احداث بیمارستان دهان؛ دولت منتظر سرمایه‌ خارجی است ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

احداث بیمارستان دهان؛ دولت منتظر سرمایه‌ خارجی است

دکتر سیدحسن هاشمی در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های خارجی در حوزه سلامت در قالب بسته‌های شش گانه در پنل‌های این همایش معرفی می‌شوند، گفت: تصور من این است که با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت آقای روحانی موضوع سلامت است، بنابراین فرصت مغتنمی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد.

ایردن، پایگاه دندان‌پزشکی

وی افزود: یکی از مشکلات سرمایه‌گذاران خارجی عدم وجود زیرساخت‌های مناسب از سوی شرکای داخلی است. براین اساس باید بپذیریم که تحریم‌ها بخشی از این زیرساخت‌ها را تخریب کرده است و ساختن آن نیاز به زمان دارد، اما مطمئن هستم در کوتاه‌ترین زمان با کمک دولت و وزارت بهداشت می‌توانیم شرکای خوبی ایجاد کنیم و در یک اقدام مشترک هم فرصت سرمایه‌گذاری ایجاد کرد و هم شاهد رفع نیازهای سلامت در ایران باشیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: براین اساس امیدوارم این فرصت 1.5 روزه مناسب باشد و بتوانیم به خوبی فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای شما تبیین کنیم.

هاشمی با بیان اینکه دولت مسوولیت سرمایه‌گذاری خارجی را برعهده دارد، گفت: شش حوزه ساخت بیمارستان، تصویربرداری، آزمایشگاه، مراکز جامع بیماران سرطانی، بیمارستان‌های دهان و دندان و بحث دیالیز و حمایت از بیماران کلیوی، از حوزه‌هایی است که در سرمایه‌گذاری خارجی مورد توجه است و در پنل‌ها تشریح می‌شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود 900 بیمارستان در کشور، ادامه داد: 570 بیمارستان دولتی در ایران وجود دارد و خریدار عمده سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز فعلا دولت است.

هاشمی به شرایط سرمایه‌گذاری در حوزه تجهیزات پزشکی اشاره و اظهار کرد: سرمایه گذاری در بخش تجهیزات و وسایل پزشکی در بیمارستان‌های دولتی مشمول 15 درصد کاهش سود بازرگانی و حقوق گمرکی است. یعنی وزارت بهداشت این اختیار را دارد که در صورت سرمایه گذاری در حوزه تجهیزاتی بیمارستان‌های دولتی، 15 درصد سود بازرگانی و حقوق گمرکی را دریافت نکند.


Tags: وزارت بهداشت, بیمارستان دهان, سلامت دهان
منبع:  ایردن | ایسنا

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر