همه پوسیدگی‌های دندانی نیاز به درمان‌های رایج ندارند ۱۹ آذر ۱۳۹۴

همه پوسیدگی‌های دندانی نیاز به درمان‌های رایج ندارند

گروهی از دندانپزشکان استرالیایی با بیان اینکه تمامی موارد پوسیدگی دندان به یک شکل بروز نمی‌کنند، تاکید کردند: در بسیاری از موارد، پوسیدگی دندان را می‌توان درمان کرد یا متوقف ساخت و در نتیجه از شیوه سنتی پر کردن آنها جلوگیری کرد.

استفاده از فلوراید، مسواک کردن دندان‌ها به شیوه درست و تغییر رژیم غذایی، بخشی از توصیه‌های ‌دندانپزشکان برای متوقف کردن پوسیدگی سطحی دندان‌هاست.

زمانی که پوسیدگی ظاهر شود، معمولا دندان به شیوه سنتی پر می‌شود. دکتر «وندن ایوانس» از دانشگاه سیدنی در این رابطه گفت: از مدت‌ها قبل این باور وجود داشته که پوسیدگی دندان یک پدیده پیش رونده با سرعت بالاست و بهترین روش در کنترل آن، شناسایی به موقع پوسیدگی و برطرف ساختن فوری آن به منظور جلوگیری از تبدیل شدن به حفره عمیق پوسیدگی است.

این دندانپزشک افزود: به طور متوسط چهار تا هشت سال طول می‌کشد تا پوسیدگی از لایه بیرونی و سطحی دندان به لایه داخلی پیشروی کند. این زمان طولانی برای آن است که پوسیدگی تشخیص داده و پیش از تبدیل شدن به حفره عمیق و نیاز به پر کردن، درمان و کنترل شود.

متخصصان استرالیایی معتقدند میزان پوسیدگی دندان در افرادی که به چهار نکته زیر توجه داشته باشند، 30 تا 50 درصد کمتر می‌شود:

- فلوراید درمانی در مراحل اولیه پوسیدگی دندان

- توجه به مهارت‌های صحیح مسواک کردن دندان

- کاهش مصرف خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های مضر برای دندان

- معاینه دندان‌ها برای بررسی پوسیدگی‌های احتمالی

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، ایوانس همچنین افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد با تشخیص به موقع، پوسیدگی دندان‌ها را می‌توان متوقف کرد و در نتیجه نیاز به پر کردن آنها به میزان چشمگیر کاهش می‌یابد.


Tags: پوسیدگی دندان, پر کردن دندان, مسواک زدن
منبع:  ایسنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر