تعرفه‌های پزشکی؛ تأخیر موجب محدودیت خدمت است ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

تعرفه‌های پزشکی؛ تأخیر موجب محدودیت خدمت است

دکتر علی رضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی، طی نامه‌ای که ۱۵ اردیبهشت‌ به معاون اول رئیس‌جمهور نوشته، از ارائه‌دهندگان خدمت و بیمه‌ها خواستار مساعدت و رفع مشکلات اقتصادی شده است.


رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در نامه ای به معاون اول رئیس‌جمهوری، عنوان داشته که عدم ابلاغ تعرفه‌های پزشکی موجب تحمیل شرایط اقتصادی شکننده شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر علی رضا زالی طی نامه‌ای که ۱۵ اردیبهشت‌ نوشته است، از ارائه‌دهندگان خدمت و بیمه‌ها خواستار مساعدت و رفع مشکلات اقتصادی شده است.

جناب آقای دکتر اسحاق جهانگیری
معاون اول محترم رئیس جمهوری

سلام علیکم

احتراماً به استحضار می‌رساند طی دو سال اخیر بواسطه توجه قابل تقدیری که در حوزه سلامت کشور به وجود آمده است شاهد افزایش سطح رضایت بوده‌ایم و نیازمندان بسیاری از رهیافت‌های آن بهره‌ برده‌اند.

ضمن تقدیر و تشکر از اهتمام ویژه مسئولین و کابینه‌ محترم به عرض می‌رساند به رغم پیگیری‌های مجدانه مسئولین محترم سازمان‌های بیمه‌ پایه سلامت، شاهد تأخیر زمانی قابل ملاحظه در بازپرداخت تعهدات بیمه‌ای هستیم. وقفه‌های مذکور مدیریت اقتصادی مراکز و مؤسسات خدمات سلامت را به ویژه در بخش خصوصی با چالش‌هایی مواجه نموده است.

تأخیر زمانی قابل ملاحظه‌ مذکور در کنار اعمال کسورات سنگین بر صورتحساب‌های ارسالی، و همچنین عدم ابلاغ تعرفه‌های خدمات سلامت در موعد مقرر موجب تحمیل شرایط اقتصادی و مالی شکننده بر ارائه‌دهندگان خدمات شده است.

مسلماً محدودیت‌های جاری در ارائه‌ی خدمات سلامت به ویژه در بخش خصوصی از نگاه تیزبین و توأم با درایت اعضای محترم هیئت دولت دور نمانده و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت در هر رده و جایگاه شغلی ارائه‌ی خدمات با کیفیت به موقع و نیز توام با درک شرایط کشور و همراهی با سیاست‌های دولت را بر خود فرض می‌دانند. لیکن ادامه‌ی شرایط موجود و عدم تعیین تکلیف تعرفه‌های سلامت در سال ۱۳۹۵ در کنار وقفه‌های زمانی طولانی در بازپرداخت بدهی‌ها مجال ارائه‌ خدمات مقتضی با شأن و حقوق مردم شریف این مرز و بوم را با محدودیت‌های اساسی مواجه می‌نماید. لذا از حضرتعالی به عنوان یکی از دلسوزان و زحمت‌کشان ارتقا سطح رفاهی و سلامت مردم ایران زمین خواهشمندم که دستور مساعدت‌های لازمه را صادر فرمایید.


Tags: تعرفه پزشکی, سازمان نظام پزشکی, شورای عالی بیمه
منبع:  ایردن | مهر
مطالب مرتبط:  تعرفه‌های پزشکی؛ بیش از این به تأخیر نیاندازید
شورای‌عالی بیمه؛ نظام پزشکی تنها دو رأی دارد
شورای‌عالی بیمه؛ نیازمند بازبینی قانونی است
تعرفه‌های پزشکی؛ دارد توسط خدمت‌گیرنده تعیین می‌شود
شورای عالی بیمه سلامت؛ مسوول تعیین حدود تعرفه‌هاست
ابلاغ تعرفه پزشکی؛ هیچ‌وقت در وقت قانونی اجرا نشده است

بازگشت به فهرست


 
متن پیام*
Upload files and imagesDrag files here to upload
Drag files here
هیچ نوشته ای یافت نشده است.
Send Cancel
محافظت در مقابل ربات اسپم (کپچا)
بارگذاری تصویر