افزایش بودجه وزارت بهداشت؛ در بخش رفاهی است ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

افزایش بودجه وزارت بهداشت؛ در بخش رفاهی است

مدیر بودجه و درآمد سازمان غذا و دارو بودجه‌های سازمان غذا و دارو را شامل سه بخش دانست و گفت: «بودجه‌های هزینه‌ای، تملک دارایی و بودجه‌های کمک به مردم که در قالب یارانه دارو و نرخ ارز گنجانده می‌شود، سه بخشی است که بودجه‌های سازمان غذا و دارو را تشکیل می‌دهند.»

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

نبی شریعتی‌فرد در مورد اشتباه صورت گرفته در خصوص کاهش 25 درصدی بودجه سازمان غذا و دارو توضیح ‌داد: «همان‌طور که دکتر دیناروند فرمودند در بودجه‌های کمک به مردم اشتباهی صورت گرفته بود و مقداری از این بودجه‌ها کاهش یافته بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و با کمک شخص رئیس سازمان غذا و دارو این مشکل برطرف شد. الحمدا... وضعیت بودجه امسال هم خوب است و ما باز می‌توانیم کمک‌هایی که در قالب یارانه دارو از طریق بیمه‌ها می‌گیریم به مردم بدهیم و همچنین کمکی به طرح تحول سلامت صورت گیرد.»
شریعتی‌فرد همچنین تصریح کرد: «به اکثر داروهای صعب‌العلاج و خاص اعتبار تخصیص می‌دهیم که این اعتبارات از طریق بیمه‌ها اعمال می‌شود. یعنی ما اعتبارات تخصیص داده شده را به بیمه‌ها می‌دهیم و بیمه‌ها فرانشیز آن را با قیمتی پایین از مردم می‌گیرند. در این راستا تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت رفاه امضا و بر اساس آن اقدام می‌شود.»
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص مقدار این بودجه در نظر گرفته شده برای دارو گفت: «عدد و رقم بودجه را نمی‌توان گفت اما بودجه امسال نیز مانند سال گذشته است و خدا را شکر باز کاهشی نداشته که این خود جای شکر دارد.»
مدیر بودجه و درآمد سازمان غذا و دارو همچنین گفت در برخی از قسمت‌ها با افزایش بودجه مواجه بودیم. وی در توضیح بیشتر افزود: «البته این افزایش بودجه در بخش هزینه‌ای سازمان و نه بودجه‌های مدنظر برای کمک به مردم است. آن چیزی که در سازمان غذا و دارو هزینه می‌شود، بودجه‌های پرسنلی و بحث رفاهی سازمان غذا و دارو مقداری افزایش نسبت به سال گذشته پیدا کرده است.»


Tags: سازمان غذا و دارو, بودجه سلامت, وزارت بهداشت
منبع:  سپید
مطالب مرتبط:  بودجه سال ۹۵ بخش سلامت حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است
دولت نسخه خوبی در بودجه ۱۳۹۴ برای وزارت بهداشت پیچیده است
تولید نمایی دارو؛ نتيجه‌اش خروج ارز کشور است
توافق هسته‌ای بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی تاثیر مثبت دارد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر