دندان هفت میلیون دانش آموز، آینده دندان‌های مردم ایران است ۱ دی ۱۳۹۴

دندان هفت میلیون دانش آموز، آینده دندان‌های مردم ایران است

قائم مقام وزیر بهداشت با تایید کاهش مراجعات مردم به مطب دندانپزشکی‌ها به دلیل عدم استطاعت مالی از راه‌اندازی ۱۰۰۰ کلینیک دندانپزشکی ارزان خبر داد.

دکتر ایرج حریرچی درباره برنامه‌های جدید برای خدمات دندانپزشکی اظهار داشت: دو اقدام خیلی بزرگ در حوزه دندانپزشکی انجام شده است، یکی این است که اقدامات بهداشتی از نظر فیشور سیلانت (پرکردن شیار دندان) و معاینه دندانها بیش از 7 میلیون دانش آموز تحت پوشش قرار گرفتند، زیرا اینها آینده دندان‌های مردم ایران است و خیلی افتخار آمیز است، هم‌اکنون نیز مقاطع اول ابتدایی را تمام کردیم و دوره دوم اول ابتدایی وارد می‌شویم، و می‌رویم به سمت کلاس‌های اول تا ششم ابتدایی.

دکتر حریرچی عنوان کرد‌: اقدام دوم هم این است که برخی‌ها که مدام می‌گویند باید فقط باید به بهداشت پرداخت بالاخره مردمانی داریم که 30 - 40 و 50 سالشان است ولی مسواک نزدند و الان دندانهای‌شان خراب است و نمی‌توانیم به آنها بگوییم که می‌رفتی مسواک می‌زدید، بالاخره دندانهای‌شان پوشیده است و باید ما پاسخگو باشیم زیرا این افراد مجبور هستند با قیمت بالا برای رفع این مشکلات هزینه کنند.

وی ادامه داد: براین اساس یک بسته‌ای آماده شده است و منابع آن را نیز در طرح تحول دیده شده، مبنی بر راه‌اندازی یک هزار کلینیک دندانپزشکی که با تعرفه‌های منطبق با استطاعت مردم در مراکز دولتی و شبه‌دولتی ارائه خدمات دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت با تایید کاهش مراجعات مردم به مطب دندانپزشکان به دلیل عدم استطاعت مالی مردم عنوان کرد: جامعه دندانپزشکان نیز اذعان دارند که هزینه اینگونه خدمات آنقدر بالا رفته است که مردم خدمات دندانپزشکی را رها کرده‌اند.

دکتر حریرچی تصریح کرد: براین اساس ما از طریق خرید خدمت از پزشکانی که در حال گذراندن طرح هستند آنها عصرها در بخش‌های عمومی به مردم ارائه خدمت می‌دهند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره نظارت بر مطب های دندانپزشکی نیز خاطرنشان کرد: این نظارت‌ها براساس قانون بر عهده سازمان نظام پزشکی کشور است.


Tags: وزارت بهداشت, خدمات دندان پزشکی, سلامت دهان
منبع:  تسنیم | سلامت نیوز
مطالب مرتبط:  در کاهش هزینه خدمات دندان‌پزشکی اتفاق مهمی رخ نداده است
کودکان ایران قبل از ورود به مدرسه، ۵ دندان پوسیده دارند
ارزیابی بهداشت دهان دانش‌آموزان در بدو ورود انجام می شود
نرخ گذاری خدمات دندان‌پزشکی جزو وظایف هیأت وزیران است
انجمن دندان‌پزشکی کودکان درطرح فیشورسیلانت‌تراپی مشارکت کرد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر