هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی توصیه قبول نمی کند ۲۸ بهمن ۱۳۹۱

هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی توصیه قبول نمی کند

عدم تجديدنظر در صلاحيت نامزدهاي نظام پزشكي
رئيس هيات مركزي نظارت برانتخابات نظام پزشكي اعلام كرد

    رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي گفت: اين هيات از آنجايي که کار نظارتي خود را به طور دقيق و قانوني انجام داده است، تجديد نظري در بررسي صلاحيت نامزد ها انجام نخواهد داد. مراد هاشم زهي در واکنش به درخواست رئيس جمهور مبني بر اصلاح روند رسيدگي به صلاحيت نامزدها و تجديدنظر درباره افرادي كه بدون دليل قانوني ردصلاحيت شدند، به ايلنا گفت: با تهديدي که رئيس جمهور کرده اند نمي خواهيم اظهارنظر کنيم اما تنها مي توانم اين را بگويم که همه اقدامات در روند بررسي صلاحيت کانديداهاي انتخابات نظام پزشکي طبق قانون انجام شده است. وي هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي را مستقل، متعهد، متخصص، معتقد به مباني اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي و پاي بند به قانون اساسي دانست و افزود: 3 نفر از اعضاي اين هيات به صورت غيرمستقيم از طرف دولت؛ يک نفر از وزارت کشور، 2 نفر از وزارت بهداشت هستند و 3 نفر از طرف مجلس و يک قاضي از سوي دادستان کل کشور انتخاب مي شوند. هاشم زهي تنها تقصير هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي را عمل نکردن به توصيه ها درباره رد يا تاييد صلاحيت برخي کانديداها عنوان کرد و افزود: هيات مرکزي نظارت بر انتخابات در روند بررسي صلاحيت کانديدا ها هيچ توصيه اي را قبول نکرده و نخواهد کرد. رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي افزود: به هيات مرکزي نظارت توصيه هايي مي شد مبني بر اينکه فلان شخص را از آن جهت که مدنظر فلان مقام است تاييد صلاحيت کنيم اين در حالي است که اين هيات به هيچ يک از اين توصيه ها عمل نکرد. رئيس هيات مرکزي نظارت بر انتخابات نظام پزشکي تاکيد کرد: دخالت اينچنيني در تصميمات هيات نظارت مستقل را غيرقانوني مي دانيم و قطعا آنجاهايي که در اين زمينه نظارت و برخورد مي کنند بايد وظيفه خودشان را انجام دهند. وي با اشاره به برگزاري ۲۰ جلسه در روند بررسي صلاحيت نامزدهاي انتخابات نظام پزشکي گفت: هر جلسه اي که بعد از جلسه قبلي برگزار شده، به معناي تجديدنظر بوده يعني به کرات صلاحيت ها بررسي شده است.
    
    واكنش كميسيون قضايي به نامه رئيس جمهور
    همچنين محمدعلي اسفناني، سخنگوي كميسيون حقوقي و قضايي مجلس دراين باره اظهار داشت: معمول اين است كه وقتي قانون افراد يا مجموعه اي را براي نظارت و تشخيص صلاحيت هر انتخاباتي مشخص مي كند، به اين معناست كه همه جهات را سنجيده و طبيعتا عدول از آنها و الزام حربه هايي كه به طريقي «مجريان قانون» در اختيار دارند، عدم اعتماد ايجاد خواهد كرد، در واقع در آينده عدم اعتماد به سازمان ها، مجموعه ها و هيات نظارت صورت خواهد گرفت، بنابراين نمي توان گفت اين نامه وجهه قانوني دارد.ائتلاف سه گاه امید، فراگیر پزشکان عمومی، مستقل انجمن های گروه پزشکی ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی
ائتلاف سه گاه امید، فراگیر پزشکان عمومی، مستقل انجمن های گروه پزشکی ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی


ائتلاف فراگیر طلایه داران سلامت ششمین دوره انتخابات نظام پزشکیپزشکی
ائتلاف فراگیر طلایه داران سلامت ششمین دوره انتخابات نظام پزشکی


Tags: انتخابات نظام پزشکی
منبع:  روزنامه وطن امروز 1073
مطالب مرتبط:  رئیس جمهور نگران دوستان رد صلاحیت شده خود در نظام پزشکی است
اعتراض احمدی نژاد به رد صلاحیت 120 نامزد نظام پزشکی
قریب ٩ درصد دندان پزشکان تهران در انتخابات نظام پزشکی شرکت کردند
جای بسیاری از چهره های جامعه پزشکی در انتخابات نظام پزشکی خالی بود
نامه رئيس جمهور درخصوص انتخابات نظام پزشکی، نظرشخصي بوده است
سازمان نظام پزشکی به هیچ وجه نباید وارد حوزه سیاست شود
برای امضای حکم رییس نظام پزشکی تا رییس جمهور بعد صبر می کنیم
حضور در سازمان نظام پزشکی برای هر طیف و جریانی وسوسه کننده است
ششمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی ایران

بازگشت به فهرست


دکتر آیرج کی پور | Keipour
همکار گرامی
با سلام. روز جمعه چهارم اسفند 1391 انتخابات سازمان نظام پزشکی برگزار خواهد شد. در دو روز گذشته انبوهی از پیامک‌ها از طرف «ائتلاف» های تشکیل شده برای همکاران فرستاده شده است.
پس از انتخابات دوره گذشته من گزارشی از دسته بندی‌هائی که به سبک احزاب سیاسی «ائتلاف» نامیده می‌شوند (در شاخه دندان دندان‌پزشکی) تهیه کردم و نشان دادم سودبردن از این شیوه در انتخابات انجمن‌های مردم نهاد، برابری حقوقی اعضای انجمن‌های علمی و صنفی را نقض می‌کند و اعضائی که بنا به سابقه خدمت و وجهه خود می‌خواهند به طور مستقل نامزد شوند از ترس شکست خوردن از گروه‌های متشکل کنار می‌کشند و عملاً کسانی رای می آورند که توانسته اند از یاری نیروی پر فشارتری برخوردار باشند.
در این انتخابات نیز دارد همان شیوه غالب می شود. هر چند هستند سازمان‌های مردم نهادی که برای رعایت برابری حقوقی اعضای خود، از دادن لیست کاندیدا خودداری کرده و راه را برای مستقل ها باز کرده اند ولی بخش قابل توجهی از هیئت مدیره های شخصیت‌های حقوقی (انجمن ها) برای حمایت از کاندیداهائی خاص وارد عرصه تاثیر گذاری در انتخابات سازمان نظام پزشکی شده اند.
برای داشتن گزارش جامعی از نقش این ائتلاف‌ها، موقعیت مستقل‌ها و نقش تک تک انجمن های موجود دندان‌پزشکی در برخورد با انتخابات سازمان نظام پزشکی و در حقیقت نشان دادن سطح آگاهی و رشد جامعه پزشکی در درک از یک انجمن مردم نهاد و روش های زیست آن، به یاری شما نیازمندم. خواهش می کنم در صورتی که مایلید پس از انتخابات نظر خودتان را در باره موضوعی که طرح شد برایم بفرستید. پس از دریافت نظر همه همکاران، گزارش مقدماتی برای شما ارسال خواهد شد و پس از ویرایش نهائی در نشریات منتشر خواهد شد. چون توان کاری اجازه نمی دهد، این بار نیز مانند دوره پیش، گزارش فقط در محدوده دندان پزشکی خواهد بود.
با احترام و تشکر. آیرج کی‌پور
عضو سازمان نظام پزشکی،
انجمن علمی دندان‌پزشکی
و انجمن علمی دندان پزشکان عمومی ایران

نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر