هزینه‌های دندانی؛ پرداخت مردم نزدیک ۱۰۰% است ۲۷ فروردین ۱۳۹۵

هزینه‌های دندانی؛ پرداخت مردم نزدیک ۱۰۰% است

رییس کل سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به خدمات و همچنین سطح بالای علمی دندانپزشکان در کشور، در عین حال بر لزوم پوشش بیمه‌ای خدمات دندانپزشکی تاکید کرد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر علیرضا زالی در پیامی به مناسبت روز دندانپزشک آورده است: « اهمیت سلامت دهان و دندان بر جامعه فرهیخته ایرانی آشکار است. به جرات می‌توان گفت که بشریت در مورد بخشی از افزایش امید به زندگی طی سه قرن اخیر، از سن زیر 30 سال به بیش از5.2 برابر آن، مرهون ارتقای سطح بهداشت دهان و دندان و خدمات بی‌وقفه دندانپزشکان است.

جامعه دندانپزشکی ما در حوزه خودکفایی، خوداتکایی و فتح قلل علمی، همواره از گروه‌های پیشتاز کشور بوده‌اند. در حال حاضر خدمات متعالی دندان‌پزشکی در اقصی نقاط کشور منطبق بر عالی‌ترین موازین علمی ارائه می‌شود؛ به طوری که می‌توان گفت حوزه دندانپزشکی کشور در منطقه آسیای جنوب غربی و حتی مدیترانه شرقی صاحب سبک و امتیاز است و این همه در حالی است که بیش از20هزار دندانپزشک ایرانی صعوبت و سختی این شغل را بر خود هموار کرده و ارایه خدمت به بیماران را علیرغم آسیب‌های ناشی از فرسودگی شغلی ادامه می‌دهند.

با وجود جامعه‌ای چنین فرهیخته و مشحون از توانمندی، عدم برخورداری خدمات دهان و دندان از پوشش بیمه‌ای مناسب نمی‌تواند توجیه مناسبی داشته باشد. متاسفانه پرداخت از جیب مردم در حوزه دندانپزشکی نزدیک به صد درصد است. بر این اساس انتظار می‌رود ارایه پوششه‌ای بیمه‌ای مناسب برای خدمات دندانپزشکی از اولویت‌های نظام سلامت در نظر گرفته شود.

فرصت را مغتنم شمرده و در روز ملی دندانپزشکی به تمامی جامعه دندانپزشکان کشور صمیمانه تبریک می‌گویم و بر خود واجب می‌دانم تا از تمام همکاران گمنام و آراسته به فضائلی که تفاخرات دنیوی در مقابل روح بلند آنان سر تعظیم و ستایش ساییده و افتخار خدمت به محرومین و دردمندان را بر هیچ موقعیتی برتری نداده‌اند، سپاسگزاری نمایم.»


Tags: بیمه دندان پزشکی, هزینه دندان پزشکی, جامعه دندان پزشکی, سلامت دهان
منبع:  ایردن | ایسنا
مطالب مرتبط:  بیمه خدمات دندان‌پزشکی؛ در بسیاری مناطق دنیا وجود ندارد
کشیدن دندان؛ تنها خدمت دندان‌پزشکی ۴۰% مردم ماست
تعرفه‌های دندان‌پزشکی؛ بسیار پایین است
نیاز است در حوزه دندان‌پزشکی، خدمات دولتی را گسترده کنیم
بیمه‌های تکمیلی تمام موارد دندان‌پزشکی را پوشش نمی‌دهند
ایمپلنت‌های دندانی باید تحت حمایت بیمه ها قرار گیرد
سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات پزشکان را به‌موقع پرداخت نمی‌کنند
اداره کل دندان‌پزشکی در معاونت درمان وزارت بهداشت ایجاد شد
وزیر بهداشت منتظر حمایت بیمه‌ها از درمان دندان‌پزشکی است
بیمه‌ها ارتباط مالی بین دکتر و بیمار را کم می‌کنند

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر