باید کیفیت را بالا برد و همچنین دریافتی خادمان عرصه درمان را نیز افزایش داد ۲۵ فروردین ۱۳۹۲

باید کیفیت را بالا برد و همچنین دریافتی خادمان عرصه درمان را نیز افزایش داد

محمود احمدی‌نژاد در مراسم بهره‌برداری از فاز اول بیمارستان محب کوثر که با حضور وزیر بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی برگزار شد، اظهار کرد: در شرایطی تصمیمی در مورد دانشگاه علوم پزشکی تهران اتخاذ شد که بلافاصله نمی‌توانستیم تصمیم را برگردانیم و این موضوع به خاطر مصالح بالاتر بود، اما بعد از اقدامات لازم و رسیدگی‌های آقای طریقت منفرد نامه‌ای به دست بنده رسید که امضا کردم و تصمیم قبلی اصلاح شد.
وی اضافه کرد: مطمئنم به فضل الهی دانشگاه علوم پزشکی ایران کاری خواهد کرد که جزو خدوم‌ترین‌ها در داخل و برجسته‌ترین‌ها در سطح جهان خواهد شد.
رییس‌جمهور با بیان اینکه "امسال سال حماسه نامیده شده است"، خاطرنشان کرد: حماسه یعنی اقداماتی که شرایط محیطی را به طور اساسی متحول کند و وقتی مشکلی ایجاد می‌شود نیازمند کار ویژه هستیم تا محیط را متحول کند.
وی با بیان اینکه "در سطح ملی، حماسه یعنی حضور قاطع مردم در همه عرصه‌ها"، تصریح کرد: هیچ انرژی با انرژی مردم قابل مقایسه نیست و توانایی یک ملت تجلی قدرت خداست، بویژه ملت ایران که فعال، پویا، با نشاط، نوآور، تمدن‌ساز و مبتکر در طول تاریخ بوده است.
احمدی‌نژاد افزود: وقتی می‌توانیم شاهد حماسه باشیم که به مردم اعتماد کنیم و به آنها فرصت دهیم و همچنین موانع را برداریم چون هرجا به مردم فرصت داده شده، پیروزی به دست آمده است.
رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: اگر مردم مورد اعتماد قرار نمی‌گرفتند، امر خطیر دفاع مقدس اتفاق نمی‌افتاد و امام بزرگترین تصمیم سرنوشت‌ساز را بین توده مردم رها کردند چون به مردم اعتماد عمیق داشتند؛ البته هزینه‌های جنگ زیاد است اما در مقابل پیروزی عظیمی که به دست آمد، هزینه‌ها خیلی کم بود.
وی با بیان اینکه "در عرصه سیاسی هم باید به مردم اعتماد داشته باشیم"، خاطرنشان کرد: کسی فکر نکند که از 70 میلیون نفر بهتر می‌فهمد؛ البته جایگاه رهبری جداست.
رییس‌جمهور ادامه داد: وقتی توده مردم به تصمیم واحد برسند، این تصمیم از فطرت الهی یک ملت است. پس در اداره اقتصادی کشور هم باید به مردم اعتماد کنیم و کارها را به مردم بسپاریم.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان به طور کل هزینه‌ها نسبت به سایر کشورها بالا است، تاکید کرد: باید کیفیت را بالا برد و همچنین دریافتی خادمان عرصه درمان را نیز افزایش داد که این امر با کاهش اتلاف منابع محقق می‌شود و در این راستا، باید بار را از روی دوش دولت برداریم و روی دوش مردم بگذاریم و به مردم اعتماد کنیم تا کارها جلو رود که در این زمینه بیمارستان محب نمونه خوبی است.
وی تصریح کرد: امید است هرکسی که در این سرزمین نیاز به خدمات بهداشتی دارد بدون دغدغه مراجعه کند و کلیه خدمات به او داده شود که با توجه به امکانات کشور، این امر تحقق یافتنی است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه "این تصور که دولت و مردم متفاوت از هم هستند، غلط است"، گفت: نظام اسلامی جز مردم نیست و فقط با حضور و عمل مردم شکل می‌گیرد، چون حق، جز با اراده مردم حاکم نمی‌شود و عدالت و پیشرفت جز با حضور مردم نخواهد بود و دولت هم در خدمت مردم، در دل مردم و پیوسته با مردم است.
رییس‌جمهور در پایان تاکید کرد: ما آمادگی داریم که بودجه بهداشت و درمان را به دست مردم بسپاریم.

Tags: دانشگاه علوم پزشکی ایران, دانشگاه علوم پزشکی تهران, دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی, وزیر بهداشت, بودجه سلامت
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران
امشب تصویب شد که دانشگاه علوم پزشکی ایران مستقل شود
انحلال، ادغام و اینک انفصال و انتقال دانشگاه علوم پزشکی ایران
تعیین تکلیف تحصیل و سکونت دانشجویان دانشگاه ع پ ایران
دانشجویان علوم پزشکی می گویند به تصمیم مسؤولان اعتمادی نداریم
همه دچار هيجان شديم، بايد خود را كنترل كنيم
تبریک بسیح دانشجویی برای حماسه احیای دانشگاه ع پ ایران
اعطای مدرک دانشگاه تهران به دانشجوبان دانشگاه ایران در حد یک طرح است

بازگشت به فهرست


رحمانی
خبرگزاری مهر از تلاش محمود احمدی‌نژاد برای راه‌اندازی یک دانشگاه غیرانتفاعی با مدیریت خود و موافقت شورای عالی انقلاب فرهنگی با این خواسته خبر داد.
این گزارش که روز شنبه، پنجم مرداد، منتشر شد، گفته‌های یکی از معاونان شورای عالی انقلاب فرهنگی را بدون اشاره به نام او بازتاب می‌دهد که می‌گوید این شورا مجوز تاسیس دانشگاهی غیرانتفاعی در تهران را به آقای احمدی‌نژاد داده است. به گفته او، محمود احمدی‌نژاد قبل از این اعلام کرده بود که «موافقت اصولی راه‌اندازی دانشگاه را از وزارت علوم و تحقیقات دریافت کرده است» و از این رو شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها مجوزی که دراین‌باره صادر کرده مربوط به فعالیت دانشگاه در تهران است، چرا که تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی در پایتخت تنها با مجوز این شورا امکان‌پذیر است. این منبع خبری اما درباره نام دانشگاه اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید که در شورای عالی انقلاب فرهنگی بحثی این‌درباره مطرح نشده است.
مهر این نظر را مطرح می‌کند که ممکن است دانشگاه محمود احمدی‌نژاد، دانشگاه «ایرانیان» باشد که قبل از این قرار بود به نام اسفندیار رحیم‌مشایی، چهره نزدیک به آقای احمدی‌نژاد ثبت و تأسیس شود.
خبرگزاری تسنیم نیز این نظر را تأیید می‌کند و می‌نویسد که «احمدی‌نژاد می‌خواهد این دانشگاه را با عنوان دانشگاه ایرانیان تأسیس کرده و بخش مهمی از وقت خود را بعد از پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش به اداره این دانشگاه اختصاص دهد.» تسنیم همچنین حوزه اصلی فعالیت این دانشگاه را «فناوری اطلاعات و فناوری‌های نوین و برتر از جمله آی.تی، نانو، هوافضا و هسته‌ای» عنوان کرده است. اما خبرگزاری مهر در گزارش خود به نقل از محمدحسین یادگاری، یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها تأکید می‌کند که دانشگاه احمدی‌نژاد مربوط به تحصیلات تکمیلی است.
آقای یادگاری نیز گفته است که از نام دانشگاه احمدی‌نژاد اطلاعی ندارد.
ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی به‌گونه‌ای است که رئیس‌جمهور ریاست آن را را برعهده دارد اگرچه اعضای این شورا را رهبر جمهوری اسلامی تعیین می‌کند. محمود احمدی‌نژاد نیز اکنون در روزهای پایانی دوره هشت ساله ریاست جمهوری خود به‌سر می‌برد و باید از ۱۲ مرداد ماه دولت را به حسن روحانی، برنده انتخابات ۲۴ خرداد، واگذار کند.
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر