توافق هسته‌ای بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبت دارد ۲۲ تیر ۱۳۹۴

توافق هسته‌ای بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبت دارد

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با توافق هسته ای ،تامین، تدارک و دسترسی به دارو با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.
دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ضمن قدردانی از تلاشهای تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران، در خصوص توافق صورت گرفته بین ایران و کشورهای5+1 و تاثیرات احتمالی این توافق بر دارو و تجهیزات پزشکی گفت: با توجه به تلاشهای صورت گرفته توسط دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده هسته ای می توان پیش بینی کرد که رفتارهای بین المللی بعد از انجام توافق نسبت به ایران تغییر خواهد کرد واین تغییر رفتار موجب رفع تحریمهای ظالمانه علیه ملت ایران شده و تاثیر مثبت بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی خواهد داشت.
وی در عین حال یادآور شد : هم زمان با همین تحریمهای ظالمانه و علی رغم نیاز شدیدی که برای تامین دارو های ضروری با نقدینگی بالا وجود داشت ، با تلاشهای صورت گرفته همکاران ما در سازمان غذا و دارو تامین دارو از طرق مختلف صورت می پذیرفت و کشور هرگز با تهدیدی به نام بحران دارویی مواجه نشد.
دکتر دیناروند تصریح کرد: به امید خدا پس از این توافق فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم برداشته خواهد شد و با توجه به کاهش نیاز به نقدینگی، تامین و تدارک دارو راحت تر از گذشته انجام می شود و دسترسی مردم به آن با سهولت بیشتری انجام پذیر خواهد بود.
دکتر دیناروند همچنین با تمجید از زیر ساختهای خوبی که در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارد ابراز امیدواری کرد: بعد از انجام توافق و رفع تحریمها، شاهد سرمایه گذاری شرکتهای بزرگ بین المللی در حوزه سلامت کشورباشیم.


Tags: سازمان غذا و دارو, قیمت دارو, تجهیزات پزشکی
منبع:  وب دا
مطالب مرتبط:  ادعای رئیس انجمن دندان‌پزشکی در گرانی مواد دندانی به شدت تکذیب شد
طرح «واردات موازی» باعث کاهش قیمت دارو شد
بازار دارويي کشور پس از هشت سال، در ۱۳۹۳ رنگ ثبات به خود گرفت
برای دارو و تجهیزات پزشکی ۲۰ درصد هزینه اضافه می پردازیم
وزارت بهداشت قیمت گذاری و نظارت بیشتر بر توزیع لوازم پزشکی را آغاز کرد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر