دانشکده دندان پزشکی همدان

 

دانشکده دندان پزشکی همدان Hamadan Dental Faculty


دانشکده دندانپزشکی همدان

نام
۱۳۶۶   آموزشکده تربیت بهداشتکاران دهان
١٣۷۰   دانشکده دندان پزشکی همدان
تأسیس۱۳۶۶
بنیانگذاردکتر نیلفروشان
محلهمدان
۱۳۶۶    میدان فلسطین . مرکز بهداشتکاران دهان
١٣۷۶    میدان فلسطین . ساختمان 2 دانشکده دندان پزشکی .  اهدایی برادران نعمت زاده
١٣۸۵    خیابان شهید فهمیده، روبروی پارک مردم | کدپستی  38677-65178   صندوق پستی 365


تاریخچه مدیران

  • دکتر نیلفروشان
  • دکتر سلیمانی شایسته- پریودنتیست: سال۱۳۶۹-١٣۷۲
  • دکتر همتی- سال ١٣۷۲-١٣۷٣
  • دکتر شجاع الدین شایق- پروستودونتیست
  • دکتر محسن دالبند- جراح فک و صورت
  • دکتر امیرفرهنگ میراسماعیلی- ارتدنتیست
  • دکتر محسن دالبند- جراح فک و صورت

  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

  hamadan dental school دانشکده دندانپزشکی همدان


  کتاب دانشکده های دندان پزشکی ایران -سال 1382
  این مرکز ابتدا تحت عنوان آموزشکده بهداشتکاران دهان و دندان در سال 1366 تٱسیس شده و دانشجو برای این رشته پذیرفته است سپس از تاریخ 21فروردین 1370 براساس رٱی صادره توسط چهل و دومین نشست شورای گسترش دانشگاه علوم پزشکی کشور، آن آموزشکده به دانشکده دندان پزشکی تغییر کاربری پیدا کرده و سالانه 30 دانشجوی دندان پزشکی در مقطع دکترا می پذیرد.
    رؤسای این دانشکده در جدول فوق ذکر شده اند. هم اکنون دکتر محسن دالبند عهده دار ریاست این دانشکده می باشد.

  تبدیل از آموزشکده به دانشکده:1370
  این مرکز ابتدا تحت عنوان آموزشکده بهداشت کاران دهان در سال 1366 تاسیس شده و دانشجوی بهداشت کار دهان و دندان پذیرش نموده است. سپس از تاریخ 21فروردین 1370 بر اساس رأی صادره توسط چهل و دومین نشست شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور، آموزشکده بهداشتکاران دهان و دندان به دانشکده دندان پزشکی همدان تغییر کاربری پیدا کرد و سالانه حدودا تعداد 30 نفر دانشجوی دندان پزشکی در مقطع دکتری می پذیرد.

  اطلاعات كلی هيأت علمی و دانشجويان

  تعداد اعضاي هيأت علمی:
              خانم            آقا
  استاد            -            -
  دانشيار            -            -
  استاديار            5            14
  مربي            6            6
  تعداد دانشجويان شاغل به تحصيل در دانشكده:
              علوم پايه        دروس تخصصي
  خانم            29                65
  آقا            31                73

  گروه هاي آموزشي مصوب: دندان پزشكي كودكان، ارتودنتيكس، پريودنتيكس، پروتز هاي دندان، دندان پزشكي ترميمي، اندودنتيكس، جراحي دهان، فك و صورت، بيماري هاي دهان و تشخيص، راديولوژي دندان، آسيب شناسي دهان و فك، مواد دنداني، دندان پزشكي اجتماعي و فانتوم

  نحوه آشنايي با دانشكده: دانشجويان تازه وارد طي يك بازديد حضوري به منظور آشنايي با قسمت هاي مختلف دانشكده، اردوي شبانه روزي و جلسه معارفه با دانشگاه و دانشكده آشنا مي شوند. به اين دانشجويان دفترچه راهنما ارائه مي شود كه شامل تاريخچه و مشخصات كلي دانشگاه و دانشكده، قوانين و مقررات آموزشي، تسهيلاتي كه دانشكده در اختيار دانشجويان مي گذارد و نحوه استفاده از آنها، مرجع و نحوه رفع مشكلات دانشجويي از جمله مشكلات آموزشي، تحصيلي، مشاوره هاي خانوادگي و تربيتي و ... است. به اعضاي هيأت علمي نيز دفترچه راهنما ارائه مي شود كه شامل تاريخچه و مشخصات كلي دانشگاه و دانشكده و قوانين و مقررات آموزشي هيأت علمي است.


   وب سایت دانشکده دندان پزشکی همدان
  اولين گام در جهت تشكيل دانشكده دندانپزشكي همدان در سال 1366 با تاسيس آموزشكده بهداشتكاران دهان و دندان برداشته شد .دانشجويان از ميان داوطلبان كنكور سراسري انتخاب شده و متعهد مي‌شدند كه پس از گذراندن 166 واحد نظري و عملي و فراغت از تحصيل در خانه‌هاي بهداشت خدمات اوليه دندانپزشكي را ارئه دهند. در طي دوره تحصيل آموزش‌هاي لازم را در بخشهاي تشخيص ، راديولوژي ، پروتز كامل ، ترميمي ، اطفال ، جراحي و پريو كسب مي‌كردند . آموزش دانشجويان توسط مربياني كه يك دوره تكميلي را در دانشكده‌هاي بزرگ طي كرده‌ بودند ، صورت مي‌گرفت. با تغيير سياستهاي وزارتخانه و بر اساس راي صادره توسط چهل و دومين شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشكي كشور در تاريخ 21/1/70 آموزشكده بهداشتكاران دهان و دندان به دانشكده دندانپزشكي همدان تغيير كاربري پيدا كرد . اين دانشكده موظف گرديد از مهرماه همان سال با ظرفيت 35 نفر اقدام به پذيرش دانشجو نمايد . دانشكده قبلي با فضاي آموزشي حدود 3200 متر مربع به منظور آموزش دانشجوبان در سطح كارداني طراحي شده بود و به همين جهت از لحاظ فيزيكي به شدت در محدوديت بود ولي در سال 1376 ساختماني به مساحت 1250 متر مربع در 5/2 طبقه در محوطه دانشكده و در جوار آن توسط برادران نعمت زاده ساخته و به دانشكده اهداء شد كه خود بسياري از مشكلات موجود را مرتفع گردانيد .
  در حال حاضر دانشكده دندانپزشكي با داشتن 92يونيت در 12 بخش آموزشي و تحت نظر 33 نفر كادر هيئت علمي متخصص و وجود امكانات جنبي چون برق اضطراري ، سيستم پمپاژ آب در هنگام قطع آب و يا افت فشار آب ، گاز شهري و آمفي تئاتري به ظرفيت 125 نفر در وضعيت مطلوبي به سر مي‌برد.


  ساختمان جدید دانشکده دندان پزشکی همدان

  مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دانشکده دندان پزشکی همدان
  مراسم افتتاحیه ساختمان جدید دانشکده دندان پزشکی همدان


  تا پایان سال 85-84 تعداد 310 دانشجو در مقطع دکترای دندان پزشکی از این دانشکده فارغ التحصیل شده اند. در سال 86-85 در رشته های اندودانتیکس و پریودانتیکس تعداد 8 نفر دستیار تخصصی پذیرش و در حال تحصیل می باشند و برای سال تحصیلی آتی دو رشته ارتدنسی و ترمیمی نیز به دوره های تخصصی افزوده گردیده و دوره کاردانی بهداشت دهان هم مورد پذیرش قرار گرفته است.