بهداشت دهان؛ با توزیع بسته‌های فرهنگی سرعت می‌گیرد ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

بهداشت دهان؛ با توزیع بسته‌های فرهنگی سرعت می‌گیرد

رئیس اداره بهداشت دهان وزارت بهداشت گفت: با توجه به اهمیت بحث پیشگیری در حوزه بهداشت، چهار هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص یافته است.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر حمید صمدزاده ظهر شنبه در افتتاح همزمان پایگاه‌ها و مراکز سلامت جامعه در حاشیه شهرهای اصفهان، همزمان با ۱۷ دانشگاه علوم پزشکی کشور اظهار داشت: رسیدن خدمات بهداشتی و سلامت به افراد آسیب پذیر و محروم در حاشیه شهرها از مهمترین اولویت‌های کاری در برنامه‌های تحول نظام سلامت کشور است.

وی بیان داشت: با توجه به سرعت اجرای برنامه‌های تحول در کشور، نباید از برنامه و بسته‌های خدماتی غافل شد و با تقویت زیر ساخت‌ها و هماهنگی بسته‌های خدمتی، خدمات را به صورت فعال و پایدار انجام داد تا از بار بیماری‌ها و مشکلات مردم کاسته شود.

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت اضافه کرد: اولویت برنامه‌های این وزارتخانه به منظور ساماندهی وضعیت سلامت مردم بر بحث پیشگیری استوار است.

وی با تاکید بر مقدم بودن پیشگیری بر درمان افزود: به این منظور امسال اعتبار ویژه‌ای برای بحث پیشگیری اختصاص یافته است.

صمدزاده اظهار کرد: باید با تقویت زیرساخت‌ها و توزیع بسته‌های فرهنگی با محتویات مشخص و اجرای هماهنگ در سطح کشور، مقوله پیشگیری را سرعت دهیم.

وی با اشاره به اینکه در اجرای طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت و ارائه خدمات بهداشتی درمانی در مناطق حاشیه‌نشین امروز همزمان در ۱۷ استان کشور دو هزار و ۸۷۵ مرکز و پایگاه سلامت گشایش یافت، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این مراکز و پایگاه‌ها ۱۱ میلیون نفر از جمعیت کشور زیرپوشش خدمات سلامت قرار گرفتند.

صمدزاده گفت: برای اجرای این طرح در استان اصفهان طی یکسال بیش از ۱۸۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی اعلام کرد: این مراکز و پایگاه‌ها در نقاط حاشیه نشین شهرهای اصفهان، فولادشهر، زرین شهر، لنجان، شاهین شهر، فلاورجان و شهرضا احداث شده است.


Tags: بهداشت دهان, سلامت دهان, طرح تحول نظام سلامت
منبع:  مهر
مطالب مرتبط:  ساکنین غیررسمی شهر‌ها؛ ۹۵درصد پوشش سلامت دارند
مسوول اداره سلامت دهان اقدامات خود را الگوی جهانیان دانست

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر