شورای‌عالی بیمه؛ نیازمند بازبینی قانونی است ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

شورای‌عالی بیمه؛ نیازمند بازبینی قانونی است

رئیس دبیرخانه شورای‌عالی بیمه خدمات درمانی اگرچه خیلی موافق سازوکار فعالیت شورای‌عالی بیمه نیست و نحوه فعالیت این شورا را براساس یک قانون نیازمند بازنگری، در برنامه پنجم توسعه می‌داند، اما معتقد است اگر همین قانون موجود رعایت شود، مشکلات از بین می‌رود.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

دکتر محمد جهانگیری قانون شورای‌عالی بیمه را مربوط به سال 1373 می‌داند که از آن زمان هیچ‌گونه تغییری نکرده است. به گفته وی ایجاد تغییر در ترکیب این شورا در دستور کار قرار گرفته و حتی پیش‌نویس آن هم تغییر کرده بود. اما فاصله زمانی که بین آن افتاده، مانع از اصلاح آن شده است. وی نارضایتی‌ها از عملکرد شورای‌عالی بیمه را به کمبود منابع ربط می‌دهد و می‌گوید: «بعد از چندین سال قیمت تمام شده در برخی خدمات ازسوی وزارت بهداشت، رفاه و ... احصا شده، اما برای اجرای آن نیازمند منابع هستیم. کمااینکه سال گذشته که دریافتی پزشکان واقعی‌تر شد، صدای اعتراض سایر اصناف بالا رفت، پس مشکل از جای دیگر است.»
جهانگیری با تاکیدبر اینکه منابع سلامت همواره باید از نوع پایدار باشد، تصریح می‌کند: «تخصیص منابع میان دستگاه‌های مختلف باید متعادل باشد. اگر ما قیمت تمام شده را طبق قانون جلو ببریم، بهتر می‌توانیم از منابع خود دفاع کنیم. کمااینکه سال گذشته منابع حاصل از یک درصد ارزش افزوده و هدفمندی یارانه‌ها کمک زیادی به نظام سلامت کرد. حالا هم اگر سهم بیمه‌ای را افزایش دهند و توانمندی‌ها را بیشتر کنند، قطعا به مردم کمتر اجحاف می‌شود و پرداخت از جیب آنها کاهش پیدا می‌کند.»


Tags: شورای عالی بیمه, تعرفه پزشکی
منبع:  ایردن | سپید
مطالب مرتبط:  تعرفه‌های پزشکی؛ دارد توسط خدمت‌گیرنده تعیین می‌شود
شورای عالی بیمه سلامت؛ مسوول تعیین حدود تعرفه‌هاست
ابلاغ تعرفه پزشکی؛ هیچ‌وقت در وقت قانونی اجرا نشده است
عجله دولت برای تدوین تعرفه های پرستاری
وزارت بهداشت برای تعیین تعرفه واقعی بايد 40 درصد افزایش اعمال می کرد

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر