محل پرورشگاه کودکان، بیمارستان آموزشی علی اصغر شده است ۱۸ تیر ۱۳۹۲

محل پرورشگاه کودکان، بیمارستان آموزشی علی اصغر شده است

 جواد نصیری رییس بیمارستان آموزشی علی اصغر، با اشاره به نحوه آموزش استیجر، کارورز، انترن و دستیاران تخصصی در بیمارستان آموزشی علی اصغر، اظهارکرد: این بیمارستان دارای رشته‌های فوق تخصصی، نفرولوژی، غدد خون، نوزادان و جراحی نوزادان است.
وی با تاکید بر لزوم واقعی شدن تعرفه‌ها در بیمارستان‌های آموزشی، گفت: واقعی نبودن تعرفه‌ها به بخش‌های مختلف بهداشت و درمان اعم از آموزش پزشکی لطمه می‌زند که باید بازنگری لازم در این زمینه انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از اساتید این بیمارستان تمام وقت جغرافیای هستند، اما از نظر اقتصادی برای این افراد بهتر است که در مطب درآمد داشته باشند، چراکه فعالیت صرف در بخش آموزشی برای تامین نیازهای اقتصادی آنها کافی نیست.

کمبود فضا مشکل عمده بیمارستان آموزشی علی اصغر در حوزه آموزش

وی بیان اینکه عمدتا مسئله اساسی و جدی بیمارستان علی اصغر در حوزه آموزش، مشکل فضای فیزیکی است، گفت: این بیمارستان در ابتدا پرورشگاه کودک بوده و منظور کاربری بیمارستان ساخته نشده است و همچنین ساختمان بسیار فرسوده‌ای دارد، به همین دلیل به لحاظ فضای فیزیکی و فضای آموزشی مشکلات متعددی داریم، به گونه‌ای که حتی یک سالن کنفرانس نیز در این بیمارستان وجود ندارد.
نصیری تاکید کرد: با وجود مشکلات زیاد بیمارستان علی اصغر از نظر عملکرد آموزشی در ارزیابی‌ها جزو بهترین مراکز بوده و اغلب افراد علاقه‌مند به حضور در این بیمارستان هستند.
رییس بیمارستان آموزشی علی اصغر با اشاره به بهبود امکانات رفاهی دستیاران این بیمارستان نسبت به سال‌های گذشته، اظهارکرد: در حال حاضر فقط محدودیت فضای فیزیکی وجود دارد، به گونه‌ای که هم اکنون چند دستیار در یک اتاق هستند و امیدواریم بتوانیم برای همه رشته‌ها اتاق جداگانه داشته باشیم.

Tags: تعرفه پزشکی, دانشگاه علوم پزشکی تهران
منبع:  ایسنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر