پیام ایردن - مرداد

پیام ایردن

پایگاه دندان‌پزشکی
شماره ۳۹ ، مرداد۱۳۹۱ . July 2012
آرشیو | تماس با ایردن | درباره ایردن
فهرستاخبار ایردن
  دومین کارگاه مهندسی بافت در دندان پزشکی

کنگره 11 انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران

کنگره 10 انجمن ارتودنتیست های ایران

کنگره 12 انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی ایران

اولین کنگره خاورمیانه ای ICOI

کنگره 4 انجمن دندان پزشکی ایران، شعبه فارس

  شرکت بازرگانی رویش تک ایرانیان
سخن پویا
IRDEN | ایردن | سخن ماه - مرداد 1391

"نانوتکنولوژی و تکنولوژی هوشمند " 


از مزایای فنآوری  انتقال توانمندی های مغز
"نیمکره راست و نیمکره چپ مغز "
 


در پیام تیرماهِ ایردن، سخن از فن‌آوری نوآورد و نانو تکنولوژی و تکنولوژی هوشمند به گونه فشرده رفت و این که جهان می‌رود تا عصر و زمان نوینی را آغاز کند و ازهمکاران خواسته شد تا خودشان را برای پذیرش چنین دگرگونی‌ای آماده کنند. به نظر می‌رسد که انسان نیازمند است تا از تمامی توان‌های مغزی و خلاقیت‌های ذهنیش سود جوید. خود را نه تنها با دانش روز و نوآوردهای تکنولوژی جدید همراه، هم‌سو و هم‌اهنگ کند، به نظر می‌رسد انسان نیازمند است تا با کاربرد هردو نیم کره، راست و چپ خویش و فرزندانی که باید برای عصر نانوتکنولوژی تربیت شوند، آشنا باشد.
بنابراین، به عنوان نکته‌های پایانی، اطلاعات فشرده ای را با هم‌کاران درمیان می‌گذاریم تا در پیام پایانی ماه بعد، بتوان نتیجه گیری ای از این نوشتار فراهم آورد.
ذکر چند نکته و آشنایی با چند مفهوم نوساخته و آن شش حس اکتسابی که درآغاز گفته شد ضروریست.
اول: دو مفهوم متداول فن‌آوری نوآورد:
درک و دریافت مفاهیم نو، نوعی دانش و تیزهوشی تصوری، ذهنی، توان "انیمیشنی" نگری و فهم ویژه اکتسابی می‌خواهد. به عنوان مثال دو نمونه: "مفهوم برتر" (High concept) و "برخورد یا لمس برتر" (High touch) قابل بیان است:
اصطلاح "مفهوم برتر" به معنای به وجود آوردن موقعیت، الگو یا پترنی است که بتواند سبب خلق هنری و احساس زیبایی شده و از ارتباط عوامل ناهمگون، بتوان عنصری هم‌گون، مفید و نو به وجود آورد.
"لمس یا برخورد برتر" هم به معنای توان همکاری و هم‌راهی و شرکت با دیگران برای درک و تعامل انسانی (به معنای برهَم‌کُنِش-اندرکنش*) است که نتیجه آن ایجاد رضایت و شعف درخود و دیگران، برای یافتن اهداف ومعانی بهتری از زندگی است.اولین همایش جهانی "کنگره بین المللی ایمپلنتولوژیست‌های دهان" ICOI درخاورمیانه

25 تا 28 مهر 1391 تهران

The 1st Middle East ICICOI کنگره خاورمیانه ایI Congress, Tehran October 16-19th, 2012 

دکتر مهران قسمتی زاده، رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی گیلان بیماری های نظام سلامت


دکتر مهران قسمتی زاده
پزشک


امري که سال‌هاست همه به تفصيل در مورد آن سخن مي‌گويند اما تغييري در آن ديده نمي‌شود ولي نظام سلامت کشور ما جز پول و کمبود بودجه از بيماري‌هاي ديگري هم رنج مي‌برد که شايد درمان آنها بتواند در اين هنگامه‌ بي‌پولي دردي از دردهاي مردم دوا کند. آنچه در زير مي‌آيد دردهايي است که من شناخته‌‌ام. اگر شما هم به اين فهرست اضافه کنيد، شايد ‌يکي هم پيدا شود و به فکر درمان آنها بيفتد.
بالای صفحه
کنگره جراحان دهان، فک و صورت ایراندکتر علی کاظمیان رمزگشایی از تافته جدابافته ای به نام دندان پزشکی


دکتر علی کاظمیان

 دندان پزشک


اگرچه نياز به خدمات دندان‌پزشکي بين افراد تفاوت مي‌کند، نيازهاي دنداني يک گروه از افراد، در حد بالايي قابل پيش‌بيني است. بنابراين يک طرح دندان‌پزشکي اغلب توسط خود شخص، قابل پرداخت و مديريت است. برخلاف بيماري‌هاي عمومي پزشکي، بيماري دنداني عموما حاد يا تهديدکننده حيات نيست. بنابراين جنبه‌هاي اقتصادي درمان دندان‌پزشکي کمرشکن نيستند.

بالای صفحه
 
ثبت نام کنگره 4 انجمن دندان پزشکی شعبه فارس
کنگره  4 انجمن
شعبه فارس
ثبت نام کنگره 11 انجمن جراحان فک
کنگره 11 انجمن
جراحان فک

میمون کنجکاو و معاینه دهان سگ دوست
تهیه و ترجمه: سیما مقیمی
 

تا هفته قبل که دندان عقل کشیدم این واقعیت ها را نمی دانستم، دندان عقل به عنوان سومین دندان آسیا نامیده می شود از آخرین دندان هایی هستند که رویش می یابند و معمولاً بین سنین 17 تا 25 سالگی لثه ها را تحت فشار قرار می دهند.
بیماری لثه زمانی ایجاد می شود که باکتری ها در بافت نگهدارنده دندان رشد می کنند، همچنین می توانند به بافت صدمه بزنند و باعث ایجاد فضاهایی شوند که به این فضاهای غیر طبیعی ایجاد شده در اطراف ریشه دندان "پاکت" Pocket گفته می شود.
اخبار ایردن
لطفاً این خبرنامه را برای حرفه ای های دندان پزشکی که می شناسید ارسال بفرمایید
Please feel free to share this Newsletter with all DENTAL PROFESSIONALS whom you know

IRDEN

 

nazarat.gif تماس با مدیریت ایردن
ایردن، مرجع دندانپزشکی خانه | درباره ما | قوانین و شرایط | تماس با ما
©2004-2011 Irden Incorporation. All right reserved.