دکتر محمدحسین انصاری، جراح فک وصورت، در همدان درگذشت ۱۷ شهریور ۱۳۹۲

دکتر محمدحسین انصاری، جراح فک وصورت، در همدان درگذشت

ایردن، پایگاه دندان پزشکی- دکتر محمدحسین انصاری، جراح دهان، فک وصورت و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان در گذشت.
دکتر محمد حسین انصاری در سال 1328 در شهر همدان (خیابان شهدا - کوچه انصاری) بدنیا آمد. وی دارای بورد تخصصی رشته جراحی دهان و فک و صورت از دانشگاه تهران در سال 1362 بود وی همچنین بعنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به خدمت بود.
 پدر محمد حسین انصاری مرحوم آیه الله حاج شیخ علی انصاری مجتهد همدانی بود. ایشان استاد حوزه علمیه همدان و از شاگردان ایات عظام سید صدرالدین صدر ،سید محمد حسینی حجت کوهکمره ای و سید محمد تقی خوانساری بوده است. بطوری که در سال 1319 به درجه اجتهاد نائل و در سال 1370 در سن 80 سالگی در همدان درگذشت .مادر دکتر انصاری اهل شهرستان کبودراهنگ و از خانواده متدین آنجا بشمار می رفت. ایشان در کنار تحصیل در تظاهرات دانشجویی شرکت می کرد بهمین دلیل در سال 1350 بعلت شرکت در تظاهرات دانشجویی متعاقب سفر ریچارد نیکسون به ایران دستگیر و مدتی زندانی شدند.
محمد حسین انصاری از مرحوم پدر خود بعنوان بزرگترین استاد خود یاد می کرد بطوری که در نزد ایشان با متون فارسی قدیم و زبان عربی آشنا شد و قرائت قرآن مجید را نزد وی یاد گرفت. و همچنین از اقای سید صادق حجازی از معلمان دوره ابتدایی به نیکی یاد می کرد.
مشاغل و سمت های مورد تصدی:
 - سرپرست بیمارستان 50 تختخوابی امدادی هلال احمر کنگاور استان کرمانشاه از سال 1354-1355
- معاون آموزشی دانشکده پزشکی همدان در سال 1364
- رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید مباشر کاشانی همدان در سال 1365
- سرپرست نظام پزشکی استان همدان از سال 1368-1372
- عضو هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی همدان از سال 1370-1374
- عضو هیئت مدیره نظام پزشکی همدان از سال 1372-1376
فعالیتهای آموزشی : محمد حسین انصاری از سال 1364 تا قبل از درگذشت ایشان در علوم پایه پزشکی و جراحی دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به تدریس بوده  است.

ایردن: درگذشت مرحوم دکتر محمدحسین انصاری  را به خانواده و دوستان ایشان "آرامش باد" می گوییم.

  بخشی از سخن پویا در ماه نامه شهریور 1392 ایردن:

...خبر جدید دیگر درگذشت یک همکار همدانی ارزنده‌، دکتر محمد حسین انصاری، متخصص جراحی فک
 بود. انسانی آرام، بی ادعا، بی سروصدا و خوش فکر، که در حیاتش ناشناخته ماند. ایشان در هنگامه ای که برخی همکاران برای اثبات حق خود در ارائه برخی خدمات زیبایی با متخصصین دیگر در جنگ بودند، تمام وقت و توان تخصص اش را صرف جراحی تروماهای اورژانس فک و صورت کرده بود. او تنها یک متخصص جراحی فک نبود، بلکه انسانی اهل مطالعه در حوزه های مختلف اجتماعی و سیاسی و صاحب اندیشه و دردشناس بود. افسوس که در جامعه ما چنین افرادی گمنام و کمنام می مانند. یادش به خیر. ...

Tags: دانشکده دندان پزشکی همدان, مرحوم دکتر محمدحسین انصاری
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی

بازگشت به فهرست


دانشکده دندان پزشکی تهران | Tehran
درگذشت دکتر محمد حسین انصاری، جراح دهان و فک و صورت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی همدان را به خانواده گرامی ایشان تسلیت می گوییم و برای آن مرحوم، رضوان قرب الهی و برای بازماندگان آنها صبر جمیل را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

دکتر اکبر فاضل، رئیس دانشکده دندان پزشکی
دکتر عباس منزوی، رئیس پژوهشکده علوم دندان پزشکی
نام گفتاورد
محسن
در خبرنامه این ماه انجمن دندان پزشکی ایران، مطلب مربوط به مرحوم دکتر انصاری از سایت شما عینا نقل شده اما متاسفانه به منبع آن -سایت ایردن- هیچ اشاره ای نشده است. از یک نشریه معتبر بیش از این انتظار می رود که متاسفانه خیلی وقت ها رعایت نمی کنند. تصویر خبر ایشان را ملاحظه کنید:
anjoman-hoquqe-moalef.png (47.54 کیلوبایت)
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر