یک روز در واشینگتن دی.سی به عنوان «روز دکتر شرمین» نام گذاری شد ۱۸ فروردین ۱۳۸۹

یک روز در واشینگتن دی.سی به عنوان «روز دکتر شرمین» نام گذاری شد


دکتر رحیم شَرمین، دندان پزشک ایرانی دانشیار سابق دانشکده دندان پزشکی مشهد که از سال ۱۳۶۷ به امریکا مهاجرت کرده است، به دلیل ارائه خدمت صادقانه به مردم نیازمند منطقه خود، از سوی شهردار شهر واشینگتون دی.سی امریکا مورد تقدیر قرار گرفت.

متن تقدیرنامه شهردار واشنگتون دی سی امریکا:
بدنبال اظهار رضايت كتبى و تلفنى جمع زيادى از مردم به مناسبت خدمات دندانپزشكى و مطالعه سوابق کارى، اعضای شوراى شهردارى شهر واشنگتن به طور دسته جمعى تصميم گرفتند به منظور قدردانى، با صدور لوحه افتخار، روز ٦ اپريل ٢٠١٠ را به نام روز دكتر شرمين نامگذارى كنند.

دکتر شرمین دکترای دندان پزشکی خود را در سال ۱۳۴۱ از دانشکده دندان پزشکی تهران گرفت و در سال ۱۳۴۸ از دانشگاه لندن موفق به دریافت گواهینامه جراحی دندان گردید. ایشان در زمان ریاست دکتر سندوزی در دانشکده مشهد، به آن دانشکده دعوت و به عنوان عضو هیات علمی به استخدام دانشکده دندان پزشکی مشهد درآمد. دکتر شرمین دندان پزشک مشهدی، در کنار آموزش در بخش جراحی فک و صورت دانشکده دندان پزشکی مشهد، تدریس درس «آیین مطب داری» را نیز در این دانشکده عهده دار بود. این درس را دکتر امیر اسماعیل سندوزی در دانشکده مشهد راه اندازی کرده و پس از کوچ به تهران، به ایشان سپرده بودند. پس از دکتر شرمین نیز دکتر عباسعلی صحافیان، دندان پزشک ارتدنتیست به ادامه آن همت گمارد.

بیماران و دانشجویان دندان پزشکی دکتر شرمین خاطرات خوبی از منش و سلوک این دندان پزشک مردمی و انساندوست دارند.
  دکتر شَرمین زمانی که در دانشکده دندان پزشکی مشهد دارای درجه دانشیاری بود، به امریکا مهاجرت کرد و با گذراندن امتحانات انجمن ملی دندان پزشکی آمریکا از سال ۱۳۶۷  تاکنون در پایتخت امریکا دارای کلینیک شخصی بوده و به ارائه خدمات دندان پزشکی مشغول می باشد. 

دکتر امیر اسماعیل سندوزی درباره دکتر رحیم شرمین نوشته اند: از ۱۳۵۱ ، آخرین باری که او را دیدم، تا اکنون ۱۳۹۴ نزدیک نیم قرن می‌گذرد. در سال ۱۹۸۶ به نیویورک امریکا آمده، در دانشگاه نیویورک بخش جراحی سر و صورت دوره ویژه ای را گذراند که به امتحان بُرد دندان پزشکی امریکا و واشنگتن ختم شد. این موفقیت چشم گیری بود که به او شایستگی درمانگری در امریکا را می‌داد. من از همه این جریان ها بی خبر بودم. می دانستم در واشنگتن است ولی نمی‌دانستم کلینیک بزرگ، مجهز، پر مراجعه و شناخته شده ای دارد که شهرداری استیت کلمبیا برایش به دلیل یاری و کمک به مستمندان و بهداشت شهروندان واشنگتن تقدیر نامه ای فرستاده و به عزت و حرمت ایشان را تقدیر کرده است.

نمی ‎‌دانم این خوش حالی و شاددلیم برای چیست. ولی می دانم، هر جوانه زیر پوست درختی که شکوفا و گلی عطرفشان می شود قلبم را که نزدیک نود سال است بی وقفه می تپد می خواهد از فقس تنگش بیرون بکشد. ضربانی داشته باشد که همهگان بدانند که زمستان رفتنی و بهار و فصل گل و ثمر رسیدنی است. او اکنون درخت پر شاخه و برگی است که در سایه ملایم مهربانی اش می توان غنود. موفق و سالم باد.

روز ٦ اپريل ٢٠١٠ از سوی شهردار شهر واشنگتن به عنوان «روز دکتر شرمین» نام گذاری شد


Tags: دکتر رحیم شرمین, دندان پزشک متخصص جراحی دهان، فک و صورت
خبر از:  Irden | ایردن، پایگاه دندان پزشکی
صفحه مرتبط:  http://www.irden.ir/site/sharmin/
http://club.irden.ir/profile-17455/photo/

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر