روش وزارت بهداشت؛ غیرقانونی و غیرعلمی است ۱۹ فروردین ۱۳۹۵

روش وزارت بهداشت؛ غیرقانونی و غیرعلمی است

وزیر اسبق بهداشت، اقدام فعلی وزارت بهداشت در خرید راهبردی خدمات سلامت را غیرقانونی خواند و گفت: وزارت بهداشت نباید خارج از سطح‌بندی خرید خدمت داشته باشد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر مسعود پزشکیان با بیان اینکه وزارت بهداشت نتوانسته خرید راهبردی خدمات را در حوزه سلامت انجام دهد، افزود: خرید خدمت راهبردی باید بر اساس قانون صورت می‌گرفت که متاسفانه وزارت بهداشت در این مسیر حرکت نکرده است.

وی با بیان اینکه خرید راهبردی تعرفه‌ای نیست، ادامه داد: در خرید راهبردی خدمات سلامت باید قیمت واقعی خدمات را استخراج کرده و به صورت راهبردی آن را خریداری کنند؛ در واقع در خرید راهبردی، خدمات سلامت خریداری می شود نه اینکه بار مراجعه بیماران خریداری شود.

پزشکیان با تاکید بر اینکه اکنون بار مراجعه مردم خریداری می شود، تصریح کرد: واقعیت آن است که با خرید راهبردی خدمات سلامت می توان هزینه‌ها را کنترل کرد اما راهی که اکنون وزارت بهداشت در پیش گرفته روز به روز بار دولت را افزایش داده و هزینه مالی را بر دوش مردم افزایش می دهد.

وی تاکید کرد: زمانی که برای بار مراجعه مردم اعتبار درنظر گرفته شود این خطاها در واقع پیش می آید که هربار به بهانه بررسی جواب آزمایش های بیمار مبلغ پولی دریافت می شود درحالی که اگر سلامت خریداری شود زمانی که بیمار مورد درمان قرار گرفت پول پرداخت می شود.

وزیر اسبق بهداشت یادآور شد: اکنون با افزایش تعرفه ای که طی چند سال گذشته صورت گرفته بیمه ها در پرداخت های خود بسیار ناتوان شده اند چراکه زمانی که افزایش تعرفه ای صورت می گیرد باید ابتدا اعتبار آن دیده شود و سپس این افزایش شکل گیرد که این اتفاق در حوزه سلامت رخ نداده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: این راهی که وزارت بهداشت در پیش گرفته غیرقانونی و غیرعلمی است؛ از آن جهت غیرقانونی است که ما بارها به وزارت بهداشت اعلام کرده ایم که باید خرید راهبردی داشته باشد و خارج از سطح‌بندی خرید خدمت نداشته باشد اما اکنون این روندی که در پیش گرفته شده تنها بار بیمه ها افزایش یافته است که این وضعیت به این راحتی نیز حل نخواهد شد.


Tags: وزارت بهداشت, کمیسیون بهداشت و درمان مجلس, خدمات درمانی
منبع:  ایردن | خانه ملت

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر