مجلس منویات رهبری پیرامون دانشگاه‌ها را دنبال می‌کند ۲۰ آذر ۱۳۹۲

مجلس منویات رهبری پیرامون دانشگاه‌ها را دنبال می‌کند

 محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار داشت: رهبر پیرامون پیشرفت و توسعه علمی کشور که یک واقعیت مورد اذعان دشمن نیز هست، در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی سخنانی را بیان داشتند که نشان از نگرانی ایشان در این حوزه است.
وی ادامه داد: نگرانی رهبر پیرامون این موضوع است که نکند به پیشرفت علمی کشور خدشه‌ای وارد شود و یا عقب‌گردی نسبت به توسعه علمی بوجود بیاید.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر اینکه دانشجویان با مسائل سیاسی آشنا باشند تاکید دارند و البته معتقدند دانشگاه‌ها نباید جولانگاه گروه‌های سیاسی و احزاب شوند که این نگرانیشان را نیز بیان کردند.
زاهدی مخاطب سخنان مقام معظم رهبری را وزارت علوم و بهداشت عنوان کرد و گفت: این دو وزارتخانه باید مراقب باشند تا منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اجرا شود، انتصابات وزارت علوم باید در همین راستا باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: اگر احزاب و گروه‌های سیاسی در دانشگاه‌ها لانه کنند و فضای دانشگاه‌ها را به تشنج بکشند با پیشرفت علمی کشور در تضاد خواهد بود و تبعات سنگینی را به کشور وارد خواهد کرد.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به وظیفه مجلس پیرامون پیگیری منویات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: در زمان رای‌گیری در مجلس برای رای اعتماد به وزارت علوم، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جلساتی را با فرجی‌دانا برگزار کرد و نگرانی‌های خود را پیرامون همین سخنان مقام معظم رهبری به وی گوشزد کرد.
زاهدی افزود: مجلس حتی قبل از رای اعتماد بعضی موضوعات را به گزینه وزارت علوم گفته بود و البته فرجی‌دانا نیز تمامی این مطالب را پذیرفت و قول داد به گونه‌ای عمل کند که در دانشگاه‌ها اتفاق خاصی نیفتد.
محمدمهدی زاهدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی مجلس نظارت است و قطعا در همه ابعاد این وظیفه را پیگیری خواهد کرد، خصوصا پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی دانشگاه‌ها نظارت مجلس قویا وجود خواهد داشت.

Tags: وزارت علوم, کمیسیون آموزش و تحقیقات, شورای عالی انقلاب فرهنگی
منبع:  فارس

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر