پیام ایردن - دی

پیام ایردن

پایگاه دندان‌پزشکی
شماره ۴۴ ، دی۱۳۹۱ . January 2013
آرشیو | تماس با ایردن | درباره ایردن
فهرست
کنگره 7 انجمن لیزر ایران

کنگره 12 انجمن پروستودنتیست ها

کنگره 12 انجمن پریودنتیست ها

کنگره 7 انجمن دندان پزشکان عمومی ایران

آریا سیمین طب

 خواندنی
IRDEN | ایردن | سخن ماه - دی 1391

کارخانه تولید خمیر دندان

یک کارخانه ساخت خمیر دندان مشکلی پیدا کرد. گاهی در بسته های ارسالی این کارخانه به فروشگاه ها، بعضی جعبه ها ‏خالی و بدون تیوب خمیر دندان بود. این داستان ادامه داشت. هزینه این مشکل خط تولید داشت از حد معمول خارج می شد تا ‏این که رییس کارخانه تصمیم گرفت مشکل خط تولید را حل کند و اجازه ندهد بیش از این آبروی کارخانه برود و خسارت ‏زیادی بابت این جعبه های خالی به کارخانه تحمیل شود. ابتدا با مشاورین مختلف حوزه تولید وارد مذاکره شد و پروژه های ‏متعدد مشاوره به انجام رسید. همه مشاورین اعتقاد داشتند که این وضعیت لطمه اساسی به کارخانه می زند و باید با انجام ‏پیشنهادات مختلف آن ها، مانع ادامه این روند فراهم شود. از نظر مشاورین، علاوه بر هزینه ناشی از خسارت پیاپی به ‏مشتریان و کاهش اعتبار کارخانه، این جعبه های خالی می تواند صدماتی نیز به دستگاه ها وارد کند که گاه جبران این ‏صدمات مستلزم تعویض دستگاه ها و هزینه های گزافی است. هزینه های مشاوره به رقم ده ها میلیون رسید که یک ‏ضرورت کتمان ناپذیر بود.‏

یک کارخانه تولید خمیر دندان

دکتر لیلا عرفان پرست | دکتر آرزو قریشی زاده مقایسه کلینیکی موفقیت فیشورسیلنت


دکتر لیلا عرفان پرست- دندان پزشک متخصص کودکان
دکتر آرزو قریشی زاده- دندان پزشک متخصص کودکان
دکتر لاله داداش زاده- دندان پزشک


کاربرد فیشور سیلنت روشی موثر در پیشگیری از پوسیدگی اکلوزال می باشد. با این حال شستشوی دندان بعد از اچینگ می تواند موجب عدم همکاری کودکان شود. Prompt-L-Pop نیاز به مرحله اسید اچینگ مجزا و شستشو ندارد. هدف از این مطالعه مقایسه گیر کلینیکی فیشور سیلنت به دنبال آماده سازی با Prompt-L-Pop و آماده سازی با روش اسید اچ به همراه باندینگ می باشد.

بالای صفحه

تامین نيازهاى اجتماعى و روانى کارکنان مهم تر از نيازهاى اولیه است تامین نيازهاى اجتماعى و روانى کارکنان مهم تر از نيازهاى اولیه استنویسنده: فریبا زمانی


بيشتر مردم بر اين عقيده اند كه پديده هايي چون جنايت، تخلف، الكليسم، اعتياد به موادمخدر، فقر و حاشيه نشيني و سوءسكونت هاي حاد و جنبه هاي آسيب شناختي در زندگي امروزي هستند. در چارچوب نظريه تضاد، بروز پديده هاي تعارض آميز و تضادهاي دروني جامعه كه پايه اصلي آنها تعارض هاي طبقاتي است موجب نابساماني هاي رفتاري مي شوند. تمركز سرمايه و قدرت در دست گروه هايي كه علايق و منافع مشترك اقتصادي و سياسي دارند - و با يكديگر نيز در ستيزند - موجب گرايش دادن معيارها به سمت استفاده خودي و ايجاد محروميت توده ها مي شود. محروميت ها، واكنش هاي پرخاشگرانه، غيرعادي، نابهنجار و بزهكارانه را موجب مي شوند و به هر حال گروه هاي آسيب ديده اجتماعي را پديد مي آورند. در اين مقاله عوامل مختلف در ايجاد كاركردهاي نابسامان در رفتار سازماني آسيب شناسي مي شود.

بالای صفحه

خبراخباربالای صفحه
مشاوره مستقیم با متخصصین دندان پزشکی | حقوق | معماری
مشاوره مستقیم با متخصصین دندان پزشکی | حقوق | معماری
دکتر الهام فخاری- پریودنتیست
دکتر سید ابراهیم سید منیر- پریودنتیست

کنترل پلاک میکروبی نقش مهمی در پیش گیری از بیماری های پریودنتال دارد. استفاده از روش های مکانیکی بهداشت دهان به عنوان موثرترین روش برای برداشت پلاک شناخته شده است و بکارگیری مسواک دستی شایع ترین روش کنترل مکانیکی پلاک در دنیاست. هدف این مطالعه مقایسه کاربرد تخصصی 4 مسواک دستی در برداشت پلاک میکروبی از سطوح دندان هاست.


آریا سیمین طب نماینده نوکلئوس آلمان

درددرد، مهم ترین کیفیت حسی در انسان


نویسنده: کوثر یوسفی


درد، به عنوان مهمترین کیفیت حسی در انسان به شمار می رود و انسان را از تحریکات تخریبی در ارگانیزم مطلع ساخته، موجب مراجعه به پزشک می شود؛ برای پزشک هم وجود درد برای تشخیص محل تحریک های تخریبی، اهمیت دارد. هرگاه یکی از بافت ها تخریب شوند، درد ایجاد می شود و همین باعث می شود که فرد برای برطرف کردن محرک درد، واکنش مناسب را انجام دهد.


بالای صفحه

دندان پزشک اهل کاردوا دندان پزشک اهل کاردوا یک روز خدمات رایگان دندان پزشکی ارائه کرد


ترجمه: پریسا علیخانی


به مناسبت The Heart free dental event at DentalCares برنامه دندان پزشکی «دل آزادگان» که سالی یک بار بسیاری از دندان پزشکان امریکا داوطلبانه در آن شرکت دارند، دکتر مایک گایذر Mike Gaither با همکاری گرس تانر Grace Tanner و کریستال جکسون Crystal Jackson در حالی به درمان یک بیمار مشغولند که تماشاگرانی دیگر از پشت پنجره نظاره گر و منتظر نوبت خود هستند. حدود 55 دندان پزشکی داوطلب در منطقه شلبی کانتی Shelby County خدمات رایگان دندان پزشکی به نیازمندان عرضه می کنند.


بالای صفحه

لطفاً این خبرنامه را برای حرفه ای های دندان پزشکی که می شناسید ارسال بفرمایید
Please feel free to share this Newsletter with all DENTAL PROFESSIONALS whom you know

IRDEN

 

nazarat.gif تماس با مدیریت ایردن
ایردن، مرجع دندانپزشکی خانه | درباره ما | قوانین و شرایط | عدم اشتراک | Unsubscribe
©2004-2012 Irden Incorporation. All right reserved.


برای دیدن نظرات و اظهارنظر لطفا اینجا کلیک بفرمایید