RSS
 

مدت انتظار پروانه متخصص دندان‌پزشکی ۱/۳تا ۳سال شد ۲۳ دی ۹۴ مدت انتظار پروانه متخصص دندان‌پزشکی ۱/۳تا ۳سال شد
دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت جزئیات کاهش مدت زمان تعهدات متخصصین دندان‌پزشکی را تشریح کرد و گفت: در صورت انجام وظايف محوله و رضایت دانشگاه محل خدمت از کیفیت خدمات متعهدین، اعمال ضریب برای کاهش مدت انتظار مطب برای مشمولین به حداقل 1 سال و 3 ماه تا حداکثر 3 سال خواهد رسید.

ایمپلنت‌های دندانی باید تحت حمایت بیمه ها قرار گیرد ۲۳ دی ۹۴ ایمپلنت‌های دندانی باید تحت حمایت بیمه ها قرار گیرد
دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: در خدمات دندان‌پزشکی جدید باید کاری کنیم که عملکرد دندانی فرد بهتر شود و این نیاز القائی نیست و حق بیمار است که به جای اینکه دندانش را بکشند از خدمتی مانند ایمپلنت استفاده کند و به همین منظور باید بیمه ها وارد این حوزه شوند.

سازمان بهزیستی از دندان‌پزشک معلولین حمایت می‌کند ۲۲ دی ۹۴ سازمان بهزیستی از دندان‌پزشک معلولین حمایت می‌کند
زهرا نوع پرست، مدیرکل مراکز توانبخشی روزانه سازمان بهزیستی کشور گفت: درحال حاضر دستور العمل "مراکز توانبخشی معلولین ویژه اختلالات بلع و تغذیه" درسازمان بهزیستی کشور تدوین شده است؛ بهزیستی این آمادگی را دارد تا برای هریک از دندان‌پزشکان که آمادگی کار با معلولین را دارند،مجوز تاسیس این مراکز را صادر کند.

بسیاری از قصورات پزشکی در معاینه اولیه قابل پیشگیری است ۲۲ دی ۹۴ بسیاری از قصورات پزشکی در معاینه اولیه قابل پیشگیری است
قصورات پزشکی شامل بی‌مبالاتی، بی‌احتیاطی، عدم مهارت علمی و عملی و یا نظامات دولتی است. به پزشکان اکیداً توصیه می‌شود وقت و توجه کافی برای معاینه و مصاحبه با بیماران خود بگذارند، چرا که بسیاری از همین قصورات که نام برده شد، با همین ویزیت اولیه قابل پیشگیری است.

خانم دکتر متخصص امریکا نتوانست در ایران بماند ۲۲ دی ۹۴ خانم دکتر متخصص امریکا نتوانست در ایران بماند
فردی را که مدرک پزشکی و تخصص خود را از کانادا و سپس آمریکا دریافت کرده بود و از کودکی در آمریکای شمالی زندگی کرده بود در دانشگاه جذب کردیم ولی متاسفانه پس از 11 سال، هفته گذشته از ایران مهاجرت کرد آن هم با چشمانی گریان.

ارزش گذاری خدمات دندانی سال۹۵ انجام شد ۲۱ دی ۹۴ ارزش گذاری خدمات دندانی سال۹۵ انجام شد
دکتر بهنام عباسیان عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعیین تعرفه های دندان‌پزشکی گفت: در حال حاضر با کمک وزارت بهداشت و در چهارچوب قوانین شورای عالی بیمه، تعرفه ها را بررسی، کدها را مشخص و یکسان سازی کتاب ارزش گذاری سال 95 را برای تصویب و اجرا انجام دادیم.

از ۶۶دانشکده دندان‌پزشکی ایران دکتر خارج می‌شود ۲۱ دی ۹۴ از ۶۶دانشکده دندان‌پزشکی ایران دکتر خارج می‌شود
دکتر بهنام عباسیان عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی با اشاره به افزایش افسار گسیخته دندان‌پزشکان گفت: «فارغ‌التحصیلان 66 دانشکده دندان‌پزشکی وارد عرصه کار خواهند شد. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا ساختار سلامت برای این تعداد فارغ‌التحصیل آماده است؟ در واقع باید گفت که متاسفانه ما کیفیت را فدای کمیت کرده‌ا‌یم و برای این تعداد دندان‌پزشک شغلی وجود ندارد.

صربستان | دندان‌پزشکی که ترجیح داد ۱۵سال در جنگل زندگی کند ۲۰ دی ۹۴ صربستان | دندان‌پزشکی که ترجیح داد ۱۵سال در جنگل زندگی کند
دکتر الکساندر پریواتریک۵۰ ساله، دندان‌پزشک صربی است که در شهر تِپلیک چک به عنوان جراح کار می‌کرد، در تصمیمی ناگهانی کلینیک و کار را کنار گذاشت و به مدت ۱۵ سال در جنگل‌های چک زندگی کرد. او هر از گاه برای تهیه برخی مواد مورد نیاز به نزدیک‌ترین شهر سر زده است.

سیزده کامیون کتب آموزشی پزشکی را خمیر کردند ۲۰ دی ۹۴ سیزده کامیون کتب آموزشی پزشکی را خمیر کردند
انتشارات تیمورزاده کتاب‌های گروه پزشکی خود به ارزش یک میلیارد تومان را روانه کارخانه خمیرسازی کرد. دکتر فرهاد تیمورزاده گفت: «همه تلاشم را کردم تا با صحنه دردآور خمیر کردن کتاب‌ها روبرو نشویم. با وجود مکاتبات متعدد، از هیچ وزیر و مسوولی هیچ پاسخی دریافت نکردیم.» این کتاب‌ها شامل کتاب‌های مرجع و مهم حوزه علوم پزشکی بوده است.

خانم فیزیک‌دان، سیلری برای کمک به موفقیت درمان‌های اندو ساخت ۲۰ دی ۹۴ خانم فیزیک‌دان، سیلری برای کمک به موفقیت درمان‌های اندو ساخت
خانم مریم شایانی راد، کارشناس ارشد فیزیک با گرایش نانو مواد، موفق به ساخت یک ماده سیل کننده جدید شد که در چندین طرح پژوهشی در دانشکده دندان‌پزشکی مشهد آزمایش و تایید شده، شامل یک نانوپودر و یک مایع است که همراه گوتاپرکا به کار می رود.

تصمیم داریم در حوزه بهداشت دهان نیروهای میانی تربیت کنیم ۲۰ دی ۹۴ تصمیم داریم در حوزه بهداشت دهان نیروهای میانی تربیت کنیم
دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت، با تاکید بر این که یک نفر که تحصیلات بالا دارد نمی تواند به تنهایی برای توسعه بهداشت دهان کاری از پیش ببرد و باید کمکش کنیم، گفت: تصمیم داریم نیروهای میانی در حوزه بهداشت دهان را در بدنه شبکه بازسازی و تربیت کنیم.

تعهدات متخصصین دندان‌پزشکی، به میزان سال۹۲ خواهد بود ۲۰ دی ۹۴ تعهدات متخصصین دندان‌پزشکی، به میزان سال۹۲ خواهد بود
دکتر باقر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: براساس بازنگری صورت گرفته که از روزهای آتی اجرائی خواهد شد میزان تعهدات گروه تخصصی دندان‌پزشکی به میزانی که در سال 92 ملاک عمل بوده است محاسبه و اعمال خواهد شد.

ارزش نسبى همه خدمات دندان‌پزشكى ايران احصا می‌شود ۲۰ دی ۹۴ ارزش نسبى همه خدمات دندان‌پزشكى ايران احصا می‌شود
دکتر نوید ناصری عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی گفت: «در مورد تعرفه خدمات دندان‌پزشكى، در جلسات سازمان نظام پزشكى و وزارت تعاون و رفاه با حضور نمايندگان نظام پزشكى و انجمن دندان‌پزشكى، مقرر شده ارزش نسبى تمام خدمات تشخيصى-درمانى دندان‌پزشكى -براى نخستين بار در ايران- بر اساس كتاب مرجع جهانى تعرفه هاى دندانپزشكى احصا شود.»

سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات پزشکان را به‌موقع پرداخت نمی‌کنند ۱۹ دی ۹۴ سازمان‌های بیمه‌گر مطالبات پزشکان را به‌موقع پرداخت نمی‌کنند
دکتر علی امیر سوادکوهی رئیس انجمن مراقبت های ویژه گفت: با توجه به حجم بالای کاری در بخش مراقبت های ویژه، شاهد کاهش میزان کارانه ها هستیم که مشکل اصلی به سازمان های بیمه گر باز می گردد که مطالبات پزشکان را به موقع پرداخت نمی کنند.

جداسازی خطا از عارضه در شکایات پزشکی آسان نیست ۱۹ دی ۹۴ جداسازی خطا از عارضه در شکایات پزشکی آسان نیست
دکتر علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی، از تشکیل ۴ هزار پرونده منجر به شکایت خبر داد و با تاکید بر اینکه باید در رسیدگی به پرونده های پزشکی مراقب مشکلات احتمالی باشیم، گفت: جداسازی خطا از عارضه در بعضی از پرونده های پزشکی بسیار مشکل است و مرز نزدیکی به هم دارند.

بسیاری از پزشکان عمومی خارج رفته و یا تغییر شغل داده‌اند ۱۸ دی ۹۴ بسیاری از پزشکان عمومی خارج رفته و یا تغییر شغل داده‌اند
دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: پزشکان عمومی باید رکن اصلی ارائه خدمات باشند اما در دو سال متنهی به سال 93، مراجعه به متخصص از پزشک عمومی بیشتر شده است. پزشکان عمومی ما کجا هستند؟ برخی از کشور خارج شده اند، برخی متخصص شده و برخی هم شغل خود را تغییر داده اند.

نوشیدن مداوم هر میزان الکل، خطر سرطان دهان را افزایش می‌دهد ۱۷ دی ۹۴ نوشیدن مداوم هر میزان الکل، خطر سرطان دهان را افزایش می‌دهد
بر اساس دستورالعمل تازه وزارت بهداشت بریتانیا مصرف روزانه الکل باید به مراتب کمتر از میزانی باشد که تاکنون توصیه شده است. بر اساس شواهد تازه، نوشیدن هر اندازه الکل به طور مداوم، خطر ابتلا به انواع سرطان از جمله در ناحیه دهان، گلو و پستان را افزایش می‌دهد.

واردات برخی لوازم بهداشت دهان از امریکا ممنوع شد ۱۷ دی ۹۴ واردات برخی لوازم بهداشت دهان از امریکا ممنوع شد
یک مقام مسوول در سازمان توسعه تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، ضمن اشاره به ابلاغ بخشنامه‌ به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، گفت: کالاهای ممنوعه وارداتی از آمریکا شامل ۸۰ کالا از گروه کالایی ۹ و ۱۴۷ کالا از گروه کالایی ۱۰ را شامل می‌شود. در این میان وارد کردن انواع آدامس، خمیر دندان و نخ دندان از آمریکا ممنوع اعلام شده است.

در شرایط صدور پروانه مطب متخصصین دندان‌پزشکی بازنگری کنید ۱۶ دی ۹۴ در شرایط صدور پروانه مطب متخصصین دندان‌پزشکی بازنگری کنید
جمعی از دستیاران دوره های تخصصی، متخصصین و اعضای هیات علمی دانشکده های دندان‌پزشکی سراسر کشور، طی نامه ای با 430 امضا نسبت به بخشنامه های جدید وزارت بهداشت درباره افزایش مدت طرح اجباری خدمت دور از مرکز، محدودیت صدور و تمدید پروانه مطب و اجبار متخصصین به کار در کلینیک ویژه دانشکده ها اعتراض شدید خود را اعلام کردند.

واحدهای پزشکی، دارو و دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تجمیع می‌شوند ۱۵ دی ۹۴ واحدهای پزشکی، دارو و دندان‌پزشکی دانشگاه آزاد تجمیع می‌شوند
مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد گفت: طرح تجمیع واحدهای علوم پزشکی این دانشگاه با هدف ارتقای کیفی و کمی سطوح آموزشی و از طریق انتقال واحدهای پزشکی، داروسازی و دندان‌پزشکی از محل استقرار فعلی آنها در زرگنده، قلهک و پاسداران به یک پردیس متمرکز در اراضی پونک و در مجاورت واحد علوم و تحقیقات انجام گرفته است.

مسوول اداره سلامت دهان اقدامات خود را الگوی جهانیان دانست ۱۴ دی ۹۴ مسوول اداره سلامت دهان اقدامات خود را الگوی جهانیان دانست
دکتر حمید صمدزاده، دندان پزشک عمومی، رئیس اداره سلامت دهان وزارت بهداشت ادعا کرد "بدون اغراق جمهوری اسلامی ایران نخستین کشور در جهان است که چنین برنامه وسیع، دقیق و فراگیری را انجام می‌دهد و این اقدام می‌تواند الگویی در دنیا باشد." او مدعی شد: "اگر موج پوسیدگی را متوقف کنیم، بی‌شک نتایج آن در سال‌های آینده در اقتصاد خانواده قابل مشاهده خواهد بود."

وجود تخلخل در پست دندانی، تنش‌پذیری آن را افزایش می‌دهد ۱۳ دی ۹۴ وجود تخلخل در پست دندانی، تنش‌پذیری آن را افزایش می‌دهد
یافته های پژوهشی دکتر محمدجواد شمولی دندان پزشک دانشکده آزاد اصفهان، حاکی است که "ایجاد تخلخل در پست دندانی، باعث افزایش میزان تنش در خود پست می شود، اما میزان تنش و جابه‌جایی مجموعه، تغییر قابل‌توجهی را نشان نمی‌دهد."

خمیردندان جدیدی با قابلیت نفوذ به سطوح بین دندانی ساخته شد ۱۲ دی ۹۴ خمیردندان جدیدی با قابلیت نفوذ به سطوح بین دندانی ساخته شد
یک شرکت تولیدکننده خمیردندان با استفاده از نانوذرات سفید کننده، موفق به ارائه محصولی شده که قادر به نفوذ در فضای میان دندانی است. این محصول می‌تواند لکه‌ها و جرم‌ها را از سطوحی از دندان که در دسترس نیست، بزداید.

کامپوزیت حاوی شیشه برای ترمیم دندان به بازار می‌آید ۱۱ دی ۹۴ کامپوزیت حاوی شیشه برای ترمیم دندان به بازار می‌آید
به گفته محققان مواددندانی، حتی بهترین مواد برای پر کردن پوسیدگی‌ های دندانی نیز پس از مدتی از بین می‌روند؛ اکنون دانشکده های دندان‌پزشکی اورگان و میدوسترن، کامپوزیت های حاوی شیشه زیستی را به عنوان جایگزین بادوامتر برای این کار معرفی کرده‌اند.

پرستاری اعتراض کرد و اخراج شد، پرستاری درگذشت‎ ۸ دی ۹۴ پرستاری اعتراض کرد و اخراج شد، پرستاری درگذشت‎

محمود عمیدی پرستار نوشت: "دیری از شاه‌سخن وزیر محترم نمی‌گذرد که فتوا داد برای آنفلوآنزا ماسک نیاز نیست و البته از ماجرای اخراج پرستار معترض به نبودن تجهیزات ایمنی و پیشگیری و بازگرداندنش با سلام و صلوات که مبادا مردم متوجه این کاستیها شوند... مسئولین که می‌دانند هنوز از شوک اخراج خارج نشدیم که پرستاری از نیشابور طعمه ی آنفلوآنزا شد...

بین آنتی بادی‌های بزاق و میزان مرگ ناشی از سرطان ارتباط وجود دارد ۷ دی ۹۴ بین آنتی بادی‌های بزاق و میزان مرگ ناشی از سرطان ارتباط وجود دارد

محققان دانشگاه بیرمنگام انگلستان در مطالعه اخیر خود به بررسی ارتباط بین آنتی بادی موجود در بزاق دهان موسوم به ایمنوگلوبولین (آی.جی.ای*) و نرخ مرگ و میر در کل جمعیت پرداختند.  بررسی های بیشتر آشکار ساخت که این ارتباط با مرگ و میرهای ناشی از سرطان بسیار بیشتر است

*IgA

در مورد سلول های بنیادی در دندان‌پزشکی دچار کمبود امکانات هستیم ۶ دی ۹۴ در مورد سلول های بنیادی در دندان‌پزشکی دچار کمبود امکانات هستیم

دکتر محمد بیات رئیس دانشکده دندان پزشکی تهران با اعلام خبر برگزاری سمینار سلول های بنیادی و دندان‌پزشکی بازساختی گفت: از نظر علمی در این عرصه چالشی نداشته و در مواردی دچار کمبود امکانات هستیم، همچنین از نظر ارتباطات بین المللی و استفاده از تجربیات و تکنولوژی ها نیز دچار چالش هایی هستیم که باید در صدد برطرف ساختن برآییم.

برای بی‌دندان‌ها، کمتر از ۲۴ساعت دندان گذاشته می‌شود ۵ دی ۹۴ برای بی‌دندان‌ها، کمتر از ۲۴ساعت دندان گذاشته می‌شود

دکتر محمد تقی کیانی دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران گفت: می توان برای بیماران بدون دندان، امکان داشتن دندان را ظرف کمتر از ۲۴ ساعت فراهم کرد، با توجه به اینکه این روش هم اینک در کشور در حال راه اندازی است، قصد داریم در این کنگره، جامعه دندان‌پزشکی کشور را با این تکنولوژی آشنا سازیم.

"عدالت در توزیع دارو" و "کرامت داروساز" مغفول مانده است‎ ۴ دی ۹۴ "عدالت در توزیع دارو" و "کرامت داروساز" مغفول مانده است‎

دکتر حفیظ الله پورحیدر بروجنی بازرس انجمن داروسازان، خواستار شکایت علیه هلال احمر ایران به صلیب سرخ جهانی به خاطر تجارت دارو شد. او گفت هلال احمر به جای وظایف اصلی خود، وارد تجارت دارو شده است. بیماران مناطق دوردست ناگزیرند برای تامین دارو به تهران مراجعه کنند که با "عدالت در دسترسی دارو" منافات دارد. باید "حقوق اولیه داروسازان" تامین شده و به کرامت آنان نیز توجه شود. مسائل مالی به اندازه ای به داروساز فشار آورده که امروز داروساز 70 ساله ناچار است روزی 14 ساعت کار کند.


انگلیس | وضعیت سلامت دندانی انگلیسی‌ها کمی از آمریکایی‌ها بهتر است ۳ دی ۹۴ انگلیس | وضعیت سلامت دندانی انگلیسی‌ها کمی از آمریکایی‌ها بهتر است

محققین می‌گویند: «ما در مجموع دریافته‌ایم که وضعیت سلامت عمومی آمریکایی‌ها از انگلیسی‌ها بهتر نیست و در آمریکا در مقایسه با انگلستان، همواره نابرابری‌های بیشتری در وضعیت سلامت عمومی که ناشی از وضعیت تحصیلی و درآمد می‌شود وجود دارد.»

دانشجویان دندان‌پزشکی عمومی هیچ شناختی از ارتودنسی ندارند ۲ دی ۹۴ دانشجویان دندان‌پزشکی عمومی هیچ شناختی از ارتودنسی ندارند

یکی از دانشجویان دندان پزشکی می گوید: "دانشجویان دندان‌پزشکی هیچ شناختی نسبت به حوزه ارتودنسی ندارند. تمام فرایند تشخیص و درمان از سوی اساتید انجام می‌شود و آنها هیچ توضیحی در مورد دلیل انتخاب طرح‌های درمانی به ما نمی‌دهند." دکتر فرامرز مجتهدزاده، متخصص ارتودنسی، بازرس انجمن ارتودنتیست‌ها و استاد دانشکده دندان‌پزشکی تهران که فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آموزش پزشکی هم هست می گوید: "دانشجویان تا حدی حق‌دارند گله کنند."

دندان هفت میلیون دانش آموز، آینده دندان‌های مردم ایران است ۱ دی ۹۴ دندان هفت میلیون دانش آموز، آینده دندان‌های مردم ایران است

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اهمیت توجه به دندان 7 میلیون دانش آموز، اعلام کرد دو اقدام خیلی بزرگ در حوزه دندان‌پزشکی انجام شده است: فیشور سیلانت دندان های کودکان و راه اندازی ۱۰۰۰ کلینیک دندان پزشکی ارزان قیمت‌

در کاهش هزینه خدمات دندان‌پزشکی اتفاق مهمی رخ نداده است ۳۰ آذر ۹۴ در کاهش هزینه خدمات دندان‌پزشکی اتفاق مهمی رخ نداده است

دکتر سعید عسگری دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت در حاشیه هفتمین نشست شورای سلامت دهان گفت: متأسفانه در بخش هزینه خدمات دندان‌پزشکی که هم‌اکنون سهم مهمی از هزینه‌های سلامت خانوار‌ها را تشکیل می‌دهد، اتفاق مهمی رخ نداده است.

دندان‌پزشک ایرانی از سازمان مدیریت اقتصاد اروپا جایزه گرفت ۲۵ آذر ۹۴ دندان‌پزشک ایرانی از سازمان مدیریت اقتصاد اروپا جایزه گرفت
خبرگزاری ایرنا مدعی شد که دکتر بهنام شکیبایی دندان‌پزشک متخصص پریودنتولوژی، به دلیل ابداعاتی که در زمینه جراحی های میکروسکوپی بازسازی استخوان فک و ایمپلنت داشته، پنج‌شنبه شب گذشته جایزه «شایستگی مدیریت اقتصاد و نشان شهرت اتحادیه اروپا» را اخذ کرده است.

اداره کل دندان‌پزشکی در معاونت درمان وزارت بهداشت ایجاد شد ۲۵ آذر ۹۴ اداره کل دندان‌پزشکی در معاونت درمان وزارت بهداشت ایجاد شد

در هفتمین جلسه شورای سلامت دهان وزارت بهداشت، با هدف ارتقای ساختار حوزه دندان‌پزشکی، مقرر شد "اداره کل دندان‌پزشکی وزارت بهداشت" در حوزه معاونت درمان ایجاد شود. در این جلسه دکتر هاشمی -وزیر- دکتر رضا حسین‌پور "مدیرکل دفتر بیمه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی" را برای ریاست آن پیشنهاد کرد که شورا ایشان را به عنوان مدیر کل این اداره جدید برگزید. دکتر علی تاجرنیا، نماینده سازمان نظام پزشکی در شورای سلامت دهان گفت: «این اداره کل باید درجهت ایجاد یک ساختار جدید با هدف غائی ایجاد "سازمان سلامت دهان و امور دندان‌پزشکی" تلاش کند.»

همه پوسیدگی‌های دندانی نیاز به درمان‌های رایج ندارند ۱۹ آذر ۹۴ همه پوسیدگی‌های دندانی نیاز به درمان‌های رایج ندارند

متخصصان استرالیایی در یک مطالعه هفت ساله دریافتند تمامی موارد پوسیدگی دندان‌ها مشابه یکدیگر نیستند و به همین دلیل همه انواع پوسیدگی‌ها نیازی به روش‌های درمانی سنتی ندارند.

امکان کاربرد گرافن در مواد دندانی در حال پژوهش است ۱۸ آذر ۹۴ امکان کاربرد گرافن در مواد دندانی در حال پژوهش است

تیمی از محققان چهار موسسه در رومانی و سنت کیتس با همکاری یکدیگر نشان داده‌اند که می‌توان از گرافن برای ساخت مواد بادوام‌تر دندان استفاده کرد. گرافن ماده‌ای چندمنظوره است، از یک ورق اتم‌های کربن به هم پیوسته به ضخامت یک اتم تشکیل شده است.


دوره دانشگاهی، بسته به نیاز راه‌اندازی و با رفع نیاز متوقف می‌شود ۱۷ آذر ۹۴ دوره دانشگاهی، بسته به نیاز راه‌اندازی و با رفع نیاز متوقف می‌شود

دکتر سعید عسگری دبیر شورای آموزش دندان پزشکی از راه اندازی کاردانی تکنسین سلامت دهان به‌ منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز در سطح یک خدمات خبر داد. او گفت: پذیرش در تربیت دانشجو در این نظام بر مبنای نیاز دانشگاه است و بنابر این، بسته به نیاز دانشگاه دوره راه‌اندازی و با رفع نیاز دانشگاه، تربیت دانشجو متوقف می‌شود.


یک واحد دندان‌پزشکی غیرمجاز در شیراز پلمب شد ۱۶ آذر ۹۴ یک واحد دندان‌پزشکی غیرمجاز در شیراز پلمب شد

دکتر سید محمدکاظم تدین نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با همکاری این کمیسیون و اداره دندان‌پزشکی این دانشگاه، یک واحد دندان‌پزشکی غیر مجاز در شیراز پلمب و متصدی آن به مراجع قضایی معرفی شد.

طرح سلامت دهان برای دانش‌آموزان ابتدایی عشایر اجرا می‌شود ۱۵ آذر ۹۴ طرح سلامت دهان برای دانش‌آموزان ابتدایی عشایر اجرا می‌شود

میلاد جلیل پیران، رئیس اداره آموزش و پرورش عشایر چهارمحال وبختیاری از اجرای طرح سلامت دهان برای 4700 دانش‌آموز عشایری استان خبر داد.

ذرات نانو قابل جذب در سطح مینای دندان پیدا شد ۱۴ آذر ۹۴ ذرات نانو قابل جذب در سطح مینای دندان پیدا شد

محققان امریکایی موفق شدند با استفاده از حامل‌هایی که دارای بارهای الکتریکی مثبت هستند، به روشی برای رساندن داروها به سطح دندان‌ها دست پیدا کنند.


بخیه چانه را کشیده اند یا کامل نکرده اند؟ ۱۴ آذر ۹۴ بخیه چانه را کشیده اند یا کامل نکرده اند؟

پسربچه چهارساله ای را با جراحتی در زیر چانه به بخش اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی می برند. دکتر کشیک دستور بخیه می دهد و کار شروع  می شود ولی ناقص می ماند... بعضی می گویند چون هزینه پرداخت نشده، دکتر و پرستار بخیه ها را کشیده اند و برخی نیز می گویند که جراحت کوچکی بوده که بخیه برای آن مهم نبوده و چون خانواده نخواسته هزینه را بپردازد، توافق می شود که در حد همان بخیه اول پرونده بسته شود.


حادثه | خانم دندان‌پزشک جوان در شعله های آتش جان باخت ۱۲ آذر ۹۴ حادثه | خانم دندان‌پزشک جوان در شعله های آتش جان باخت

حوالی ساعت ۳ عصر روز دوشنبه ۹ آذر بر اثر نشت گاز در آپارتمان و انفجار، شعله های آتش زبانه کشید و جان نازنین پور مهر دندان پزشک جوان را گرفت.


آرایشگاه‌های مردانه، باشگاه‌های ورزشی و ماهواره عامل شیوع ایدز هستند ۷ آذر ۹۴ آرایشگاه‌های مردانه، باشگاه‌های ورزشی و ماهواره عامل شیوع ایدز هستند

دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت با شرکت در برنامه نبض شبکه خبر با اشاره به تعداد بالای مبتلایان به ایدز گفت: آرایشگاه‌های مردانه، باشگاه‌های بدن‌سازی و ماهواره سه مثلث مرگ هستند زیرا در آرایشگاه‌ها و باشگاه‌ها مواد و داروهای فراوانی برای زیبایی و تناسب‌اندام عرضه می‌شود که ماهواره نیز آن را تبلیغ می‌کند درحالی‌که این ماده چیزی نیست جز یک مخدر روان‌گردان.

کودکان ایران قبل از ورود به مدرسه، ۵ دندان پوسیده دارند ۷ آذر ۹۴ کودکان ایران قبل از ورود به مدرسه، ۵ دندان پوسیده دارند

دکتر علی اکبرسیاری در مراسم اجرای طرح فلورایدتراپی برای دانش‌آموزان که در یکی از مدارس کرج برگزار شد گفت: براساس آمارها کودکان قبل از ورود به مدرسه دارای پنج دندان شیری پوسیده هستند و در سنین 12 سالگی نیز این بچه‌ها دو دندان دائمی آسیب دیده دارند.

نسل جدید صندلی‌های کار، مانند یونیت دندان‌پزشکی ساخته شد ۶ آذر ۹۴ نسل جدید صندلی‌های کار، مانند یونیت دندان‌پزشکی ساخته شد

طراحان داخلی فضاهای کار، بر اساس پژوهش های جدید ارگونومی، یونیت های میز و صندلی جدیدی را برای کار با یارانه طراحی کردند که ایده آن شبیه یونیت صندلی های دندان پزشکی است.

به حاشیه نشینان شهرها خدمات رایگان بهداشتی درمانی ارایه می شود ۶ آذر ۹۴ به حاشیه نشینان شهرها خدمات رایگان بهداشتی درمانی ارایه می شود

دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت در سفر به زاهدان در حاشیه بازدید از سه پایگاه سلامت در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: با ایجاد پایگاه‌های سلامت در حاشیه شهرها به حاشیه نشینان خدمات رایگان بهداشتی و درمانی ارایه خواهدشد.

چند پزشک معتاد در میان کارتن‌خواب ها یافت شد ۴ آذر ۹۴ چند پزشک معتاد در میان کارتن‌خواب ها یافت شد

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد‌‌ مخد‌‌ر استان تهران گفت: متاسفانه جمعیت یقه سفید‌‌ها یا همان افراد‌‌ خاص و تحصیلکرد‌‌ه و حتی چند پزشک هم به معتاد‌‌ان اضافه شد‌‌ه که خود‌‌مان از میان پاتوق ها شناسایی کرد‌‌یم.

دندان‌های خراب، کارایی فوتبالیست‌های بریتانیا را کاهش داده است ۳ آذر ۹۴ دندان‌های خراب، کارایی فوتبالیست‌های بریتانیا را کاهش داده است

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که ناسالم‌ بودن دندان‌های بسیاری از فوتبالیست‌های حرفه‌یی در بریتانیا به حدی است که در کارایی آنان در زمین بازی تأثیر منفی می‌گذارد.

چهل دندان متعلق به گونه‌ای از انسان‌های اولیه در اندونزی کشف شد ۲ آذر ۹۴ چهل دندان متعلق به گونه‌ای از انسان‌های اولیه در اندونزی کشف شد

 باستان‌شناسان پس از کشف 40 دندان متعلق به گونه‌ای از انسان‌های باستانی در اندونزی موسوم به «هابیت»ها، آن‌ها را در پروژه‌ای بین‌المللی مورد بررسی قرار می‌دهند.

یک بیمارستان در قشم به واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد واگذار شد ۱ آذر ۹۴ یک بیمارستان در قشم به واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد واگذار شد

دکتر ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاداسلامی با اشاره به مشکلات واحد علوم پرشکی قشم گفت: بیمارستان خلیج فارس که متعلق به سازمان تامین اجتماعی بود با انعقاد قراردادی که یک جانب آن دانشگاه علوم پزشکی، جانب دیگر آن حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد و یک طرف قضیه نیز قشم بود، به عنوان بیمارستان آموزشی تحویل دانشگاه آزاد مرکز قشم گردید

دوره بومی کاردانی دستیار دندان‌پزشک در کردستان راه اندازی شد ۲۱ آبان ۹۴ دوره بومی کاردانی دستیار دندان‌پزشک در کردستان راه اندازی شد

دکتر خالد فیروزی رئیس دانشکده دندان پزشکی کردستان گفت: با موافقت شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور، رشته سلامت دهان در مقطع کاردانی در این دانشگاه راه اندازی می شود که پذیرش به صورت بومی استانی خواهد بود.

صورت كامل یک آتش‌نشان با جراحی پیوند بازسازی شد ۲۰ آبان ۹۴ صورت كامل یک آتش‌نشان با جراحی پیوند بازسازی شد

گروهی از پزشکان در مرکز پزشکی لانگون دانشگاه نیویورک، طی یک عمل پیچیده جراحی، کل صورت «پاتریک هاردیسون» 41 ساله که یک آتش‌نشان بوده و حین انجام وظیفه در سال 2001 دچار حادثه سوختگی عمیق شده بود را با پیوند، بازسازی کردند.

آنزیمی در دندان یافت شد که در رشد مجدد مینا نقش دارد ۱۸ آبان ۹۴ آنزیمی در دندان یافت شد که در رشد مجدد مینا نقش دارد
متخصصان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در دو مطالعه جدید آنزیمی را در دندان یافته اند که با کمک به رشد مجدد مینای دندان ممکن است در کاهش درد ناشی از پوسیدگی دندان‌ها نیز موثر باشد.

لایحه نحوه پذیرش دانشجوی پولی به مجلس رفت ۱۷ آبان ۹۴ لایحه نحوه پذیرش دانشجوی پولی به مجلس رفت

بر اساس لایحه احکام و مقررات برنامه های توسعه، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تحقیقاتی دولتی مجازند براساس قیمت تمام‌شده یا توافقی با بخش غیردولتی و در ظرفیت مازاد دانشجو بپذیرند.  هیات وزیران در جلسه ۲۶ مهرماه ۹۴ این لایحه را به قید یک فوریت تصویب و برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است.

سلول‌های پالپ دندان برای درمان انحطاط شبکیه به کار می‌رود ۱۵ آبان ۹۴ سلول‌های پالپ دندان برای درمان انحطاط شبکیه به کار می‌رود

دکتر بهزاد گرامی‌نائینی دانشمند ایرانی دانشگاه Tufts آمریکا روش بی سابقه ای را برای استفاده از سلول‌های دندانی در درمان نوعی بیماری چشمی ارایه کرده است.

با اخذ مجوز، فعالیت دانشکده دندان‌پزشکی شهرکرد آغازشد ۱۴ آبان ۹۴ با اخذ مجوز، فعالیت دانشکده دندان‌پزشکی شهرکرد آغازشد

دکتر مرتضی هاشم‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اخذ مجوز راه اندازی و آغاز فعالیت دانشکده دندان‌پزشکی گفت: در حال حاضر در اولین دوره از پذیرش دانشجو در دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان حدود ۲۰ دانشجو پذیرفته شده‌اند.

وزیر بهداشت منتظر حمایت بیمه‌ها از درمان دندان‌پزشکی است ۱۳ آبان ۹۴ وزیر بهداشت منتظر حمایت بیمه‌ها از درمان دندان‌پزشکی است

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، با ابراز امیدواری نسبت به اینکه در بخش دهان بالغان نیز حمایت بیمه‌ها را شاهد باشیم، اظهار کرد: وظیفه ما کاهش پوسیدگی دندان‌هاست که سن مورد توجه ما در حال حاضر دبستان است. در مقاطع بعد نیز تا دوران دبیرستان را تحت پوشش قرار خواهیم داد و امید داریم در سال‌های آینده شیوع پوسیدگی دهان را کاهش دهیم.

کتب مرجع آزمون دستیاری دندان‌پزشکی سابقه تدریس ندارد ۱۱ آبان ۹۴ کتب مرجع آزمون دستیاری دندان‌پزشکی سابقه تدریس ندارد

به نقل از دندانه، بی‌ثباتی قوانین آزمون دستیاری بار دیگر دانشجویان را به تحصن مقابل وزارت بهداشت کشاند. این بار تغییرات اساسی و ناگهانی آزمون دستیاری دندان‌پزشکی عامل اعتراض دانشجویان شده است.

کاهش اختیارات انجمن دندان‌پزشکی، اعتماد جامعه را خدشه‌دار می‌کند ۱۰ آبان ۹۴ کاهش اختیارات انجمن دندان‌پزشکی، اعتماد جامعه را خدشه‌دار می‌کند

دکتر علی تاجرنیا یکی از مدیران انجمن دندان‌پزشکی ایران طی مصاحبه ای اظهارداشت که "کاهش اختيارات سازمان‌هاي مردم‌نهاد که تنها باهدف پيگيري مطالبات اعضاي آن صنف به عهده اين سازمان گذاشته‌شده مي‌تواند اعتماد عمومي جامعه هدف و نهادهاي تصميم‌گيرنده را خدشه‌دار کند."