بودجه سال ۹۵ بخش سلامت حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است ۴ بهمن ۱۳۹۴

بودجه سال ۹۵ بخش سلامت حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از افزایش اعتبارات بخش عمرانی با ۳۱ درصد و بخش سلامت با ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد در بودجه سال آینده خبر داد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به پیش‌بینی بودجه بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال 95، اظهار داشت: در لایحه بودجه سال آینده علاوه بر تخصیص یک درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده به بخش بهداشت و درمان، بودجه این بخش حدود 15 تا 20 درصد افزایش اعتبارات داشته است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال 95 در دو حوزه با رشد اعتبارات مواجه هستیم، گفت: در بودجه سال آینده اعتبارات بخش عمرانی با 31 درصد و بخش سلامت با 15 تا 20 درصد افزایش مواجه بوده‌اند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ادامه طرح تحول در بخش سلامت برای مردم و دولت بسیار حائز اهمیت است، تصریح کرد: توجه به بخش درمان، کاهش پرداختی توسط مردم، دسترسی مردم به خدمات با کیفیت بهداشت و درمان باید در صدر نظام بهداشت و درمان باشد و در بررسی بودجه در مجلس نیز تلاش ما توجه به این نکات است.

خضری در پایان تاکید کرد: از آنجا که 68 درصد از بودجه امسال مبتنی بر مالیات است، باید دقت شود که در این زمینه به بخش‌های کم درآمد جامعه و تولیدکنندگان فشار نیاید.


Tags: بودجه سلامت, مجلس شورای اسلامی, بهداشت و درمان
منبع:  ایردن | تسنیم
مطالب مرتبط:  دولت نسخه خوبی در بودجه ۱۳۹۴ برای وزارت بهداشت پیچیده است
پرداخت هزینه‌های پرسنلی و اداری از محل بودجه سلامت ممنوع است
با بهبود اقتصاد، سهم ۵ درصد سلامت از تولید ناخالص ملی را بالا ببریم
مجلس سه هزار میلیارد تومانِ حوزه سلامت را به سازمان‌های بیمه گر داد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر