برای تلف نشدن بودجه سلامت، رادیوگرافی بی مورد تجویز نکنید ۲۷ اسفند ۱۳۹۱

برای تلف نشدن بودجه سلامت، رادیوگرافی بی مورد تجویز نکنید

 عابد فتاحي عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس  در اروميه اظهار داشت: بايد از تجويز راديوگرافي، آزمايش و مواردي اين چنين كه زائد و غيرضروري قلمداد مي شود خودداري كنند تا به اين ترتيب بودجه اي كه براي حوزه سلامت كشورمان تخصيص پيدا كرده است اتلاف نشود.
    وي از تجويز بي رويه راديوگرافي، آزمايش و امثال آن توسط بعضي از پزشكان انتقاد كرد و افزود: با توجه به اينكه بعضي از پزشكان با كثرت مراجعه كننده روبه رو مي شوند براي اينكه رويه ويزيت بيماران را تندتر انجام دهند به تجويز اين قبيل موارد روي مي آورند ليكن انتظار وجود دارد اين روش ها تعديل شود.
    اين نماينده مجلس بر لزوم برنامه ريزي صحيح و نظام مند در حوزه هاي مختلف به ويژه بخش سلامت تاكيد كرد و گفت: بايد نظام سلامت كشورمان به صورتي طرح ريزي شود و زيرسازي ها به صورتي انجام گيرد، كه امكان استفاده از امكانات درماني براي همه اقشار جامعه فراهم شود و به دليل تجويز غيراصولي صف طولاني در مراكز درماني ايجاد نشود.
    فتاحي بر لزوم تحقق بخشيدن به آرمان عدالت در مراكز درماني تاكيد كرد و بيان داشت: چنانچه پزشكان از تجويزهاي غيراصولي خودداري كنند بستري فراهم مي شود كه همه اقشار جامعه از امكانات درماني، پزشكي و دارويي كشورمان استفاده كنند و آرمان عدالت تحقق پيدا كند.

Tags: مجلس شورای اسلامی, تجویز رادیو گرافی, نظام سلامت
منبع:  فارس

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر