دو استاد دانشکده دندان پزشکی شیراز اخراج شدند ۱۰ آذر ۱۳۹۲

دو استاد دانشکده دندان پزشکی شیراز اخراج شدند

پس از بازتاب خبر اخراج دکتر رسول قیصری، استاد بخش جراحی فک و صورت دانشکده دندان پزشکی شیراز، تعدادی از دانشجویان این دانشکده اعلام کردند دکتر مرتضی عشاق دانشیار و رییس بخش ارتودنسی این دانشکده نیز از عضویت هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخراج شده است.  بر اساس ادعای دانشجویان، این اخراج ها به دلیل ابراز انتقادات این دو عضو هیئت علمی، از رییس دانشگاه و با دستور دکتر ایمانیه انجام شده است.

دکتر مرتضی عشاق که رتبه اول بورد تخصصی کشور و  مدیریت گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شیراز را در پرونده خود دارد، در تماس خبرنگار خبر پارسی با وی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: "از اردیبهشت ماه ۹۲ بدون ارائه هیچ گونه دلیلی اخراج شده ام. در مورد علت اخراج پیگیری های زیادی انجام دادم اما  هیچکدام از مراجع ذیربط دانشگاه توضیحی به من ندادند. با وجود مراجعات مکرر به دفتر دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه، ایشان حتی از پذیرش بنده جهت گفت و گو نیز امتناع ورزیدند."
برخی دانشجویان و دستیاران دانشکده دندانپزشکی شیراز دکتر عشاق را جوان ترین دانشیار دانشگاه های علوم پزشکی  کشور ذکر کرده و اخراج ایشان را به عنوان ضایعه سنگین علمی این دانشکده یاد می کنند.
یکی از دانشجویان دندانپزشکی که نامش فاش نشده گفت: دکتر عشاق همواره در مورد فضای علمی و فرهنگی ایجاد شده توسط رئیس دانشگاه دیدگاه انتقاد داشت و انتقادات خود را باصراحت اعلام می کرد تا این که در جلسه پرسش و پاسخ اساتید و دانشجویان دانشکده دندان پزشکی با ایمانیه، وی انتقادات مفصلی از مدیریت دانشگاه ابراز داشتند و این انتقادات با استقبال و همراهی تعداد زیادی از دانشجویان همراه شد.
بسیاری از دانشجویان دانشکده دندانپزشکی معتقدند سخنان دکتر عشاق در جلسه یاد شده باعث شد که درسر لیست مغضوبین دکتر ایمانیه -رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز- قرار گیرد و روند اخراج ایشان تسریع شود.

Tags: دانشکده دندان پزشکی شیراز
پروفایل در کلاب لبخند:  مرتضی عشاق | Oshaq
منبع:  خبر پارسی

بازگشت به فهرست


ایردن | Irden

معاون وزیر بهداشت: هیچ گونه حکم ابقایی جهت دکتر ایمانیه صادر نشده است


دکتر ایرج حریرچی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت که در اجلاس شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکان سخن می گفت در جواب یکی از پزشکان که در مورد ابهامات ابقای رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرسیده بود، اظهار داشت: هیچ گونه حکم ابقایی جهت دکتر ایمانیه صادر نشده و در مورد ریاست دانشگاه علوم پزشگی هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.
این در حالی است که چند روزقبل دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای سومین بار طی دوماه گذشته ازابقای خود توسط وزیر بهداشت و استاندار فارس خبر داده بود و حتی در گفت و گو با خبرگزاری رسمی دولت برنامه های خود در دور جدید را اعلام کرده بود. گفتنی است منبعی آگاه در استانداری نیز پیشتر در مصاحبه با خبر پارسی خبر ابقا را تکذیب کرده بود.

خبر پارسی
نام گفتاورد
ایردن | Irden
نقل موضوع اخراج اساتید دانشکده دندان پزشکی شیراز از وب سایت دندانه:

آذر ۱۳۹۲ ساعت ۸:۴۹ | نویسنده : گروه خبر

جزییات اخراج دو استاد دانشکده دندان‌پزشکی توسط رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز

دندانه- گروه خبر: درحالی‌که دکتر محمد ایمانیه پس از ابقاء در پست ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، از افزایش نشاط در فضای سالم دانشجویی به عنوان یکی از اولویت‌های دانشگاه در دوره جدید مدیریت خود نام‌می‌برد، رسانه‌ها از اخراج دو عضو هیات علمی دانشکده دندان‌پزشکی شیراز که مخالف سیاست‌های مدیریتی او بودند خبر می‌دهند؛ اتفاقی که نه تنها فضای دانشگاه را با نشاط نمی‌کند که ذهن دانشجویان را آزرده و روحیه آن‌ها را افسرده خواهد کرد.

سایت خبر «خبر پارسی» در روزهای ششم و نهم آدرماه در دو خبر جداگانه از اخراج دو عضو هیات‌علمی دانشکده دندان‌پزشکی شیراز خبر داد. بر طبق این اخبار دکتر رسول قیصری استاد بخش جراحی فک و صورت دانشکده دندانپزشکی شیراز و دکتر مرتضی عشاق، دانشیار و رییس بخش ارتودنسی دانشکده دندان‌پزشکی شیراز از سمت خود برکنار شده‌اند. هر دوی این دندان‌پزشکان خبر اخراج خود را تایید کرده‌اند.

دکتر رسول قیصری، متخصص جراحی دهان فک و صورت است که بار‌ها توسط هیات ارزشیابی اساتید دانشگاه در ردیف اساتید نمونه قرار گرفته بود. وی که در سوابق خود معاونت آموزشی بخش جراحی فک و صورت را نیز دارد از اعضای کمیته سلامت ستاد روحانی در استان فارس بوده است. دکتر قیصری پس از حماسه ۲۴ خرداد به علت محبوبیت در بین دانشجویان و با همراهی دانشجویان فعالیت‌های زیادی را در جهت تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بر اساس شعار‌ها ی دولت تدبیر وامید انجام داده به نحوی که چندین بار از سوی مراجع مختلف دانشگاه تهدید به برخورد و اخراج شده بود. وی در نهایت با دستور دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تصویب هیات جذب اساتید از این دانشگاه اخراج شد.پس از تماس خبرنگار خبر پارسی با دکتر قیصری، وی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: طی تماس رئیس دانشکده دندانپزشکی این خبر به بنده اعلام شده است.
وی افزود: پس از پیگیری‌هایی که انجام دادم متوجه شدم نامه اخراج قطعی بنده از طریق حراست دانشگاه در حال تهیه است.


دکتر مرتضی عشاق که رتبه اول بورد تخصصی کشور و مدیریت گروه ارتودنسی دانشکده دندان‌پزشکی شیراز را در پرونده خود دارد در تماس خبرنگار خبر پارسی با وی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: از اردیبهشت ماه ۹۲ بدون ارائه هیچ گونه دلیلی اخراج شده‌ام.
وی افزود: در مورد علت اخراج پیگیری‌های زیادی انجام دادم اما هیچکدام از مراجع ذیربط دانشگاه توضیحی به من ندادند. با وجود مراجعات مکرر به دفتر دکتر ایمانیه رئیس دانشگاه، ایشان حتی از پذیرش بنده جهت گفت‌و‌گو نیز امتناع ورزیدند.
دانشجویان و دستیاران دانشکده دندان‌پزشکی شیراز از اخراج دکتر عشاق، جوان‌ترین دانشیار دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به عنوان ضایعه سنگین علمی این دانشکده یاد می‌کنند.
یکی از دانشجویان دندانپزشکی به خبر پارسی گفت: دکتر عشاق همواره در مورد فضای علمی و فرهنگی ایجاد شده توسط رئیس دانشگاه دیدگاه انتقادی داشت و انتقادات خود را با صراحت اعلام می‌کرد تا اینکه در جلسه پرسش و پاسخ اساتید و دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی با ایمانیه، وی انتقادات مفصلی از مدیریت دانشگاه ابراز داشتند که این انتقادات با استقبال و همراهی تعداد زیادی از دانشجویان همراه شد. بسیاری از دانشجویان دانشکده دندان‌پزشکی معتقدند سخنان دکتر عشاق در جلسه یاد شده باعث شد که در سرلیست مغضوبین ایمانیه قرار گیرد و روند اخراجش تسریع شود.

سیاست‌های مدیریتی دکتر ایمانیه، رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز، طی سال‌های گذشته انتقاد بسیاری از اعضای هیات‌علمی و دانشجویان این دانشگاه را در پی داشت. حتی در هنگامه انتشار اخبار ضد و نقیض درباره برکناری یا ابقاء وی در سمت ریاست دانشگاه، گروهی از دانشجویان در سایت فیسبوک کمپینی تحت عنوان «درخواست از وزیر بهداشت برای برکناری ایمانیه از ریاست علوم‌پزشکی شیراز» خواستار برکناری او از این سمت شده بودند.



پ.ن: به نظر می‌رسد اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز روزهای پر التهابی را می‌گذرانند. جستجوی خبرنگار دندانه در میان خبرها و صفحات شبکه‌های اجتماعی نشان‌دهنده اخبار ضد و نقیض درباره دلایل اخراج دکتر قیصریه و دکتر عشاق است که از خلال انها می‌توان به برخی حقایق ناگفته درباره این رخداد پی برد.


به چند نمونه از این کامنت‌های منتشر شده ذیل خبرهای سایت خبر پارسی توجه کنید:


- seyed
آذر ۶, ۱۳۹۲ در ۷:۰۶ ب.ظ
با سلام اینجانب به عنوان یکی از اعضا گروه جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ید بگم از سوابق دکتر قیصری تعلیق دکتر نوری برای ۶ ماه افدام به تعلیق دو دستیار دیگر تهددید همکاران و دستیاران جراحی می باشد
در نامه های متعدد که اخرین ان سه هفته پیش بود ۶ عضو از ٨ عضو گروه با ١۵ رزیدنت و در نامه جداگانه مدیر گروه جراحی از مسئولین دانشگاه در خواست اخراج ایشان را کردند
ایشان با موج سواری و دادن جنبه سیاسی به این موضوع و اینکه دکتر ایمانیه ایشان را به خاطر مسائل سیاسی اخراج کرده اند و ایشان استاد نمونه بوده اند که در سوابق ایشان اصلا چنین چیزی وجود ندارد و اینکه با چسباندن خود به دولت محترم قصد سرپوش گذاشتن به مشکلات شخصی و اخلاقی خود دارند و با فرافکنی ان به ریاست دانشگاه قصد تحریک دانشجویان را دارند بر کسی پوشیده نیست. تمام نامه های دستیاران و اعضائ گروه قابل دسترسی می باشد.

- حسین
آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۸:۳۰ ق.ظ
با سلام. به عنوان یک دانشچوی دندانپزشکی باید چند نکته را بگم. اول دکتر قیصری یک استاد تازه کار است که تجربه زیادی ندارد.دوم هیچوقت استاد نمونه نبوده سوم واز همه مهمتر اینکه رقابت های شغلی با همکارانش را سیاسی کرده که درست نیست.اخر اصلا ادم سیاسی نیست.چرا ما افراد ساده دل درگیر دعوای اینها بشیم .

- دانشجوی سال اخر
آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۷:۵۸ ب.ظ
این آقای سید رو من میشناسم. اسمش حسین دانسته هست. رزیدنت بود تا پارسال. بارها تکرار بخش خورد و به جان مادرم خودم نامه ی تکرار بخشش رو (سند بی سوادیش) که همه ی استادا امضا کرده بودن رو میز منشی بخش دیدم. بعد به جای نمره بورد با امضای ایمانیه اومد شد هییت علمی!!! حرفشم راسته ۵-۶تا استادن که کل پاچه خارای دانشکده همینان و بعد از امضا جمع کردن علیه ایمانیه توسط استاد قیصری واسه پاچه خواری حضرت ایمانیه امضا جمع کردن. درود بر شرف دکتر قیصری دکتر ضمیری دکتر اعرابی

- دانشجوی دندانپزشکی
آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۱:۲۹ ب.ظ
اخراج دکتر قیصری با طراحی ایمانیه و رئیس دفترش خباز شیرازی و اجرای آن توسط تبریزی و بایسته انجام شد
این ها کارها را از طریق تهدید رزیدنت ها و اساتید بخش جراحی فک و صورت پیش بردند.

- اینترن بخش
آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۸:۴۹ ب.ظ
دکتر ایمانیه با وجدان هستن؟! ایشون اگه وجدان داشتن جلوی نامه ی فرستاده شده توسط دانشجوها رو نمیگرفتن! اگه واقعا دکتر قیصری مشکلی داشتن چطور دکتر ایمانیه تا الان یادش نبوده؟! یه هفته بعد از اون نامه یادشون اومده؟! ایمانیه اگه شرافت داشت و دکتر قیصری واقعا مشکلی داشت یه هفته بعد از نامه این کارو نمیکرد!اگه مشکل دکتر ایمانیه مشکل اخلاقی بود اتندی رو که دخترهای دانشکده رو به بهانه ی آموزش تزریق بی حسی به درمانگاه خودش میفرسته نمیذاشتن مدیر گروه بخش!!

- فارغ التحصیل ۸۸
آذر ۹, ۱۳۹۲ در ۸:۱۹ ب.ظ
واقعا دانشکده دندانپزشکی شیراز گوهر ارزشمندی را از دست داد. دکتر عشاق همیشه محبوب دل تمام دانشجویانش خواهد بود. ایشون نمونه کامل علمی و اخلافی یک استاد است. به امید بازگشت ایشان به دانشکده. من افتخار میکنم شاگرد ایشان بوده و همیشه هستم.

- کریمی
آذر ۸, ۱۳۹۲ در ۵:۴۳ ق.ظ
میخواهید بدانید دکتر قیصری عزیز چه موقع استاد نمونه شدند؟ همان موقع که جلوی ظلم ظالم بزرگ علوم پزشکی قد علم کردند. وقتی که ما تو سری میخوردیم و هیچ نمیگفتیم. وقتی دوستمان تعلیق یا اخراج میشد و دم بر نیاوردیم. وقتی ما فراموش کردیم که ما جمع بزرگ علوم پزشکی فارغ از رشته و دانشکده و مقطع، یک جمع بزرگ و بی شماریم و جلوی هرکه اراده کنیم می توانیم بایستیم. وقتی که ما در بهترین سال های جوانی مان از ایمانیه ضربه خوردیم و از بالا سنگ بر سرمان میریخت، ما این پایین مشغول جنگ با هم بودیم. و هستیم. جنگ نمره. جنگ رزیدنت و اینترن. جنگ بین الملل و سراسری،جنگ استاد و دانشجو، جنگ پزشکی و دندانپزشکی… غافل از اینکه ما هرچه هستیم، یک وجه مشترک داریم. عزیزان و همکلاسیان و همکاران محترم من، ما همگی جزء خانواده ی بزرگ علوم پزشکی شیراز، و تحت سلطه ی مردی هستیم که هیچ انتقادی را بر نمی تابد. و همگی سکوت کردیم. اشتباه بزرگ. ما هزاران دانشجوی جوان و فرهیخته چشممان زا بر آنچه بر ما روا میدارند بستیم. ما کوتاهی کردیم. اما انسان جایزالخطاست. دکتر قیصری اگر روزی هر اشتباهی هم کرده به ما مربوط نیست که اینجا بخواهیم مرور کنیم. چیزی که ه ما مربوط است این است که بر خلاف من و تو جلو ایمانیه ایستاده. من چندین ترم واحدهای جراحی را با ایشان تنها گذرانده ام. چیزی که دیدم این بود که ایشان با سطح پایین ترین بیماران هم به احترام صحبت کرد. بخش را سخت می گرفت، ولی همه چیز را خوب آموزش میداد. ساعت ۷ و نیم صبح زودتر از تمام دانشجویان و کارمند ها پشت در بسته ی کلاس می ایستاد. من نمی گویم ایشان هیچ خطایی نداشته، ولی می دانم مسئولیت ما را بر دوش خود حس کرده و به بهترین شکل ما را تربیت می کرد. بارها از مشکلات ما می پرسید که ببرد مطرح کند و حل کند. عزیزان سکوت کافیست. ما بسیاریم. وقت ایستادن جلو تخریب گری های بزرگ ایمانیه است. نگذاریم پس از این کسی از میان ما را بیازارند،تعلیق دهند یا اخراج کنند. محافظه کاری و سکوت کافیست!

- فارغ التحصیل پارسال
آذر ۸, ۱۳۹۲ در ۶:۵۵ ق.ظ
بنظر من اگه دکتر قیصری با همکارانشان رابطه خوبی داشتند و کار سیاسی را در قالب تعریف شده سیاسی خارج از حرفه خود دنبال میکردند و همکاران هم از ایشان مقابل دانشگاه حمایت می کردند و حرمت حرفه خود را داشتند کار به اینجا نمی کشید همه این عزیزان نخبه های این مملکت هستند و حیف است همدیگر تخریب کنند وظییفه دانشجوی اگاه این است که وارد این بازی ها نشوند و خواستهای هم داشته باشند بصورت مستقل و دور از هیاهوی سیاسی دنبال کنند
بخش جراحی در این ٢-٣ سال واقعا متحول شده و این بخاطر زحمات همه این عزیزان است دکتر قیصری استاد با علمی هستند و دکتر تبریزی هم خیلی زحمت کشیدند و هر دو اینا بدجوری تخریب شدند من شاهد اتاق عمل ١٢ ساعت این عزیزان موقع دانشجوییی بودم تعدا د مقالات هر دو این عزیزان گویای فعالیتشان است بخصوص دکتر تبریزی

- فارغ التحصیل ۸۸
آذر ۷, ۱۳۹۲ در ۷:۲۹ ب.ظ
متاسفانه ایمانیه بسیاری از اساتید برجسته دانشکده دندانپزشکی را فقط به خاطر ابراز عقیده مخالف ایشان اخراج کرده اند. من شناختی از دکتر قیصری ندارم ولی چندی پیش دکتر عشاق استاد برجسته بخش ارتودنسی را به همین دلایل پوچ اخراج کردند. دکتر عشاق در تمامی سالهای حضورشان در دانشکده استاد نمونه شده بودند. ولی متاسفانه دانشجوها از اساتیدشان حمایت نمیکنند. امیدوارم با رفتن هر چه زودتر ایمانیه شاهد چنین بی عدالتی هایی نباشیم و فضای نقد و نشاط به دانشگاه برگرذ.

- یک رزیدنت
آذر ۸, ۱۳۹۲ در ۵:۱۴ ق.ظ
من کاملا با شما موافقم دکتر عشاق واقعا استاد نمونه بودند و هستند و تمام دستیاران رشته ارتودونسی در نامه حمایت از ایشان خواستار ادامه فعالیت ایشان شدند دقیقا بر عکس قضیه دکتر قیصری
به نظر من اخراج دکتر عشاق ضربه بزرگ علمی به دانشگاه شیراز بود و من فکر نمیکنم دکتر ایمانیه این قضیه را بتواند توجیه کند ولی دکتر قیصری واقعا با دستیاران و همکارانش در بخش مشکل داشت و دارد من جای ایشان بودم در جایی که امکان کار و همکاری نیست ادامه نمی دادم بقیه دانشجوىان هم نباید خود را قاطی دعواهای این دو گروه کنند بخش جراحی واقعا اساتید با هم مشکل دارند و این ربطی به سواد و اخلاق و چیزای دیگه ندارد تنها امید من اینکه با رفتن دکتر قیصری و به ظاهر دکتر تبریزی یکم این بخش اروم بشه
نام گفتاورد
فعالان عرصه سلامت در استان فارس
فعالان عرصه سلامت در استان فارس در یاداشتی تحلیلی با عنوان ” اوضاع و احوال این روزهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز “به چرایی ماندن و رفتن دکتر ایمانیه از ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز پرداخته اند .

متن کامل این یاداشت که به صورت اختصاصی در اختیار خبر پارسی قرار گرفته به شرح ذیل است :

بسم الله الرحمن الرجیم

نگاهی بر اوضاع و احوال این روزهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شاید این ۵ پرسش برای همه پیش آمده باشد که:

آیا مجموعه وزارت متبوع نظر بر تغییر ریاست دانشگاه دارند؟

آیا مجموعه‏ مدیریت ارشد استان نظر بر تغییر ریاست دانشگاه دارند؟

آیا خود دکتر ایمانیه دوست دارد برود؟

چه خود دکتر ایمانیه بخواهد بماند چه دیگران بخواهند بماند، دست به چه ترفندهایی خواهند زد؟ و

آیا دکتر ایمانبه رفتنی است؟

آیا مجموعه‏ وزارت متبوع نظر بر تغییر ریاست دانشگاه دارند؟

پاسخ به پرسش یک تقریبا از بقیه سئوالات آسان تر است و جواب آن آری است. شاید دلیل آن را هم بخواهید. دلایل آن عبارت است از:

بالاخره چرخش مدیریت در این کشور حتا در بالاترین سطح مدیریت اجرایی امری عادی است، چه برسد به سطوح مدیریت میانی و پایین تر

تا کنون هیچ گونه حکم ابقایی از مقام محترم وزارت دریافت نکرده اند.

رفتارها و عملکرد ایشان هیچ گونه سنخیتی با شعارها و برنامه‏های دولت تدبیر و امید نداشته، ندارد و نخواهد داشت. هرچند ایشان پله‌های اولیه مدیریت را در دوران خاتمی و اصلاحات طی کرد، مدیر تمام قد اقتدارگرای دوران احمدی نژاد و اصول گرایی هم بوده، حالا نیز دوست دارد که مدیر دوران روحانی و البته اعتدال مزاج! بماند. ایشان البته معلوم نیست چه نوع توانمندی خاصی دارد که مهره ماندگار شده است بدون آنکه در چهره ی ماندگار صدا و سیما! از وی تقدیر شود. شاید هنر پایش مداوم جهت وزیدن بادها رمز ماندگاری هاست.

اظهار نظرهای بیان شده از سوی مدیران و معاونان وزارت که در گوشه کنار و موثق شنیده شده است حاکی از اجماع کامل بر تغییر ریاست دانشگاه است.

ایشان چندی قبل در خبری در سایت دانشگاه اظهار نیاز به استراحت کرده و تقاضای رفتن کرده بودند ولی به گفته ی خودشان: گفته اند بمان. بنابراین خستگی ایشان از کار زیاد و نیاز به استراحت حتمی است و مسئولین محترم وزارت هم با توجه به عملکرد ایشان به خوبی به نیاز استاد به استراحت پی برده اند. البته معلوم نبود که چه کسی به ایشان گفته بمان. کسی غیر از وزیر محترم نمی توانند به ایشان بگویند بمان اگر وزیر گفته بمان چرا صراحتا از ذکر نام وزیر سر باز زدند؟

اجماع نظر بسیاری از اعضای هیات علمی، پزشکان، کارکنان و دانشجویان بر رفتن ایشان است. شاید این پرسش پیش آید که خوب از کجا می توان فهمید که همه یا اکثریت چنین نظری دارند. اگر بدون هر گونه سو گیری پای صحبت قاطبه‌ی این عزیزان به تنگ آمده از این فضای تزویر تملق، تنگنظری مرید پروری و در عین حال خفقان آور بنشینی آرزوی حداقلی آنها جایگزینی ایشان با فردی معتدل و به دور از افراط گرایی است. روش نخ نما شده ی اطرافیان ایشان در همان اوایل شروع دولت تدبیر و امید و تهیه ی طومار حمایت از ابقای ایشان خود نیاز به تحلیلی فرا تر از این مقال بر جایگاه و مطامع و موقعیت دست اندر کاران این بازی کهنه و تکراری دارد . این کار آدم را یاد اواخر حضور یکی از رهبران کشور همسایه می اندازد. البته قصد مقایسه رفتاری نیست ولی او قبل از برکناریش یک رای گیری کرد و ۸%/۹۹ از مردم به طرفداری از وی رای دادند. ولی آخر دیدیم که پس از رفتنش مردم چه جشنی گرفتند.

آیا مجموعه‏ مدیریت ارشد استان نظر بر تغییر ریاست دانشگاه دارند؟

جواب آری است، توضیح بیشتر لازم نیست. فقط ذکر این نکته کافی است که ایشان پس از جلسه گروهی از دانشگاهیان با استاندار محترم دست به نامه برده و استعفا دادند. احتمالا در آن جلسه نظری روی ابقای ایشان نداشتند و ایشان هم به خوبی به این مسئله پی برده اند.

آیا خود دکتر ایمانیه دوست دارد برود؟

و اما جواب به پرسش سوم کمی مشکل تر است. به نظر می رسد با توجه به اعلام نیاز به استراحت حتما می خواهند بروند چون بالاخره ایشان انسانی متشرع بوده و حرف خلاف واقع نمی زند. حتی در همین چند روز گذشته در جمع خصوصی اظهار داشتند که استخاره کردم و استعفا خوب آمده است. اما به دلایل زیر شاید تصمیم جدیدی مبنی بر ماندن گرفته باشد آن هم حداقل برای یک دوره شش ماهه یا یکساله، این عوامل شامل دو دسته از عوامل درون دانشگاه و برون دانشگاه است:

درون دانشگاه:

فشارهای حلقه نزدیکان و کسانی که به واسطه وجود ایشان مسئولیت دارند، قدرتی دارند، عضو هیات علمی شده اند، و …. که البته برای حفظ آبروی افراد به اسامی آنها اشاره نمی کنیم فقط همین بس که کسانی هستند که به راحتی به دوره پی اچ دی رفتند، رشته عوض کردند، در حین تحصیل به راحتی هیات علمی شدند و به راحتی در حین انجام پایان نامه پست گرفتند. بالاخره اینان دوست ندارند ولی نعمت خود را از دست بدهند.

افراد و تفکراتی که به واسطه ادامه ی حضورایشان فعلا ماندگار شده اند و بقای سیاسی خود را در روزگار ناخوش و ناپایدار جبهه‌ پایداری بر ماندگار کردن ایشان می دانند.آنهایی که در ۲۴ خرداد با جواب نه محکمی از سوی مردم مواجه شدند.

گروهی هم در دانشگاه که بیشتر از برخی ریش سفیدان محافظه کار (نه به معنای سیاسی آن) دانشگاه هستند که البته تعداد آنان اندک بوده و دکتر ایمانیه الحق و الانصاف به مراکز تحقیقاتی و علمی و درمانی آنان خوب رسیدگی کرده است آن هم به قیمت آزاد بودن آنان در عملکرد و هزینه و ندادن هیچ گونه گزارشی. این چنین افرادی معتقدند که تغییر دکتر ایمانیه اوضاع دانشگاه را در این زمان افتضاح اقتصادی به هم می ریزد و استدلال می کنند که جایگزین قوی وجود ندارد. البته اینان به این پرسش پاسخ نمی دهند که آیا به عنوان یک انسان موثر در دانشگاه هیچ گاه در برابر بی عدالتی ها تضییع حقوق و مشکلات عدیده پیش آمده برای بسیاری دانشجویان، اساتید و کارکنان موضعی گرفتند یا اقدامی کردند یا اینک که صحبت از تغییر رییس دانشگاه است به میدان آمده اند و می خواهند موثر باشند. ایشان نیک می دانندکه بدترین نوع مدیریت آن است که با رفتن مدیر همه چیز بهم بریزد و به قول معروف مدیر سیستم نسازد و همه چیز قائم به شخص باشد و دانشگاه تیمچه ای اداره شود. باید از این عزیزان پرسید چرا در این دانشگاه هیچ فرد نا موافق حزبی ایشان نتوانسته رشد کند و مدیران موافق وی نیز عملا مصلوب الاختیارند و متاسفانه شاه بیت گقتار این مدیران محترم-حتا در مسایل فنی حوزهی خودشان و نیز در ریز ترین مباحث اجرایی- چیزی جز این چند جمله ی عجز آلود نیست:استاد امر فرموده اند….حق با شماست ولی باید ببینیم نظر استاد چیست…. نظر استاد چیز دیگریست…. هر چه استاد بفرمایند…… و در یک جمله آیا شان اجرایی یکی از قویترین دانشگاههای نه چندان دور ایران اسلامی این است؟

برون دانشگاه:

بسیاری از ادارات و سازمان ها که در طول مدت کار ایشان توانسته اند همکاری راحتی با ایشان داشته باشند ولی آن مدیران هم خودشان در حال رفتن هستند و یا رفتند (همانند آموزش و پرورش) بنابراین تعداد اینان در حال کاهش سریع است.

بسیاری از هیات ها و گروه های خیریه و مذهبی. که البته ارتباط با این گروه ها بسیار پسندیده و خوب است ولی در حدودی که در ماموریت سازمان باشد. پرداخت های زیاد و تقبل هزینه‏های مختلف آنهم برای دانشگاهی که برای پرداختهای هیات علمی و کارکنان خود با مشکل روبرو است هیچگونه توجیهی ندارد. (اسناد موجود است).

برخی از روحانیون محترم. ارتباط تنگاتنگ با این گروه بسیار مهم است با توجه به وجود دو علم: علم الابدان و علم الادیان همیشه با هم و دوشادوش هم بودند. اصلا در قدیم حکما هم عالم دینی بودند و البته طبیبی حاذق. اما بحث ما این همکاری نیست بحث بر این است آیا این همکاری برای پیشرفت علم بوده یا پیشرفت دین یا هر دو و یا هیچکدام!؟ برداشت نا نوشته ای الان موجود است که نشان میدهد این همکاری بیشتر برای استحکام و تغییر ناپذیر شدن مدیریت دانشگاه بکار رفته است تا کمک به اعتلای دین و علم. شاهدی بر مدعا عدم موفقیت در برکناری دکتر ایمانیه در دوران آقای احمدی نژاد بواسطه ی ورود برخی علما به موضوع است.

برخی از سازمان هایی که مرتبط با قوه مجریه نیست. البته از نفوذ این سازمان ها در تصمیم گیری نباید غافل شد. ولی با توجه به نتایج انتخاب مردم در ۲۴ خرداد و تقاضای کلی فضای دانشگاه مبنی بر ایجادتغییر ، اقتدار دولت تدبیر و امید و همچنین درک جایگاه این دستگاهها توسط مدیران آنها ایشان زیاد در صدد هزینه برای حفظ مسوولی که رفتنش تقریبا قطعی شده نیستند.

و اما گرو آخر نمایندگان محترم مجلس هستند. تعامل و همکاری با نمایندگان مجلس امری مهم و کارا است. پر واضح است که اکثریت نمایندگان از نظر سیاسی و حزبی با تفکرات جناب آقای دکتر ایمانیه سازگار هستند. ولی نمایندگان بیشتر نقش سلبی دارند تا ایجابی. یعنی بشتر نظر بر این دارند که چه کسی نشود نه اینکه چه کسی بشود و یا بماند. البته حمایتهای بی دریغ نمایندگان در ابقای ایشان در دوره آقای احمدی نژاد را نمیتوان نادیده گرفت اما بایستی توجه داشت که اولا این دولت نه آن دولت است و دوماً نمایندگان محترم هم می‌دانند که مردم تغییر را میخواهند و بنابراین مقابله با نظر اکثریت مردم هزینه بر است .البته امیدواریم برخی انسان های دین مدار در جمع عزیزان نماینده که اخیرا به ایشان قول هیات علمی شدن داده شده کمی به خود آیند و از این معامله ی نا مقبول انصراف دهند و با رعایت تقوای الهی بجای این بده بستان ناصواب پیگیر چرایی اخراج اخیر یکی از اساتید دندانپزشکی منتقد دکتر ایمانیه از دانشگاه شوند.این نصیحت مشفقانه واز سر خضوع و همراه با دردمندی را هم به برخی نمایندگان شریف استان می نماییم که حوزه ی تعامل ایشان با دانشگاه باید فراتر از گرفتن قول یک کلنگ زنی یا یک افتتاح نه چندان مهم در حوزه ی انتخابیه باشد.مایه ی تاسف است که نمایندگان مردم شریف فارس اجازه دهند که مجری داوطلبانه ی طرح شکست خورده ی پزشک خانواده همچنان اهداف کلان بهداشت و درمان فارس را فدای بلند پروازی های غیر کارشناسی نمایند.

چه خود دکتر ایمانیه بخواهد بماند چه دیگران بخواهند بماند، دست به چه ترفندهایی خواهند زد؟

جواب به پرسش چهارم کمی علم غیب و هاله نور و این جیزها را می خواهد اما بر اساس شواهد زیر می توان به حقایقی دست یافت. لازم به ذکر است که اتاق فکر ایشان کمی ضعیف عمل نموده و به اصطلاح امروزیها نخ نما عمل می کند و نمی دانند که طرف مقابل آنان که توانسته است یک اهتمام عمومی برای خلق حماسه سیاسی منظور مقام معظم رهبری را ایجاد کند آنقدر می فهمد که آقایان چه راهی را در پیش گرفتند. آقایان در یک انتخاب حساب شده نتوانستند از طیف وسیع خود (اصولگرا) و حتا از یک جبهه به صورت فنی و تکنیکی یک نفر را انتخاب کنند و تازه در مناظرات رو در روی هم ایستادند، حال برای یک دانشگاه کوچک مهندسی انحصار مدیریت دانشگاه را طراحی کرده ودست به کارهای کم وزنی می زنند:

تغییر رفتار و خوشرویی با کسانی که به هر صورت در گذشته با آنان در هر پست و منصبی که بودند برخورد شدید می شد.

دعوت به کار و برگشت طرد شدگان به پست های قبلی و به اصطلاح نوعی دلجویی از کسانی که مهجور شده بودند

توقف برخی از کارها و رفتارهایی که در دولت جدید پسندیده نیست و شاکله دانشگاه از قبل مخالف آن بوده و هست.

تغییر مدیریت میانی دانشگاه در سطح معاونین و برخی از جاهای مشکل ساز. در این باره چندین نکته قابل تامل است:

تغییر برخی مدیران حتمی بود. مثلا در حوزه دانشجویی تغییر مدیری انجام شد که این فرد آنقدر مشکل ساز برای دانشجویان بود که پرونده ای از ایشان برای مراجع قضایی در حال تهیه است. تغییر چنین مدیرانی آسان و حتا خود آقایان به عنوان تغییر مثبت از آن یاد کردند. این احتمال هم میرود که حتی خودشان با چنین افرادی برخورد نیز کنند ولی با ترس از افشا شدن برخی از زوایای برخورد با دانشجویان امکان دارد دست به چنین کار انتحاری نزنند.

تغییر در برخی از پست های بی خاصیت از نظر سیاسی و کارایی و .. همانند مدیران میانی معاونتها. این تغییرات همان قدر که برای خودشان بی خطر و بی خاصیت است مطمئنا در ایجاد نگرش مثبت در ابقای رییس دانشگاه بی تاثیر است.

مهره چینی و تغییر چرخشی در سطح معاونین دانشگاه یا رییس دانشکده:

اولا استفاده از نیروهایی که ظاهر اصلاح شده و تراشیده داشته و به قول امروزی ها اتو کشیده هستند ولی اینان به طور عمیق وفادار خطوط فکری حزب و جبهه ایشان بوده و کاملا در اختیار اوامر ایشان هستند

تغییرات به شکل “الف” به جای “ب” و “ب” به جای “ج” و “ج” به جای “الف” جالب است که حتا برای ظاهر کار هم که شده یک نفر جدبد با فکری متفاوت به جمع اضافه نشده و حتا کسانی که از بیرون حلقه قدیم آمده است نیز طرفدار دو آتشه این آقایان است.

ایجاد جو نا امیدی در دانشگاه که تغییری در کار نیست و ما هستیم. به قول معروف “من تغییر می دهم پس هستم”!

در حالت ساده می توان چنین استنباط کرد که ریاست دانشگاه درصدد وانمودکردن تغییرات بنیادی در دانشگاه است. اما این کارها ما را یاد شعارهایی انداخت که مردم در بحبوحه ی حدوث انقلاب اسلامی برای تغییر نخست وزیران سر می دادند.

با توجه به اینکه اینان می دانند رفتنی هستند، هدفی به زعم خودشان زیرکانه‏تر دارند. اینان می خواهند در دوره ریاست جدید دانشگاه افرادی را قرار دهند که اولا از خوشان باشد و ثانیا با این تغییراتی که انجام می دهند رزومه ای قوی با سابقه زیاد مدیریتی برایشان درست کرده و با برخی از اهرمهای برون دانشگاهی، که ذکرشان گفته شد، به وزیر محترم بهداشت تحمیل نمایند که خیالشان برای بعد از خودشان راحت باشد. چرا؟ چون در صورت نیل به این هدف واهی بسیاری از مسایل و پرونده ها در بعد از رفتن اینان همچنان مکتوم خواهد ماند و همچنین جای پایی برای منافع و انتخابات آتی حفظ خواهد شد.

۵.آیا دکتر ایمانبه رفتنی است؟

جواب بهاین پرسش قطعا آری است. اندکی صبر، سحر نزدیک است.

اما راستی سه سئوال برای ما بی جواب مانده و آن اینکه:

چرا از بزرگان همفکر ایشان همانند آقای دکتر لنکرانی علنا از ایشان حمایت نمی کنند؟

چرا اطرافیان نزدیک ایشان در دانشگاه همانند دفعه قبلی علنا از ایشان حمایت نمی کنند؟

چرا افراد شاخص و مطرح در دانشگاه همانند دفعه قبلی علنا از ایشان حمایت نمی کنند؟

خبر پارسی
نام گفتاورد
جمعی از دانشجویان
جمعی از دانشجویان، طی‌ نامه‌ای خواستار ابقای دکتر ایمانیه شدند:
آقای استانـدار؛ اسیر جوســـازی‌ها نشوید

تعدادی از مجموعه‌های مختلف دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی نامه‌ای به استاندار فارس خواستار ابقای دکتر ایمانیه رئیس این دانشگاه شدند. در قسمتی از این بیانیه که یک نسخه از آن در اختیار شیرازه قرار گرفته، آمده است: «مجموعه های مختلف دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان تنظیم کنندگان این نامه از حضرتعالی در جایگاه مدیریت ارشد استان تقاضا دارند با تداوم حمایت خود از پایداری و ثبات در عرصه مدیریتی موفق سلامت استان و بدون توجه به جو منفی و مغرضانه ایجاد شده علیه مدیریت و عملکرد موفق چندین ساله ی دانشگاه، زمینه را جهت رشد و پیشگامی بیش از پیش این عرصه در استان فراهم نمایید.»

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

استاندار محترم فارس، جناب آقای دکتر احمدی

با سلام و احترام
ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری اهل بیت (ع) و آرزوی توفیق برای حضرتعالی در جایگاه استانداری فارس، همانگونه که مستحضرید اهتمام جدی به مسئله ی بهداشت وسلامت جامعه از مهمترین وظایف دولت می باشد و ضرورت برنامه ریزی صحیح وحمایت همه جانبه از این عرصه برهیچ کس پوشیده نیست. بر همین اساس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان متولی اصلی موضوع سلامت در استان فارس از جایگاه ویژه ای در میان دستگاه های دولتی بر خوردار است. با توجه به عملکرد سنوات اخیر دانشگاه، موفقیت های چشمگیری در زمینه های مختلف درمانی، پژوهشی، آموزشی، دانشجویی-فرهنگی و... دیده می شود. پیشرو بودن استان در اجرای سیاست های کلان نظام سلامت و بیمه ای کشور، اجرای بیش از شصت پروژه ی عمرانی عمده در حوزه ی سلامت، افزایش بیش از 75 درصدی مراکز تحقیقاتی، کسب رتبه اول پژوهشی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور نسبت به تعداد دانشجو و استاد، افزایش چشمگیر تعداد دانشجویان و اساتید و بهبود کیفیت فضا و شرایط آموزشی، گسترش فعالیت های فرهنگی-دانشجویی با انواع سلایق و ... تنها بخش کوچکی از این فعالیت هاست.
بدون شک نقش مدیریت آقای دکتر ایمانیه در این چند سال در به ثمر رساندن مجموعه ی این موفقیت ها غیر قابل انکار است. مدیریتی که به دور از جهت گیری های سیاسی مخرب و همراه با رعایت مؤلفه های اخلاق اسلامی باعث ایجاد یک مقبولیت عمومی نسبت به ایشان در مجموعه دانشگاه شده است.
بر همین اساس مجموعه های مختلف دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان تنظیم کنندگان این نامه از حضرتعالی در جایگاه مدیریت ارشد استان تقاضا دارند با تداوم حمایت خود از پایداری و ثبات در عرصه مدیریتی موفق سلامت استان و بدون توجه به جو منفی و مغرضانه ایجاد شده علیه مدیریت و عملکرد موفق چندین ساله ی دانشگاه، زمینه را جهت رشد و پیشگامی بیش از پیش این عرصه در استان فراهم نمایید. پیشاپیش از بذل توجه شما کمال تشکر را داریم

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز
ستاد یادواره شهدا دانشگاه علوم پزشکی شیراز
کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی شیراز
هیئت اباصالح (عج) دانشگاه علوم پزشکی شیراز
هیئت محبین اهل بیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز
کانون گردشگری دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رونوشت:
دفتر ریاست محترم جمهوری
وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
کمیسیون محترم بهداشت، درمان مجلس شورای اسلامی
نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز
مجمع مجترم نمایندگان استان فارس
خبرگزاری ها و مطبوعات استان فارس

خلاصه سوابق ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دکتر محمد هادی ایمانیه
آدرس: شیراز – دانشگاه علوم پزشکی – بیمارستان نمازی – بخش اطفال
0711- تلفن: 8434780
0711- فاکس: 2359317
همراه: 09171110674
Imaniehm @ sums.ac.ir : آدرس پست الکترونیکی
1341 متاهل /10/ تاریخ تولد: 20
محل تولد: شیراز تعداد فرزندان: 2 نفر

الف).تحصیلات:
1.دکتری پزشک عمومی فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1362 تا 1369
2. متخصص کودکان فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1369 تا 1372
3. فلوشیپ گوارش اطفال فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1373 تا 1375
4. فلوشیپ پیوند کبد از دانشگاه 1380 Kings College لندن

ب.مسئولیت های فعلی:
-1 استاد فوق تخصص گوارش اطفال بخش اطفال بیمارستان نمازی از سال 1376 تاکنون
-2 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس از سال 1384 تاکنون
-3 عضو اصلی بورد انتشار مجله علوم پزشکی ایران از سال 1384 تاکنون
-4 عضو کمیته ارتقای تغذیه با شیر مادر در استان فارس از سال 1374 تاکنون
-5 عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1384 تاکنون
-6 عضو هیات امنای دانشکده پزشکی جهرم از سال 1384 تاکنون
-7 عضو هیات امنای دانشکده پزشکی فسا از سال 1384 تاکنون
-8 عضو افتخاری مرکز تحقیقات خون شناسی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1383 تاکنون
-9 عضو کمیته مرکزی تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1382 تاکنون
-10 عضو بورد طراحی آزمون گوارش اطفال در ایران از سال 1385 تاکنون
-11 عضو کمیته پیشگیری از هپاتیت در استان فارس از سال 1383 تاکنون
-12 عضو کمیسیون بررسی صلاحیت علمی اساتید از سال 1383 تاکنون
-13 عضو کمیته فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی از سال 1378 تاکنون
-14 رئیس کمیته اصلاح ساختار اقتصادی بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1383تاکنون
-15 عضو هیات امنای مجمع خیرین حمایت از بیماران کبدی از سال 1373 تاکنون
-16 عضو مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1383تاکنون
-17 رئیس کمیته کنترل بیماریهای اسهال در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1377 تاکنون
-18 عضو کمیته بررسی رشد و تغذیه کودکان در استان فارس از سال 1379 تاکنون
-19 عضو کمیته ارتقاء مهارت های بالینی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1382 تاکنون
-20 عضو مجمع عالی نظارت بر درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سال 1380 تاکنون
-21 رئیس کمیته اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1381 تاکنون
-22 عضو کمیته پیشگیری از عفونت حاد تنفسی u1583 دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 1376
-23 عضو کمیته علمی و اجرایی برگزاری کنگره های جغرافیایی سالیانه در دانشگاه علوم پزشکیشیراز
-24 عضو کمیته بهداشت و درمان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس از سال 85
-25 عضو هیئت مدیره مجمع خیرین تامین سلامت استان فارس از سال 1383
-26 رئیس شورای مرکزی بسیج پزشکی استان فارس
-27 عضو نیمه وقت مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه

ج).مسئولیت های قبلی
-1 معاون پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سال 1381 تا 1384
.2 معاون درمان و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سال 1378تا 1381
-3 رئیس بیمارستان نمازی شیراز 1375 تا 1378
-4 عضو کمیته آموزش پزشکی جامعه نگر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1380
-5 سرپرستی شاخه درمان کمیته امنیت اجتماعی استان فارس 1377 تا 1378
-6 رئیس بیمارستان شهید بهشتی سال 1373


افتخارات
-1 دریافت تقدیرنامه از معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بدلیل کسب رتبه سوم محققبرجسته درزمینه HSR درسال 1383
-2 دریافت تقدیرنامه از سوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بدلیل تالیف کتاب برگزیده سال تحتعنوان بیماریهای شایع گوارش اطفال- سال 1380
-3 دریافت تقدیرنامه از سوی وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی بدلیل عضویت درتیم پیوند کبدوانجام اولین پیوند کبد از دهنده زنده به گیرنده زنده درسال1387
-4 دریافت تقدیرنامه از سوی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی بخاطرکسب رتبه اول آزمون بورد فوق تخصصی گوراش اطفال درایران درسال 1375
-5 دریافت تقدیرنامه از سوی وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی بخاطر کسب رتبه 2درصد برترفارغ التحصیلان بورد تخصصی اطفال درسال 1376
-6 دریافت تقدیر نامه از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بخاطر کسب رتبه 10 % برتر فارغ التحصیلان پزشکی عمومی درسال 1369
-7 دریافت تقدیرنامه از سوی وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی بدلیل عضو تیم پیوند کبد باانجام پیوند یک کبد به دونفرگیرنده زنده .
-8 دریافت تقدیر نامه از سوی استاندار فارس بدلیل کسب مقام قهرمانی در ورزش کارمندان دولت
-9 دریافت تقدیر نامه از سوی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهرمبدلیل حضور در مراسم ارتقاء دانشکده علوم پزشکی جهرم به دانشگاه


انتشارات:
الف : کتب
-1 استانداردهای تجهیزات پزشکی سال 1383
-2 مایع درمانی خوراکی دراطفال سال 1380
-3 بیماری های شایع کبد ولوزالمعده درکودکان سال 1379
-4 بیماری های شایع گوارش درکودکان سال 1378


ب: مقالات
1.چاپ وانتشار 25 مقاله درزمینه های مختلف پزشکی درمجلات معتبرخارجی
2.چاپ وانتشار 11 مقاله درزمینه های مختلف پزشکی درمجلات معتبر داخلی.
3. ارائه حضوری 21 مقاله درزمینه های مختلف پزشکی درکنگره های جغرافیایی بین المللی درداخل وخارج از کشور
4. استاد راهنمای 4پایان نامه فلوشیپ فوق تخصصی گوارش اطفال
5.استاد راهنمای 5 پایان نامه اخذ دکترای تخصصی اطفال
6. استاد راهنمای 33 پایان نامه اخذ دکترای پزشک عمومی .
7. یافته اندوسکوپی در کودکانی که داورهای ضد التهاب غیر استروتیدی مصرف کرده اند.
8.هیپولیپیدی درگیرندگان کبد در ایران : میزان شیوع و فاکتور های خطر


رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از رئیس جمهور منتخب خواست بار شدیدی که از نظر هزینه‌های درمان و دارو به ویژه اقشار ضعیف مردم را در فشار قرارداده است کاهش یابد.
دکتر محمد هادی ایمانیه با تبریک انتخاب حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور منتخب مردم ایران، اظهار داشت: امیدوارم دولت جدید که با حضور و مشارکت پرشور مردم و در اطاعت از دستورات ولی فقیه آغاز شد در عبور از مشکلات و رسیدن به آینده‌ای درخشان موفق و سربلند باشد.
وی ابراز داشت: توقع جامعه علوم پزشکی به ویژه دانشگاهیان علوم پزشکی شیراز از دولت آن است که چشم‌انداز ۲۰ ساله، برنامه پنجم و سایر قوانین مرتبط با سلامت سرلوحه سیاست‌های اجرایی قرار گیرد و بار شدیدی که از نظر هزینه‌های درمان و دارو به ویژه اقشار ضعیف مردم را در فشار قرار داده است کاهش یابد.
ایمانیه بیان کرد: ما انتظار داریم که سلامت به عنوان اولویتی ویژه مورد توجه قرار گیرد و از توانمندی‌های فراوانی که در هر جای ایران اسلامی وجود دارد با عدالت استفاده شود و به عنوان محور پیشرفت دانشگاه‌ها از حضور تمام‌وقتی اساتید حمایتی واقعی و جدی شود.
وی گفت: بدون تردید شعار «سلامت محور توسعه» شعاری است که چنانچه در عملیات اجرایی و سیاست‌گذاری‌ها نیز با اولویتی بالا مورد توجه قرار گیرد، می‌تواند رضایتمندی قابل توجه مردم و نشاط و پویایی را در پیمودن سایر محورهای توسعه فراهم سازد.
ایمانیه با قدردانی از حضور گسترده مردم در انتخابات، افزود: سپاس خدای بزرگ و مهربان را شایسته است که عنایات و الطاف خود را بار دیگر نصیب ملت حق‌شناس و فهیم ایران اسلامی کرد تا ایرانیان آگاه با بلوغ سیاسی خود بتوانند در آزمون یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با حضور چشمگیر خود حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری را محقق کنند.
وی در پایان گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم که ملت بزرگ ایران را همچنان در حمایت از نظام ولایت‌مدار ایران اسلامی موفق و پیروز و سربلند نگه دارد.

منبع: فارس
imanieh.jpg (12.65 کیلوبایت)
imaniyeh.jpg (36.48 کیلوبایت)
نام گفتاورد
 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر