـی برخوردار بوده است. انجمن دندان‌پـزشکی ایران (انجمن مادر) در کنار 11 انجمن تخصصی دیگر، ضمن برگزاری منظم کنگره‌ها، همایش‌های علمی و نشریات پژوهشی، با حضور مستمر و مؤثر در مراکز مختلف مشورتی و تصمیم‌گیری، توانسته است نقش ویژه‌ای را در بین سایر انجمن‌های گروه پزشکی ایفا کند. ماحصل این تلاش‌ها به ارتقاء جایگاه علمی در دنیا و نیز اعتبار بالای آن در مجامع صنفی بین المللی و شناخته شدن آن به عنوان یکی از فعال‌ترین مجموعه‌های دندان‌پزشکی در سطح منطقه و جایگاه ویژه آن در فدراسیون جهانی دندان‌پزشکی (FDI) است.
جامعـه اسلامی دندان‌پزشکان، در سنوات گذشته با توجه به جایگاه رفیع انجمن دندان‌پزشکی، فارغ از این‌که در سطح هیئت مدیره انجمن دندان‌پزشکی چه افرادی حضور داشتند، با هدف ایجاد همدلی در مجموعه دندان‌پزشکی کشور و تلاش در جهت حذف تنش‌های قبلی که موجب اتلاف انرژی و توان دندان‌پزشکان می‌گردید، سعی نموده است که همراه با کلیه انجمن‌های علمی و تخصصی، موجبات تقویت انجمن دندان‌پزشکی ایران را به عنوان خانه دندان‌پزشکان تقویت نماید و نتیجه این تلاش و همراهی، موجب گردید که با ایجاد روحیه همکاری و همبستگی در انتخابات گذشته حضور آحاد دندان‌پزشکان کشور با رشد بیش از چهار برابر نسبت به انتخابات قبلی، همه سلایق در آن شرکت نمایند تا در نتیجه هیئت ‌مدیره منتخب با قاطعیت بیش‌تری بتواند به‌ عنوان نماینده دندان‌پزشکان در تصمیمات کلان کشوری اثرگذاری داشته و منافع آن‌ها را پاس بدارد.
جامعــه اسلامـی دندان‌پـزشکان ضمن تبـریک به منتخبـان محتــرم هیئت ‌مدیـره انجمن، در انتخابـات اخیــر انجمن دندان‌پـزشکـی با ترکیبی از چهره‌های با سابقـه و جوان از گـرایش‌هـای مختلف صنفی و مقبول جامعـه دندان‌پـزشکی که توانستند با کسب اعتماد اکثریت اعضای حاضر در مجمع عمومی انجمن دندان‌پزشکی ایران، مسئولیت اداره انجمن را به عهده بگیرند نیز انتظار دارد با دقت نظر و انجام وظایف قانونی و تقویت هیئت مدیره و ارتقای جایگاه انجمن دندان‌پـزشکـی ایران، بکوشند تا ضمن ادامه و شتاب حرکت رو به رشد گذشتـه، از ایجاد حساسیت در نهادهای بین‌المللی مرتبط نیز جلوگیـری شود.
متاسفانه در همین مدت شاهد هستیم که این اجتماع و همبستگی به مذاق دو گروه خوش نیامده است: گروهی که به دلیل جایگاه دولتی و مسئولیت در مصادر اجرایی، اقتدار و اعتبار تشکل‌های علمی-صنفی را در تعارض با افزایش اختیارات خود می‌بینند و یک گروه اجتماعی ضعیف، تابع و بی‌هویت را طلب می‌کنند و گروهی دیگر که با پیروی از کیش شخصیت، خودکامگی و تمامیت‌طلبی، چونان قطره‌ای از پیوستن به دریای همدلی و همبستگی جامعه دندان‌پزشکی خودداری کرده و جامعه دندان‌پزشکی را فرمان‌بردار خود می‌خواهند. ابزار گروه اول استفاده از اختیارات قانونی، فراقانونی و دخالت دادن دیدگاه‌های سیاسی در تصمیم‌گیری‌های غیرسیاسی و ابزار گروه دوم، ایجاد فضای تنش، تخریب، هوچی‌گری و سوار شدن بر موج دروغ، نیرنگ و فریب است و عجیب این‌که این دو گروه علی‌رغم دیدگاه‌های متفاوت ایدئولوژیک در یک امر با هم همراه شده‌اند و آن تضعیف نقش گروه‌های اجتماعی و تهدید ساز و کارهای دموکراتیک در فضای جامعه است. جامعه اسلامی دندان‌پزشکان در چند سال گذشته با پرهیز از ورود به دسته‌بندی‌های صنفی-حرفه‌ای سعی کرده است مصلحت عام و منافع دندان‌پزشکی کشور و همکاران را دنبال نموده و با حضور خود منافع عمومی جامعه دندانپزشکی را مهم‌ترین اولویت خود قرار دهد.
در همین راستا، در وهله اول نسبت به تصمیم‌گیران اجرائی کشور یادآور می‌شویم، مراقب باشند که برخی اختلاف سلایق و یا قرابت‌های مقطعی، ایشان را از دایره عدالت و انصاف خارج ننموده و خدای ناکرده سرنوشت بزرگ‌ترین و با سابقه‌ترین تشکیلات علمی-صنفی گروه پزشکی را در معرض تحدید و تهدید قرار ندهند.
از طرف دیگر به آن دسته از افرادی که با حضوری مداوم در بخش کوچکی از جامعه دندان‌پزشکی به دنبال ایجاد تنش بوده و اعتماد و همبستگی جامعه دندان‌پزشکی را بر نمی‌تابند، توصیه می‌نماییم که حفظ منافع دندان‌پزشکان را در اولویت خود قرار دهند و بدانند که ادامه روند ترویج فضای تفرقه و تهمت پراکنی نه تنها موجبات از دست رفتن منافع جمعی دندان‌پزشکان خواهد شد، بل‌که آنان نیز خود از این شرایط سودی نخواهند برد و نهایتاً مطرود قاطبه جامعه دندان‌پـزشکی کشور خواهند گـردید.
جامعـه اسلامی دندان‌پـزشکان

نام گفتاورد
یک دندان پزشک
به قرار اطلاع حاصله، آخرین هیأت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران هفته پایانی اسفند 1391 کتباً مورد تأیید مقامات مربوطه قرار گرفته و دو نفر از منتخبین آقایان دکتر علی تاجرنیا و دکتر امیررضا رکن از هیأت انتخابی رد صلاحیت شدند.
نام گفتاورد
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر