دکتر احمد فلسفی درگذشت ۲۰ اسفند ۱۳۹۱

دکتر احمد فلسفی درگذشت

ایردن، پایگاه دندان پزشکی ایرانیان- ابدیت از آن اوست. دكتر احمد فلسفی دانش آموخته رشته دندان پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران و فرزند مرحوم  آیت الله حاج شیخ محمدرضا تنكابنی و برادر خطیب شهیر مرحوم حجت الاسلام محمد تقی فلسفی، اسفندماه 1309 در تهران متولد گردید. دوران ابتدایی را در دبستان شرف محمدی و متوسطه را در دبیرستان مروی تهران گذراند و پس از آن در سال 1329 وارد دانشكده دندان پزشكی دانشگاه علوم پزشكی تهران شد و در سال 1333 با درجه دكترا، فارغ التحصیل گردید.
سپس به استخدام وزارت بهداری درآمد و مدت 22 سال در بیمارستان فیروزآبادی شهر ری، به خدمتی صادقانه مشغول بود. ایشان تا چندی پیش در مطب ساده خود واقع در باغ سپهسالار در کنار مردم و به مداوای ایشان مشغول بود. مهربانی و صمیمیت و روی خوش با مردم، از صفات برجسته ایشان بود.
او در سال 1379 به عنوان پزشک نمونه کشور و سال بعد به عنوان دندانپزشک نمونه کشور از سوی سازمان نظام پزشكی ایران برگزیده شد.
دکتر فلسفی مسن ترین وبلاگ نویس ایران نیز بود. وی از سال 1384 مطالبی را به صورت هفتگی در سایتی با عنوان کشکول «کشکول دات آی آر» منتشر می کرد. خود او در این باره می گوید: "هركس در زندگی به چیزی علاقه مند است و من نیز از كودكی از خواندن كلمات قصار لذت می بردم؛ چرا که آن ها بسیار كوتاه و پرمعنا هستند. اكنون بیش از سه هزار صفحه یادداشت شخصی دارم كه خود نیز تعجب می كنم و این سایت نیز اشباع از كلمات كوتاه و پر معنا می باشد." به عبارتی شاید بتوان گفت: "مسن ترین وبلاگ نویس ایران درگذشت."
ایشان پس از مدتی مبارزه با بیماری، روز پنج شنبه دعوت حق را لبیک گفت و در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، در جوار برادران خود به خاک سپرده شد.
مجلس ترحیم ایشان روز یکشنبه 20 اسفند 91 از ساعت 30/13 لغایت 15 در مسجد الغدیر، واقع در بلوار میرداماد تهران و مراسم شب هفت درگذشت ایشان نیز روز پنجشنبه 24 اسفند 91 از ساعت 30/15 لغایت 17 در همان محل برگزار می گردد.
رضا باقرزاده- نوه دکتر احمد فلسفی

ایردن: درگذشت مرحوم دکتر احمد فلسفی را به خانواده و همکاران ایشان "آرامش باد" می گوییم و امیدوافر داریم که با همت بازماندگان محترم آن مرحوم، وبلاگ ایشان برای همیشه باقی بماند.
kashkool.ir

مرحوم دکتر احمد فلسفی

Tags: مرحوم دکتر احمد فلسفی, درگذشته
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
مطالب مرتبط:  The late Dr.Falsafi, Ahmad | ‫زنده یاد دکتر احمد فلسفی

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر