دانشکده دندان پزشکی ساری

دانشکده دندان پزشکی ساری Sari Dental Faculty


دانشکده دندانپزشکی ساری

نام
دانشکده دندان پزشکی ساری
تأسیس۱۳۸۸
بنیانگذاراندکتر فرهودی، دکتر بهرامی
محل

ساری

۱۳۸۸   مجتمع طوبی

۱۳۹۰   مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم ( در حال ساخت)تاریخچه مدیران

  • دکتر مهدی غلامرضایی ساروی  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

   sari dental school دانشکده دندانپزشکی ساری


  درباره دانشکده وب سایت دانشکده دندان پزشکی ساری- شهریور 1390
  تأسیس دانشکده دندانپزشکی ساری از بدو تاسیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در برنامه دانشگاه وجود داشته است و در این میان کلیه روسا و معاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ابتدا تا کنون، مسئولین سیاسی استان، نمایندگان محترم ساری در مجلس شورای اسلامی و همچنین پزشکان و اساتید مازندرانی نام آور از دانشگاه های دیگر کشور همانند دکتر فرهودی و آقای دکتر بهرامی و بسیاری از عزیزان دیگر زحمات زیادی را برای اخذ مجوز دانشکده دندانپزشکی متقبل شدند. سرانجام در سفر دوم آقای احمدی نژاد دستور تأسیس دانشکده دندانپزشکی ساری بر اساس سیاست های کلی وزارت بهداشت و شورای گسترش و ارزیابی دانشگاه های علوم پزشکی کشور صادر گردید. پس از آن وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سپس دکتر فاضل دبیر شورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی از امکانات و فضای دانشگاه علوم پزشکی مازندران بازدید بعمل آورده و مجوز قطعی دانشکده و همچنین مجوز پذیرش دانشجو درهمان سال یعنی 1388 به دانشگاه علوم پزشکی مازندران داده شد. پس از آن طی مراسمی در شهریور1388 ساخت دانشکده دندانپزشکی ساری با زیر بنای 9500 متر در 4 طبقه در محل مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم، آغاز گردید که هم اکنون در حال ساخت می باشد.
   تا زمان اتمام پروژه اصلی دانشکده دندان پزشکی ، واحد های اداری آموزشی و درمانی این دانشکده به صورت موقت در محل مجتمع طوبی استقرار خواهند داشت.
   اولین گروه از دانشجویان در بهمن ماه 1388 پذیرش گردیده اند. در حال حاضر 65 دانشجو در 2 ورودی در دانشکده دندان پزشکی مشغول به تحصیل در مقطع علوم پایه می باشند. در حال حاضر سیاست دانشکده پذیرش 30 دانشجو در نیمسال اول ( مهر ) هر سال می باشد.

  پیام رئیس دانشکده در وب سایت
  ورود شما را به سايت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکي مازندران از طرف خود و همکارانم خوش آمد می گويم. تلاش ما بر این است که سایت دانشکده حاوی اطلاعات کاربردی و به روز بوده و موجب تسهیل و تسریع امور گردد.
  اولین ورودی دانشکده دندانپزشکی ساری در سال 88 پذیرش گردیدند و به این ترتیب این دانشکده در زمره دانشکده های نو بنیاد قرار دارد. بسترسازی و ایجاد ساختار مناسب از ابتدا، نیاز مند حساسیت و دقت بالا می باشد که قسمت اعظم توان ما در حال حاضر صرف آن می گردد. در چشم انداز کوتاه مدت دانشکده دندانپزشکی ساری  دارای 30 استادیار و متخصص دندانپزشکی در رشته های مختلف ، تعداد 30 نفر دانشجوی دندانپزشکی در هر ورودی ( جمعا 180 نفر ) خواهد بود و کلینیک دانشکده در مجتمع طوبی در دو شیفت صبح و عصر فعالیت می نماید. انتظار این است که پس از احداث و تجهیز ساختمان اصلی دانشکده در پردیس دانشگاه کلیه قسمت ها به آن مکان منتقل گردد. پذیرش دستیار دندانپزشکی تخصصی و همچنین ایجاد رشته پروتز و بهداشت دهان، افزایش تعداد اعضاء هیات علمی به 50 نفر و ایجاد مراکز تحقیقات دندانپزشکی از برنامه های دانشکده دندانپزشکی ساری می باشد. اين واحد علمی آماده برقراري ارتباط علمی با پژوهشگران، مؤسسات و دانشگاههاي داخل و خارج کشور جهت ارتقاء دانش دندانپزشکی و سطح سلامت دهان و دندان آحاد جامعه می باشد. امید دارم که با تلاش همکاران سخت کوش به زودی دارای جایگاه مناسبی در میان دانشکده های دندانپزشکی و مراکز علمی و پژوهشی کشور گردد.
  پيشنهادهای ارزشمند شما ما را در پيشبرد اهداف آموزشی علمی و پژوهشی، بهداشتی و درمانی موفق تر خواهد کرد.
  دکتر مهدی غلامرضایی ساروی
  رئیس دانشکده دندانپزشکی ساری