دکتر علی یزدانی,دندان پزشک,Dr.Ali Yazdani, Dentist

در آبان سال 1329 در تهران خیابان ری کوچه یخچال به دنیا آمدم. پدرم اهل همت آباد اردستان از توابع اصفهان در حاشیه کویر بود. مسافرت های متعدد و اقامت های کوتاه در این ده اثر عمیقی بر روح من داشت و همیشه سخت کوشی مردم کویر و حاشیه آن سرمشق زندگیم بود. تحصیلات ابتدایی را در دبستان جهانبانی و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز به پایان رساندم. تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی فعلی) در رشته دندانپزشکی در سال 1353 به پایان رساندم.
در سال 1974 به کالج سلطنتی جراحان انگلستان رفتم و پس از گذراندن يک دوره علوم پايه به ايران بازگشتم. خدمت سربازی خود را در سالهای 1355 و 1356 در پايگاه يکم شکاری تهران مهرآباد گذراندم و در اين مدت تجربيات بسيار زيادی در دندان پزشکی عمومی کسب کردم.
از سال 1977 تا 1979 تخصص خود را در دانشگاه بوستون، دانشکده دندان پزشکی، در رشته دندانپزشکی ترميمی دريافت نمودم و موفق به دريافت master در رشته مواد دنداني شدم.
درسال 1979 به ايران بازگشته و تا سال 1995 در ايران به طبابت و تدريس در دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه شهيد بهشتي، دانشگاه آزاد، دانشگاه رفسنجان، دانشگاه همدان و دانشگاه زاهدان مشغول بودم و نيز در امور صنفی به فعاليت خود ادامه می دادم.
در اين مدت عضو هيات مديره های جامعه دندان پزشکی ايران، تعاونی دندان پزشکان ايران و رييس هيات مديره انجمن دندان پزشکی ايران در مقاطع مختلف بودم و علاوه بر مشارکت فعال در کنگره های سالانه دندان پزشکی و نمايشگاه مواد و تجهيزات، رياست کنگره بيست و سوم جامعه دندانپزشکی ايران را نيز عهده دار بودم. و همچنين مشاورت سازمان های دولتی مختلف مثل وزارت بهداشت، وزارت علوم و مؤسسه استاندارد را به عهده داشتم.
در سال 1995 به دانشکده دندانپزشکی بوستون بازگشتم و موفق به دريافت دکترای دندانپزشکی آمريکا شدم و نيز به مدت سه سال در آن دانشکده تدريس می نمودم. پس از بازگشت به ايران در سال 1998، در کنار طبابت در مطب شخصی، تدريس در بخش تخصصی دندان پزشکی ترميمی دانشگاه شهيد بهشتی را آغاز کردم و همچنين مجددا رياست هيات مديره انجمن دندانپزشکی ايران را با اکثريت آرای دندانپزشکان عهده دار شدم. هم اکنون نيز، علاوه بر مسئوليت های ذکر شده، به عنوان مشاور چندين کمپانی سازنده مواد و تجهيزات دندانپزشکی مشغول می باشم.
همه ساله تعداد زيادی سخنرانی در رشته های دندانپزشکی ترميمی، زيبايی و مواد دندانی در شهرهای مختلف ايران و بعضا در کشورهای همسايه از قبيل لبنان، امارات، عربستان سعودی و تاجيکستان نموده ام. علاقه وافرم به دندانپزشکی و آموزش سبب گرديد که با فعاليت خستگی ناپذير در راه اعتلای اين حرفه در کشور عزيزم گام های موثری بردارم. در سال 1380 مجموعه اشعارم در کتابی تحت عنوان بدون های بدون هوی به چاپ رسيد که در صورت تمايل می توانيد آنها را در بخش اشعار ملاحظه نماييد.
نقل از وب سایت شخصی دکتر

متولد سال 1329 در تهران، فارغ التحصیل سال 1353 از دندان پزشکی دانشگاه ملی (شهید بهشتی)، از سال 1353 تا 1354 تحصیل در انگلستان و دریافت مدرک Primary F.D.S. از کالج سلطنتی انگلستان.
از سال 1356 تا 1358 تحصیل در دانشگاه بوستون و دریافت تخصص در دندان پزشکی ترمیمی و "ام اس" درمواد دندانیو-مراجعت به ایران و استخدام در دانشگاه ملی (شهید بهشتی) تا 1365 و در آن موقع جوان ترین دانشیار شاغل در رشته دندان پزشکی
معاون آموزشی پژوهشی-مدیر گروه و رئیس بخش دندان پزشکی ترمیمی
تدریس در دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد از سال 1371 تا 1374
مشارکت در راه اندازی دانشکده های دندان پزشکی رفسنجان و همدان و زاهدان و تدریس در آنها
از سال 1374 تا 1377 تدریس در دانشگاه بوستون و در همین سال ها دریافت دکترای دندان پزشکی امریکا و بورد شمال شرق آمریکا N.E.R.B
اولین سخنرانی در سال 1358 در محل سابق نظام پزشکی درباره "روش جدید برای تهیه حفرات آمالگام"
سخنرانی در کنگره های دندان پزشکی برای اولین بار (در کنگره هیجدهم در مشهد 21 تا 24 شهریور 1359)
موضوع سخنرانی (بررسی لبه تراش حفرات Class II با وسایل مختلف).
دکتر علی یزدانی پس از برنامه فوق در کلیه کنگره ها و سمینارهای علمی جامعه درتهران و شهرستان ها به صورت سخنران اصلی یا مجری دوره بازآموزی و آموزش دورمیز، در رشته تخصصی خود همکاران را در جریان دانش جدید دندان پزشکی جدید قرار داده و حدود یک صد سخنرانی در تهران و شهرستان ها اجرا کرده و همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است.
دکتر یزدانی علاوه بر جنبه علمی، از لحاظ برگزاری کنگره ها و عضویت در کمیته ها نیز مشارکت مؤثر داشته و به عنوان رئیس هیٱت مدیره و مدیر اجرایی جامعه دندان پزشکی ایران طولانی ترین مدت این مسؤولیت را نزدیک به هفت سال عهده دار بوده است و از سال 1380 تا1386 رئیس هیٱت مدیره انجمن دندان پزشکی ایران می باشد.
منبع: کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران 1313 تا 1383

dryazdani.jpg

در سال 1380 مجموعه اشعارم در کتابی تحت عنوان بدون های بدون هوی به چاپ رسيد.

عاشق
من عاشقم و عشقم محصور یک بدن نیست
من عاشقم و اینجا کارم چو کوه کن نیست
من عشق را کنار فقر و فنا چو دیدم
آغوش خود گشودم من عشق برگزیدم

دور از غم نبودن بودم ولی نبودم
من عشق می شناسم
از کودکی که نوپاست تاپیرمرد لرزان
از بیوه ای فسرده تامادری پریشان
عشق مرا توانند از آن خود بسازند ازشور نیست گشتن دل را به عشق بازند
عشقم چه پاک و عریان ره توشه ایست ارزان
چون لقمه ای لذیذ است بهردل پریشان

ای خسته پای تشنه ای رهرو ای گرسنه سوی دلم دوان باش
تاجرعه ای بنوشی از شربتی گوارا خالص زلال این جا
مرداد79: مونترال

رها
تن من چیست جز زندان تاریکی
که روحم را اسیر بند خود کرده
و راه اوج را بر روی او بسته
بیا ای تن رها کن روح پاکم را
که پروازش
رهایی از دل این خاکدان باشد
و معبودش
در آن اوج سعادتها
برایش یار، مونس، همزبان باشد
مرداد 78: تهران

سال
چهل و نه سال است که در این دنیایم
و خدا را صد شکر عاشقی شیدایم
من نمی دانم هیچ که چه کردم تا حال
و چه بوده دیروز و چه باشد امروز
قصه آن همه قیل قصه این همه قال
و خدا می داند
آن خداوند کریم
که توانم امروز بنشانم لبخند
بر لب طفل یتیم.
آبان 87: تهران

ws_aliyazdani_IRDEN.jpg

آوانما گزارش ایردن از دومین کنگره دندان پزشکی سازمان نظام پزشکی که با ریاست دکتر علی یزدانی برگزار گردید:

در حال بارگذاری برای پخشنظر دکتر شمس الدین تابش درباره ایشان

در حال بارگذاری برای پخش
If you would like, please just drop him a line with your email and phone number.
Name نام*
Email رایانامه*
Message پیام *
کپچا
CAPTCHA
حروفی که در تصویر می بینید را تایپ کنید*