رتبه بندی 51 دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک تا سه، در شش حیطه انجام شد ۲۵ خرداد ۱۳۹۲

رتبه بندی 51 دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک تا سه، در شش حیطه انجام شد

رتبه دانشگاه‌ها در شاخص‌های تعداد هیات علمی، پژوﻫﺸﮕﺮ ﺗﻄﺒﯿﻖﯾﺎﻓﺘﻪ، امتیاز ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ و رﻫﺒﺮی، اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی، اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮﻟﯿﺪ و داﻧﺶ، اﻣﺘﯿﺎز ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ تعیین شده است.
بر اساس این رتبه بندی در میان داﻧﺸﮕﺎه‌ﻫﺎی ﺗﯿﭗﯾﮏ دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، اصفهان، ﺷﯿﺮاز، ﻣﺸﻬﺪ، ﺗﺒﺮﯾﺰ، جندی ﺷﺎﭘﻮر اهواز و کرمان رتبه‌های یکم تا هشتم را به خود اختصاص دادند.
همچنین در رتبه بندی میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ دو، 24 دانشگاه رتبه بندی شده‌اند که می‌توان از دانشگاه‌های علوم پزشکی بقیة الله، مازندران، کرمانشاه، یزد، همدان، انستیتو پاستور ایران، بابل و ارومیه به عنوان هشت دانشگاه و موسسه اول این رتبه بندی نام برد.
دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرکرد، یاسوج، ایلام، خراسان شمالی، کردستان، قم، بوشهر و سبزوار نیز هشت دانشگاه اول رتبه بندی 19 دانشگاه‌های تیپ سه هستند.
بیشترین تعداد اعضای هیات علمی در میان 51 دانشگاه به دانشگاه علوم پزشکی تهران با دو هزار و 49 نفر و کمترین تعداد اعضای هیات علمی به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با شش نفر اختصاص دارد.
در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ یک، دانشگاه علوم پزشکی تهران بالاترین میزان تعداد پژوهشگر تطبیق یافته، امتیاز ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ و رﻫﺒﺮی، اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی و اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮﻟﯿﺪ و داﻧﺶ را به خود اختصاص داده است اما در این گروه، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بیشترین میزان اﻣﺘﯿﺎز ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت داﻧﺸﺠﻮیی را به خود اختصاص داد.
نکته مورد توجه در این رتبه بندی این است که دانشگاه علوم ایران در زمان انجام ارزشیابی هنوز احیاء نشده بود و بدیهی است که در رتبه بندی مورد توجه قرار نگرفته است.
در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ دو نیز بیشترین تعداد هیات علمی به دانشگاه علوم پزشکی همدان با 348 نفر، بیشترین تعداد پژوﻫﺸﮕﺮ ﺗﻄﺒﯿﻖﯾﺎﻓﺘﻪ به دانشگاه علوم پزشکی یزد با 461 نفر، بالاترین امتیاز ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ و رﻫﺒﺮی به دانشگاه علوم پزشکی یزد با 1071 امتیاز، بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی به دانشگاه علوم پزشکی مازندران با 270 امتیاز، بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮﻟﯿﺪ و داﻧﺶ به دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله 9846 امتیاز و بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ به دانشگاه علوم پزشکی مازندارن با 1585 امتیاز اختصاص یافت.
همچنین در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تیپ سه نیز بیشترین تعداد هیات علمی به دانشگاه علوم پزشکی کردستان با 176 نفر، بیشترین تعداد پژوﻫﺸﮕﺮ ﺗﻄﺒﯿﻖ ﯾﺎﻓﺘﻪ به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با 164 نفر، بالاترین امتیاز ﺣﺎﮐﻤﯿﺖ و رﻫﺒﺮی به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با 910 امتیاز، بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﺳﺎزی به دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با 123 امتیاز، بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﻮﻟﯿﺪ و داﻧﺶ به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد 4796 امتیاز و بالاترین اﻣﺘﯿﺎز ﺗﺤﻘﯿﻘﺎت داﻧﺸﺠﻮﯾﯽ به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با 570 امتیاز اختصاص یافته است.
علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده جدول نتایج ارزشیابی فعالیتهای پژوهشی دانشگاههای علوم پزشکی کشور سال 1391 به نشانی اینترنتی http://www.hbi.ir/NSite/FullStory/News/?Id=2184 مراجعه کنند.

Tags: دانشگاه های علوم پزشکی, رتبه بندی دانشگاه ها
منبع:  ایسنا
مطالب مرتبط:  دانشگاه تهران در جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های جهان
اعلام رتبه بندی سال 89 دانشگاه های علوم پزشکی کشور
رتبه بندی دانشگاه ها و آزمون ارتقا

بازگشت به فهرست


دکتر فریبا کرامت | Keramat
رتبه علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان از تیپ دو به تیپ یک ارتقاء یافت

محمد مهدی هزاوه ای، معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی همدان در روز شنبه در ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری در دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: ارتقای علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان باهمت و تلاش همه استادان، دانشجویان و مسوولان این دانشگاه است.

وی گفت: دانشکده طب سنتی در همدان در حال تاسیس است که دانشکده داروسازی باید با برنامه ریزی های لازم و همکاری زمینه توسعه این دانشکده را که از برنامه های مهم دانشگاه علوم پزشکی است فراهم کند.

وی با بیان اینکه استان همدان به لحاظ منطقه جغرافیایی جایگاه ویژه ای برای پرداختن به رشته های طب سنتی دارد، تصریح کرد: باید در دیار بوعلی سینا در رشته های طب سنتی با جدیت ورود یابیم.;

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به هفته آموزش و بزرگداشت مقام شامخ شهید مطهری گفت:اندیشه و شخصیت شهید مطهری باید محور برنامه های استادان و دانشجویان قرارگیرد.

هزاوه ای با تاکید بر ضرورت ترویج اندیشه های استاد مطهری در جامعه امروز گفت:آثار شهید مطهری دارای ویژگی هایی چون عقل گرایی، به روز بودن، برخورداری از فلسفه و عرفان است و جامعه امروز به چنین اندیشه ای نیازمند است و ترویج اندیشه چنین شخصیتی در هر زمانی ضرورت دارد.

وی گفت: استاد مطهری با افکار خود درس انسان سازی و انسان پروری را ترویج داد و امروز رسالت اصلی اساتید پرورش فکر و اندیشه دانشجویان است.
1043595_884.jpg (13.51 کیلوبایت)
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر