جمعی از دندان پزشکان با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند ۲۶ آبان ۱۳۹۲

جمعی از دندان پزشکان با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند

هاشمی رفسنجانی امروز در دیدار اعضای انجمن دندان پزشکان عمومی ایران با قدردانی از نقش جامعه دندان پزشکی کشور در تأمین بهداشت دهان مردم، اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های درمان و دارو در کشور به‌ ویژه بخش دندان پزشکی، اجرای طرح تأمین اجتماعی جامع باید از جمله اولویت‌های برنامه‌های وزارت بهداشت و درمان قرار گیرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به انجام مطالعات طرح تأمین اجتماعی جامع در اواخر دولت سازندگی و ارائه آن به مجلس در 60 صفحه، ادامه داد: به‌رغم مطالعات انجام شده، متأسفانه این طرح به دلیل بررسی منابع مالی از مجلس پس گرفته شد و هنوز هم اجرایی نشده است.
وی افزود: اگر همه مردم در قالب طرح تأمین اجتماعی جامع، بیمه شوند، در بخش درمان، تعرفه‌ها یکسان و رابطه بین بیمار با پزشک و پزشک و دولت تنظیم می‌شود که تحقق این مهم، راهی اساسی و کارگشا برای اطمینان‌خاطر مردم از آینده خود به‌ویژه تأمین هزینه‌های بهداشت و درمان و جلوگیری از اتلاف هزینه‌های زائد خواهد بود.
هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ایجاد مرکز جامع دندان پزشکی کشور با مشارکت همه دست‌اندرکاران این بخش برای تجمیع سرمایه‌ها و کاهش هزینه‌های درمان، اظهار داشت: با توجه به اولویت پیشگیری بر درمان به‌ویژه در دندانپزشکی، توجه و عنایت خاص وزارت بهداشت درمان به این بخش ضروری‌تر به نظر می‌رسد.
در ابتدای این دیدار دکتر شهنی‌زاده، رئیس انجمن دندانپزشکان عمومی ایران و تنی چند از حاضران به طور جداگانه با ارائه گزارشی از اهداف و برنامه‌های این انجمن، مسائل و ‌مشکلات این بخش در تأمین تجهیزات، دارو، مواد دندانپزشکی و... را ارائه کردند.
در این دیدار همچنین از  هاشمی رفسنجانی برای افتتاح کنگره بین‌المللی دندان پزشکی که در دی ماه امسال برگزار خواهد شد، دعوت به عمل آمد.

جمعی از دندان پزشکان با هاشمی رفسنجانی دیدار کردند
عکس از محمد کاظم‌پور
Tags: انجمن دندان پزشکان عمومی ایران, کنگره دندان پزشکی, وزارت بهداشت
پروفایل در کلاب لبخند:  دکتر باقر شهنی زاده | Shehnizadeh
علی یزدانی | Yazdani
منبع:  مهر | ایسنا
صفحه مرتبط:  www.irden.com/hamayesh/omoomi/8.php

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر