دانشکده ای با هزار دانشجو به زور تخلیه شد‎ ۲۴ آذر ۱۳۹۲

دانشکده ای با هزار دانشجو به زور تخلیه شد‎

آستان قدس رضوي، ساختمان دانشكده پيراپزشكي مشهد را تخليه كرد
در پي تخليه ساختمان دانشکده پيراپزشکي دانشگاه علوم پزشکي مشهد، رييس اين دانشگاه در نامه اي به وزير بهداشت از سمت خود استعفا داد.
    محمود مجتهدشبستري در نامه خود خطاب به وزير بهداشت که در پايگاه اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشکي مشهد منتشر شده، نوشته است: با توجه به مسايل پيش آمده در دانشکده پيراپزشکي مشهد به نظر مي ‎رسد براي حفظ حرمت و صيانت از حريم دانشگاه و دانشگاهيان امکان ادامه مسووليت اينجانب وجود ندارد. از جنابعالي تقاضا مي کنم با استعفاي اينجانب موافقت و اجازه فرماييد در کسوت پزشکي به ادامه خدمت به زايران و مجاوران بارگاه منور حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) مشغول باشم. ساختمان آموزشي دانشکده پيراپزشکي مشهد طي هفته گذشته از سوي مالک آن (آستان قدس رضوي) تخليه شده است. روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي مشهد همچنين در بيانيه اي در اين باره نوشت: تخليه دانشکده پيراپزشکي در روز 14آذر بدون هماهنگي و جلب رضايت رياست و مسوولان دانشگاه بوده است.
    در اين تاريخ عوامل اجرايي آستان قدس رضوي با بدترين شيوه، ضمن ورود به فضاي دانشکده پيراپزشکي که حدود هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصيلي و آزمايشگاه هاي متعدد با تجهيزات و منصوبات گران قيمت در آن تحصيل مي کنند، ابتدا با جداسازي و پايين آوردن تابلو سردرورودي دانشکده به وسيله جرثقيل آن را به پرديس دانشگاه منتقل کردند. سپس با هجمه اي از عوامل اجرايي به ساختمان هاي احداثي بالغ بر هفت هزارمترمربع که از محل منابع بيت المال مسلمين ساخته شده است، وسايل آموزشي و اداري دانشکده پيراپزشکي را بدون رعايت صرفه و صلاح اموال دولتي به پرديس دانشگاه منتقل و رها سازي کردند و دانشکده به دليل آماده نبودن فضاي پيش بيني شده آموزشي تعطيل شد. همچنين معاونين دانشگاه علوم پزشکي مشهد درخصوص مسايل پيرامون دانشکده پيراپزشکي بيانيه اي صادر کردند. در اين بيانيه تمامي معاونين دانشگاه علوم پزشکي مشهد شامل آموزش، پژوهش و فناوري، غذا و دارو، دانشجويي فرهنگي، توسعه مديريت و منابع، درمان و بهداشتي از نحوه تخليه دانشکده پيراپزشکي ابراز تاسف کرده و اعتراض شديد خود را اعلام داشتند.

Tags: دانشگاه علوم پزشکی مشهد, آستان قدس رضوی
منبع:  روزنامه شرق

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر