اسفند 92 و نوروز 1393

پیام ایردن
پایگاه دندان‌پزشکی
شماره ۵۶ ، زمستان ۱۳۹٢ . Winter 2014
آرشیو | تماس با ایردن | درباره ایردن
روش شستن دست - سازمان بهداشت جهانی


روش مالش دست ها با ماده تمیز کننده - سازمان بهداشت جهانی
سخن پویا
IRDEN | ایردن | زمستان 1392

«بیایید باهم دنیای بهتری بسازیم!»


فروردین۱۳۹۳
نوروز و بهار دوش به دوش هم می آیند.
یاران کهن با هم اند. یاری یعنی همین؛ دست در دست هم، کنار هم و همیشه باهم بودن برای گامی به جلو برداشتن.
مبنای هستی بر وجود اضداد نهاده شده تا لزوم این همراهی و هم گامی در هستی را به نمایش بگذارد.
اضداد باهم اند ما چرا باهم نباشیم؟

برای خواندن ادامه مطلب نوروز اینجا کلیک کنید

دی
به معنای دیروز، روزی که گذشت، بر ما سخت گذشت.
به همین سادگی که می خوانید! به ایردن دستور دادند در صفحه اول بنویسد که بر حسب قوانین جمهوری اسلامی ایران عمل می کند. نرم افزاری هم دادند که در روت (ریشه) سایت بگذاریم. ایردن را با کسی سرستیز نبود. منافع کشورمان ایجاب می کرد. تصور این بود که نظام حامی منافع ملّی و ملت است. امروز نوشتیم، فردایش این ایمیل را شرکت مدیا تمپل که 9 سال با او به صداقت کار کرده بودیم و تمام میلیون ها فایل ایردن را در ذخیره خود داشت، نوشت:

«می دانیم برای شما ناگوار است، اما مطالعه اخیر ما نشان می دهد که شما با کشوری کار می کنید که شرکت ما بر حسب قوانین تجارت خارجی ایالات متحده از کار کردن با آن منع شده است... »
در پایان هم چون می دانند که چه اندوخته و اطلاعات فرهنگی علمی فراوانی را در این ذخیره گاه اینترنتی داریم می نویسند که «امکان دست یابی شما به  آنچه داشته اید غیر ممکن است!»*

زخمی است کاری به مهر و راهنمایی دوستی که انسان را از داشتن دشمن بی نیاز می کند همان که در مدرسه ابتدایی سرمشق ما بود:

«چون نیک نظر کرد پر خویش در آن دید!»

دوستان ایرانی ما می دانستند که گذاردن چنین اطلاعیه این چنین عواقب فرهنگی دارد و دندان پزشکان ایرانی یِ کشور خودشان را محروم از داشتن اطلاعات حرفه ای علمی در سطح جهانی کردند.
با علم به این موضوع بود که چنین اصرار می کردند؟
اگر کسی دست کند و این پَر را بَرکَنَد و به دور اندازد کار ناشایسته ای کرده است؟
پویا از شما می پرسد. همراهان و دوستداران وفادار ایردن.
آن چه این خودی ها کردندخدمت است یا خیانت؟
فصل سرما وبرف است. در این خاک زرخیز، زمستان سختی در گذر است، زمستانی که بهار سوز وشکوفه کش و به قول اخوان ثالث «هوا بس نا جوانمردانه سرد است» می توانید سر خود در برف کنید تا نوبت شما هم برسد، ولی نکنید.
دراین باره پویا بسیار نوشته است، تکرار نمی کند.
تکرارعادت آور است! این خویِ "باری به هر جهت" ورزی و خود به خواب زدن برخی فضیلت نیست که عادت به آن شرف انسانی را درخشان کند.
چه باید کرد رادر بهاران شکوفه باران نوشته ایم تکرار نمی کنیم ولی کاری را که برعهده گرفته ایم دنبال خواهیم کرد.
مشکلی طاقت فرساست.
آگر همت کنید، این همت غرور آفرین است.
می دانیم که این بارهم، این «بارِ» دوست داشتنی را سالم به منزلگه امید می رسانیم.
ایردن را یاری دهید، مدیون دوستداران ایردن هستیم.

مشکلات کوچک و حوادث خطرناک بزرگ

ما، بخشی بزرگ از جامعه پزشکی و عضو نظام پزشکی ایران، به شادی و سربلندی در خانه و خاک وطن مان می مانیم یا قرار است دست همسر و فرزندانمان را بگیریم، دار و ندار خود را برداریم و برای  پناه جویی راهی دوبی، پاکستان، ترکمنستان، آذربایجان، ترکیه و عراق شویم؟ این پرسشی جدّی، حیاتی، همگانی و ناراحت کننده ولی شرط عقل و آینده نگری هم هست.

بهمن، امسال از کوه فرو نغلطید و دره ای را انباشته از حجم سفیدش نکرد. خُرد و پودر شد و به صورت ذرّات رقصان، برفی به ضخامت بیش از یک متر در سراسر دنیا بارید و حتی خیلی از مکان های کمتر برف به خود دیده، را سفیدپوش و مردمی را نیزسیاه پوش کرد. ماه بهمن گذشت، ولی خطر بهمن -برفی یا سیاسی- دربهار خوش و خُرّم و پُر شکوفه یا تابستان گرم و پاییز برگ ریز هم هست. هم چنان که بهمنی، ناگهان بر سایت ایردن فرو ریخت و ایردن را ظالمانه متضرر زیانی بزرگ کرد. ولی اندیشیدیم که موجیم و آسودگی ما گویا عدم ماست. آرام نگرفتیم. از نو ساختیم. از معدود دوستانی که برای ما نوشتند و همدردی کردند سپاسگزاریم. به مهربپذیرید

اسفندی که اگر برآتشش بریزید بوی خوشی دارد، در لباس مُبَدَل ماه پایانی سال جاری، با گیسوی سفیدش جارو به دست، شهرهای شمالی ایران و راه نوروز و بهار سال نو را ناخواسته به حکم قانون ابدی و ازلی طبیعت، دارد می روبد.

برای ما ایرانیانِ چشم به صلح و تغییر، در مقابلِ تندروی و جنگ خواهی جمعی افراطی شعار دهنده، زیر پوست عریان و سرمازده درختان سیاستِ صبر و انتظار، بهار پُر از امید در حال جوانه زدن است. امید است که نهیب های سیاسی، که برای ترساندن رقیب است، نقشی ناهمگون، دراین امید رو به رشد و گشایش، به یاری تعادل، تعامل و مدارای مصلحین خیراندیش مان، بازی نکند. می دانیم، جوانه پنهان زیاده خواهی، در زیرپوست سیاست زمستانیِ جنگ طلب های غرب مدرن و نوآور، آبستن دگرگونی در خاورمیانه بود که نشد. امید است این دگرگونی های تازه و پیش آمده، مانع دگرشکلی و بهم ریختگی ناخواسته خاورمیانه و منبع انرژی جهان صنعتی غرب و شرق نوصنعت، نشود و راه هموار و آرامش سیاسی بعد از این سرمای سیاسی برقرارشَوَد. ایران کلید حل این معما است.

ایردنِ نظاره گر، فشرده می نویسد.
ما دندان پزشکان درنبض مدام اجتماع و با مردمان گوناگون در تماسیم و به خوبی و روشنی می دانیم:
•    پدیده زندگی امری جدی است. پدیده های وابسته به زندگی و آنچه به زندگی انسان مرتبط است و زندگی بشر را منعکس می کند مهم، حیاتی و مرتبط با بهزیستی حال و آینده انسان است.
•    روابط و حوادث بین المللی سریع و ناگهانی و در این عصر سرعت و سبقت به گونه بسیار خطرناک و ناخواسته ای رخ می دهد و گسترش می یابد.
•    مرگ و زندگی ما در گرو عوامل بین المللی و مسایل پیچیده سیاسی ومنافع کشورهای قدرتمندی است که از حمله و کشتارمیلیونی ترسی که ندارند هیچ، سود سرشار سیاسی واقتصادی هم می برند.
•    زندگی اجتماعی و آینده ی فرداهای نیامده، درگرو مسایلی است که ما باید خود بدون واسطه بشناسیم، درک کنیم و برای آن تصمیمی متناسب، همگانی و ملی بگیریم.
•    جان کلام، رابطه مستقیم انسان، با سرنوشت و شرایط اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی دیگران و کل جهان چنان گره خورده که ایجاب می کند انسان بدون واسطه و مستقیم به مسایل روز مسلط باشد و درتصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها و فعالیت های سیاسی-اجتماعی، نظارت و دخالتی موثر، دایمی و کارساز داشته باشد.
•    هر گونه بی توجهی و کوتاهی، از نَفس وسرشت انسانی یک بشر متمدنِ امروز، به دور است.
•     زمان راه بر و راه نما داشتن و یا بودن، به معنای وابسته کردن و تسلیم خواستن دیگران، دیرزمانی است گذشته و هرانسان حاکم بر سرنوشت و مسوول مستقیم مایملک خویش از طریق انتخاب و استخدام فرد و افراد شایسته و کاردان است.
•    از باری به هر جهت بودن و امروز فرداکردن باید دور ماند.
•    مسایل و مشکلات سیاسی وقتی جنبه بین الملی می یابد، از حساسیت های دقیق و سرنوشت سازی مانند حوادث حاد مصر، سوریه، لیبی، عراق و رخداده های مزمن یمن و افغانستان و بحرین برخوردار است و شرکت ما در سرنوشت سیاسی و آینده کشورمان اهمیتی ملی و حیاتی پیدا می کند.
•    شرکت در تعیین سرنوشت سیاسی کشورمان و فردای ایران، انتخابات جامعه دندان پزشکان نیست که از 25000 دکتر، اگر چند صد دندان پزشک تهرانی و ساکنان اطرافش شرکت کنند شگفت زده شویم و امکان پذیرایی چنین انبوهی را نداشته باشیم!! بگذاریم و بگذریم، ولی به یاد داشته باشیم.
•    هر نوع رای گیری، نیازمند توجه عام، مشارکت عمومی و همگانی و اشاعه وتبلیغ فرهنگ مشارکت سیاسی گسترده است.

پرسش این است: آیا شما همکاران کاردان، آمادگی چنین مشارکت و تبلیغ گسترده ای را دارید؟ نظرشما در این زمینه چیست؟ نقش همکاران ما -بازهم- سکوت است؟ یا آستین همت بالا می زنید تا ایران سوریه نشود که همه ما پناهنده کشورهای نامهربان و همسایه های گرفتارمان نشویم؟

بازهم منتظر نظر شما هستیم.

ایام خانه تکانی اسفند 1392
مهرتان افرون باد - پویا


*
From: "(mt) Legal" <[email protected]>
Date: Dec 22, 2013 9:18 AM
Subject: Re: req# 2578908 - Your Account is Now Closed
To: "Irden" <[email protected]>

Ali,

We understand your frustration. Unfortunately, however, a recent review of our records indicates that you may reside, or do business in a country in which (mt) Media Temple is restricted from doing business under U.S. trade and export laws. We are therefore no longer able to provide you services. In addition, due to our trade/export requirements under U.S. law, we are unable to provide you with copies of your data. We are very sorry for any inconvenience.

Sincerely, MediaTemple Legal MSOn Thu, Dec 19, 2013 at 8:21 AM, (mt) Media Temple <[email protected]> wrote:

Ali,

We regret to inform you that we are no longer able to provide you services. Unfortunately, we have been forced to permanently close your (mt) Account and we respectfully ask that you seek services elsewhere.

We apologize for any inconvenience this action may cause. We wish you all the best in securing a new host.

Best regards,

Mandi. S.
Corporate Paralegal & DMCA Compliance Officer
(mt) Legal

  دکتر سیدحسن هاشمی
وزیر بهداشت 

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، ارتقای وضعیت معیشتی مردم و کاهش نرخ بیکاری را مهم‌ترین وظیفه و هدف دولت عنوان کرد.

دکتر محمد رئیس زاده
رئیس بسیح جامعه پزشکی

دکتر محمد رئیس‌زاده رئیس بسیج جامعه پزشکی گفت: «اولویت بسیج جامعه پزشکی در حوزه سلامت، پرداختن به بحث اقتصاد مقاومتی، بحث جمعیت، سبک تغذیه و‏ ‏مدیریت در حوزه سلامت کشوراست.»

دکتر علیرضا زالی
رئیس سازمان نظام پزشکی

دکتر علیرضا زالی، رئيس سازمان نظام پزشکي ايران گفت: در حال حاضر پزشکان دو و نيم برابر طلافروشان کشور ماليات پرداخت مي کنند.

دکتر امیرمحسن ضیایی
معاون آموزشی وزارت بهداشت

دکتر امیر محسن ضیائی معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلات آموزش کیفی دانشجویان پزشکی گفت: «دانشجویان ما خوب درس می خوانند اما در زمینه مهارت ها و اخلاق حرفه ای دچار ضعف هستند این در حالی است که پزشکی رشته مکاتبه ای نیست و باید بر بالین بیمار و همچنین استاد حضور داشته باشند.اگر بخواهیم کیفیت را سامان دهیم باید ارگانهای نظام آموزشی را تغییر و خروجی ها را ارتقاء دهیم.»


لابراتوار پروتزهای دندانی تابان
لابراتوار پروتزهای دندانی تابان


دکتر محمود فاضل
نایب رئیس شواری عالی نظام پزشکی

دکتر محمود فاضل، نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی گفت: از آنجا که استرس موجود نزد صاحبان حرف پزشکی عاملی تراکمی و تهاجمی است که منجر به ایجاد یک پدیده فیزیکی و بیوشیمیایی و آثار سوء جسمی و روانی در فرد می شود، به جامعه پیرامون آنان آسیب می رساند و از طرفی با توجه به طولانی بودن ساعات کاری آنان و نیز هجمه های متعددی که بخصوص این روزها بر جامعه پزشکی وارد می شود ، به نظر می آید حرف پزشکی بایستی جزو مشاغل سخت و زیان آور تعریف و از مزایای آن بهره مندشوند.

دکتر عبدالرضا عزیزی
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس


دکتر عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه واگذاری بیمه‌ها به وزارت بهداشت امکان ندارد، گفت: رئیس جمهور فردی با تدبیر است و به هیچ عنوان با واگذاری بیمه‌ها به وزارت بهداشت که اصلاً منطقی نیست، موافقت نخواهند کرد.

دکتر سجاد رضوی
مدیر کل دفتر نظارت بر درمان وزارت بهداشت

دکتر سجاد رضوی مدیرکل دفتر نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته نتوانستیم نظارت مناسبی بر خدمات دندان پزشکی و قیمت های آن داشته باشیم. نمی‌توانیم زمانی برای ساماندهی آن اعلام کنیم اما ان شاء الله سال آینده پیگیری می‌کنیم.

دکتر مراد هاشم زهی
نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس
 

دکتر مراد هاشم زهي، نايب رييس كميسيون بهداشت و درمان مجلس درباره گزارش منتشر شده و ليست تعدادي از پزشكاني كه زيرميزي دريافت مي كنند، گفت: بايد اين موضوع مورد بررسي قرار گيرد كه آيا از نظر قضايي انتشار اسامي صحيح است يا خير؟.
مشاوره مستقیم با متخصصین دندان پزشکی | حقوق | معماری
مشاوره مستقیم با متخصصین دندان پزشکی | حقوق | معماری
لطفاً این خبرنامه را برای حرفه ای های دندان پزشکی که می شناسید ارسال بفرمایید
Please feel free to share this Newsletter with all DENTAL PROFESSIONALS whom you know

IRDENنظرات شما تماس با مدیریت ایردن
ایردن، مرجع دندانپزشکی خانه | درباره ما | قوانین و شرایط | عدم اشتراک | Unsubscribe
©2004-2013 Irden Incorporation. All right reserved.


برای دیدن نظرات و اظهارنظر لطفا اینجا کلیک بفرمایید