کیفی سازی جایگزین گسترش بی رویه دانشگاه ها می شود ۲۲ مهر ۱۳۹۲

کیفی سازی جایگزین گسترش بی رویه دانشگاه ها می شود

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در مراسم نمادین بازگشایی دانشگاهها که با حضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: دانشگاه از جمله مکان هایی است که تمام آرا در آن نقد می شود. در جهان معاصر نقد شدن از دانشگاهها برخاسته است. در تفکر دانشگاه آنکه بهتر می اندیشد، رای بیشتری دارد.
وزیر بهداشت ادامه داد: در دانشگاه همه به پیشکسوتان احترام می گذارند ولی کسی جلوی جلوه گری نبوغ دیگری را نیز نمی گیرد.
وی در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه اشاره کرد و گفت: در خرداد ماه گذشته فرصت تازه ای ایجاد شد تا رئیس جمهور دولت جدید فعالیت خود را آغاز کرده و دیدگاهی متفاوت از گذشته، برگرفته از اعتدال و امید را مطرح کند.
هاشمی با بیان اینکه مشارکت بیش از 70 درصدی مردم در انتخابات نشان از بصیرت سیاسی عمیق مردم است، تصریح کرد: به نظر می رسد گفتمان اعتدال و تدبیر فقط به دولت تعلق ندارد، به دانشگاه نیز تعلق دارد. این گفتمان می گوید میانه روی و پرهیز از اسراف پیش زمینه عقلانیت است. افراطی گری دشمن عقلانیت است و جایی در دانشگاه ندارد. دانشگاه تنها جایی است که با افراطی گری مبارزه می کند.
وزیر بهداشت به وضعیت دانشگاههای علوم پزشکی کشور اشاره کرد و گفت: رشد علمی کشور 13 برابر متوسط دنیا است ولی ما تا قله های افتخار فاصله زیادی داریم.
وی تصریح کرد: علم باید به فناوری و تولید ثروت تبدیل شود و این نیاز به مجاهدت و ایثار دارد.
هاشمی افزود: دانشگاههای علوم پزشکی جایگاه ممتازی در کشور دارند. 160 هزار دانشجو در مقاطع مختلف علوم پزشکی و 13 هزار عضو هیات علمی در 60 دانشگاه علوم پزشکی مشغول فعالیت هستند و به تربیت دانشجویان در مدارج علمی بالا مشغولند.
وی ادامه داد: دانشگاههای علوم پزشکی تمام رشته های تخصصی و فوق تخصصی را دارا بوده و حتی از اعزام افراد به خارج در زمینه های علوم پزشکی بی نیاز هستند و حتی دانشجویانی از خارج از کشور در داخل دارند.

هاشمی در پایان خواستار جلوگیری از گسترش بی رویه دانشگاهها در حوزه علوم پزشکی شده و گفت باید به کیفی سازی در این زمینه بپردازیم.

Tags: وزیر بهداشت, دانشگاه های علوم پزشکی
منبع:  مهر

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر